Ουγγαρία Βοηθεια για διαμονη σε Βουδαπεστη

Nikos Pap

Member
Μηνύματα
21
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Jordan
Εγώ θα σου πρότεινα να δεις και αυτά (μιας και βλέπω ότι δεν θέλεις αποκλειστικά δωμάτιο ξενοδοχείου), τα οποία είναι νομίζω στο ιδανικότερο σημείο της πόλης.

http://www.booking.com/hotel/hu/4se...l?sid=2f990b3340c52105d789e4ef3be885c2;dcid=1

http://www.booking.com/hotel/hu/sen...l?sid=2f990b3340c52105d789e4ef3be885c2;dcid=1

Έχω επισκεφτεί και τα δύο στο παρελθόν και είχα τις καλύτερες εντυπώσεις.
Καλησπέρα...Ανατρέχω στο σχόλιο αν και έχει περάσει ένας χρόνος γιατί σκέφτομαι να κλείσω και εγώ δωμάτιο στην οδό kiraly και συγκεκριμένα στο trendy apartment.Είναι κεντρικός δρόμος και μπορεί κάποιος να μετακινηθεί ακόμα και το βράδυ με τα πόδια?Ευχαριστώ.
 

pada2012

Member
Μηνύματα
26
Likes
2
Ο δρόμος που γράφεις εάν δεν κάνω λάθος είναι στην Εβραική συνοικία κ έχει πολλά εστιατόρια κ καφέ τριγύρω. Νομίζω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα στη μετακίνηση ακόμα κ βράδυ με τα πόδια.
Δύο προτάσεις θα σου κάνω
για φαγητό, Μenza στη πλατεία lisztferenc
για καφέ, Book Cafe - Lotz Terem Andrassy ut 39.
Εμείς μείναμε στο Hotel Eurostars Budapest Center, πολύ βολική τοποθεσία.
Για τη μετακίνησή σου από κ προς το αεροδρόμιο η λύση ειναι μια: Airportshuttle.hu .
Καλά να περάσετε!!!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Για τη μετακίνησή σου από κ προς το αεροδρόμιο η λύση ειναι μια: Airportshuttle.hu .
Καλά να περάσετε!!!
Ποιος το λέει αυτό;
Φτάνεις αεροδρόμιο, βγάζει εισιτήριο για το λεωφορείο 200Ε, κατεβαίνεις στη στάση του μετρό Kobanya-Kispest(M3) και από εκεί πας όπου θες.
Εισιτήριο όπως θα βγεις από τις αφίξεις σε ένα μαγαζί με εφημερίδες με 350 HUF αλλά για τη διαδρομή μέχρι τη στάση του μετρό. Για να πάρεις το μετρό πρέπει να βγάλεις ακόμα ένα ίδιο εισιτήριο ή να βγάλεις από το αεροδρόμιο το συνδυαστικό με 530 HUF που σου επιτρέπει την αλλαγή.

Εκτός και αν στη στάση του μετρό βγάλεις κάποια από τις κάρτες απεριορίστων διαδρομών, οπότε δεν βγάζεις το συνδυαστικό εισιτήριο στο αεροδρόμιο.
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Παρε ταξι η καλυτερη λυση.Μην παρεις μονο αυτους με τις γραβατες γιατι θα πληρωσεις πιο πολλα.Ψαξτο λιγο ποσο μπορει να εχει η διαδρομη δεν εχεις να χασεις κατι.Πιστευω κανα 20 ευρω θα εχει
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Τα πραγματα ειναι απλα.Το ταξι παντα ειναι η καλυτερη λυση αλλα και η ακριβοτερη.Ο συνδυασμος λεωφορειου με μετρο ειναι η φθηνοτερη λυση αλλα πιο δυσκολη και πιο χρονοβορα.Καπου στη μεση ειναι η airport shuttle που αν κλεισεις απο ιντερνετ νωριτερα πετυχαινεις καλυτερες τιμες απ ο,τι αν κλεισεις επι τοπου.
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Εγω πιστευω οτι αν η διαφορα ειναι για 10-15 ευρω παραπανω δεν αξιζει να τρεχεις με βαλιτσες απο εδω και απο εκει.Σιγουρα ο καθενας μπορει να τα σκεφτεται και αυτα.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Συμφωνουμε,αλλωστε κι εγω πριν απο χρονια τσολιας ημουν:xalara:
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Εγώ το λέω!!!
Εσύ μπορείς να προτείνεις αυτό που νομίζεις καλύτερο. Δεν έβαλα κανέναν να το κάνει με το ζόρι, την άποψή μου είπα!!!
Όταν λες ότι η λύση είναι μία δεν εκφράζεις άποψη.Κατά τα άλλα συμφωνώ με το φίλο jimp.Αν θες να γλτώσεις δεν έχει κάτι το δύσκολο η διαδρομή με το λεωφορείο και το μετρό μετά.
 

Nikos Pap

Member
Μηνύματα
21
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Jordan
Γενικά μας συνέστησαν να μην πολυχρησιμοποιήσουμε ταξί γιατί κοστολογούν ό,τι θέλουν.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Εγώ το λέω!!!
Εσύ μπορείς να προτείνεις αυτό που νομίζεις καλύτερο. Δεν έβαλα κανέναν να το κάνει με το ζόρι, την άποψή μου είπα!!!

Εσύ είπες πως η λύση είναι μία και σου απάντησα πως τελικά δεν είναι μία. Άλλο η λύση που προτείνεις εσύ και άλλο αν υπάρχουν παραπάνω από μία επιλογές μεταφοράς από το αεροδρόμιο στο κέντρο.
Και το καλύτερο είναι σχετικό.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom