Ταϊλάνδη Βοηθεια Για Ταυλανδη

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
απο οτι ξερω τα πρακτορεια περνουν ενα ποσοστο απο τις αεροπορικες εταιρειες
και συγγνωμη απο τα 550 στα 800και 1000 εχει διαφορα
Για ΒΚΚ η φτηνότερη είναι η Thai - τέλος. Ακόμη κι αν η τιμή είναι περίπου ίδια με την Qatar ή την Gulf και τα αεροπλάνα της και το service υπολείπονται των Qatar και Emirates, γεγονός ότι δεν έχει stopover και φτάνει πρωί-πρωί, κάνει τη διαφορά: Έχεις τη μέρα μπροστά σου και προλαβαίνεις όλες τις ανταποκρίσεις.

Μπες στο ελληνικό site τους Thai Airways
και θα δεις τις προσφορές από Αθήνα.

Bangkok 551.80

Phuket 637.70

Krabi 630.17

Samui 651.25

σύν ένα πενηντάρικο για το service fee.

Την ίδια προσφορά έχουν και στα πρακτορεία, δεν εισπράττουν το πενηντάρικο αλλά η προμήθειά τους είναι 3% με ελάχιστο τα 30 ευρώ.

Για Πούκετ η Air Asia το πουλάει 70 ευρώ 7/3-17/3, πάνω κάτω στα ίδια, αν λάβεις υπόψη ότι με την Thai έχεις και τα μίλλια. Όσο για την Bangkok που πετάει στο Samui, οι τιμές της είναι, για όλους τους προορισμούς, στα ίδια επίπεδα με την Thai.

Στο Πούκετ πετάει και η Nokair αλλά για τις ίδιες μέρες βγαίνει ακριβότερη απ' την Air Asia.
 

irene14978

Member
Μηνύματα
14
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Για να σου έρθει πιο φθηνά κοίτα να μπείς σε κάποιο ξένο site πχ tui αγγλίας και να το κλείσεις από εκεί το πακέτο σου. εγώ που κοιτούσα για μαλδίβες για καλοκαίρι το πακέτο των 10 ημερών που μου έβγαζε ελληνικό πρακτορείο ήταν 1000 ευρώ πιο ακριβό στα 2 άτομα από ότι μου το έβγαζε η tui συν του ότι το πακέτο της tui ήταν all inclusive ένώ του ελληνικού πρακτορείου ήταν με ημιδιατροφή.
 

irene14978

Member
Μηνύματα
14
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Βέβαια θα πρέπει να φύγεις από λονδίνο αλλά με ένα φθηνό εισιτήριο πάλι φθηνότερα σου έρχεται.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Για να σου έρθει πιο φθηνά κοίτα να μπείς σε κάποιο ξένο site πχ tui αγγλίας και να το κλείσεις από εκεί το πακέτο σου. εγώ που κοιτούσα για μαλδίβες για καλοκαίρι το πακέτο των 10 ημερών που μου έβγαζε ελληνικό πρακτορείο ήταν 1000 ευρώ πιο ακριβό στα 2 άτομα από ότι μου το έβγαζε η tui συν του ότι το πακέτο της tui ήταν all inclusive ένώ του ελληνικού πρακτορείου ήταν με ημιδιατροφή.
Στις Μαλδίβες 10 μέρες με πλήρη διατροφή, σαν παραγεμισμένη γαλοπούλα θα γυρίσεις, κανονικό θρεφτάρι. Ημιδιατροφή και πολύ είναι.

Και γιατί να πάει με πρακτορείο στις Μαλδίβες? Τι περισσότερο θα του προσφέρει απ'το να το κλείσει μόνος του? Εκδρομές? Ξεναγήσεις? Πού?

Ας πούμε ότι στην Ταϋλάνδη κάτι σου δίνουν. Στις Μαλδίβες τι?
 

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η καραιβικη
οι ντιρεκτ πτησεις ειναι παντοτε καλυτερες. γι αυτες τις ημερομηνιες που θελει , παρολο που και η ται εχει προσφορα 550+50 ,το βγαζει πανω απο 800. και δευτερο ηθελε και στοποβερ στη ντοχα γι αυτο προτεινα καταρ με 550
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
καλησπερα σας!

θα ήθελα υην βοηθεια σας
μιας κι κατοχος πολωνικου διαβατηριου (δε γουσταρω να πληρωσω τα μαλιοκεφαλα μου για το ελληνικο ακομα) θελω να ρωτισω μερεικα πραγματα για την βιζα για ταυλανδη.

μεχρι 31/5/11 απο οτι ειδα η βιζα ειναι δωρεαν
θα ηθελα να μαθω δυο τρια πραγματα

μιας κι υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα να παω φεβρουαριο ταξιδι προς τα εκει (πιθανως να περασω σε χερσεα συνορα) αρα θα χρειαστω βιζα απο πριν, μιας κι δε εκδιδουν εκει βιζες

το προξενειο της Ταυλανδης στην αθηνα που βρισκετε (ποσο με τσαντιζει οταν η πρεσβεια δε εχει ιστοσελειδα στο ιντερνετ) κι αμα ξερουμε τωρα τα Xmas ποιες μερες θα ειναι ανοιχτη η πρεσβεια

σας ευχαριστω παρα πολλυ εκτο προτερων

θα σας ρωτισω κι αλλα πολλα ακομα so keep patience :xmas_razz:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Εξ όσων γνωρίζω φίλε μου, οι κάτοχοι Ελληνικού διαβατηρίου μπορούν να εισέλθουν και παραμείνουν στην Ταϋλάνδη χωρίς βίζα για 30 μέρες, ενώ οι κάτοχοι Πολωνικού μπορούν να λάβουν "Visa on arrival" και να παραμείνουν για 15 μέρες.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
να σου πω, εγω εχω σκοπο να παω Μαλαισια κι απο εκει Ταυλανδη να παμε με τρενο, κι απο οτι βλεπω οτι στο περασμα Padang Besar δε εκδιδονται βιζες

λογικα την αλλη βδομαδα που θα ειμαι αθηνα θα παω στην πρεσβεια τους κι θα ρωτισω
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.224
Likes
5.771
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Σύμφωνα με το embassyinformation, η διεύθυνση της πρεσβείας είναι Μαραθωνοδρόμου 25 στο Παλιό Ψυχικό και τα τηλέφωνά της είναι 210 6710155 και 210 6749065.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.281
Μηνύματα
886.385
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
rover21

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom