Βοιθεια για Ηπειρο,Θεσαλεια

bledikorcari

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
ΤΗελο να παω 1 βδομαδα διακοπεσ καπου Ηπιερο,ΤΗεσαλια,μπορει καποισ να μου προτεινι καμια ισυχη γονια που λει ο λογοσ,δηλ κανα χοριο μεσ στο πρασινο,ισυχο,με τα ποταμια του,με τισ ταβερνεσ,με τα μονοπατια,κτλ κτλ.
για οικογενιακεσ διακοπεσ....
σασ ευχαριστο παιδεσ ΄΄)
 
Μηνύματα
774
Likes
616
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Ζαγοροχώρια στην Ήπειρο ή Ασπροπόταμο Πίνδου στην Θεσσαλία. Καλύτερα κατά τη γνώμη μου τα πρώτα με πιο πολλές επιλογές. Μπορείς επίσης να δεις και τα Συρράκο-Καλαρρύτες (λόγω ποταμιού) που αναφέρεις.
 

NATASA 09

Member
Μηνύματα
129
Likes
70
Ταξίδι-Όνειρο
Λαος Καμποτζη Βιετναμ
Επίσης στην Ήπειρο μία επιλογή είναι και τα Τζουμερκοχώρια. Δεν είναι τόσο αξιοποιήμενα τουριστικά όπως τα Ζαγοροχώρια αλλά αλλά έχουν μοναδική φυσική ομορφιά και το δικό τους μοναδικό χρώμα. Υπάρχουν 2 νέοι ξενώνες στην γέφυρα της Πλάκας ακριβώς δίπλα στον Άραχθο, όπου μπορούν να λειτουργήσουν σαν βάση και να κάνετε εκδρομές σε όλα τα χωριά των Τζουμέρκων.
 

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Κούβα
Επίσης στην Ήπειρο μία επιλογή είναι και τα Τζουμερκοχώρια. Δεν είναι τόσο αξιοποιήμενα τουριστικά όπως τα Ζαγοροχώρια αλλά αλλά έχουν μοναδική φυσική ομορφιά και το δικό τους μοναδικό χρώμα. Υπάρχουν 2 νέοι ξενώνες στην γέφυρα της Πλάκας ακριβώς δίπλα στον Άραχθο, όπου μπορούν να λειτουργήσουν σαν βάση και να κάνετε εκδρομές σε όλα τα χωριά των Τζουμέρκων.
Θα υπερθεματίσω εδώ γιατί είναι και η καταγωγή μου. Ξενώνες και ξενοδοχεία θα βρεις πολλά στον δρόμο από την Πλάκα μέχρι τα Πράμαντα. Υπάρχει επίσης και το δασικό χωριό Κέδρος. Είναι κοντά στα Συρράκο + Καλαρρύτες + Μονή Κηπίνας και από δασικά μονοπάτια.. να φαν κι οι κότες, με σήμανση και χωρίς. Το παραποτάμιο μονοπάτι Συρράκο-Καλαρρύτες είναι σύντομο και ωραίο για αρχή. Ψάχτο λίγο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom