Ουγγαρία Βολτάροντας...κατεψυγμένοι στην πόλη με τα τρία ονόματα, διασχίζοντας τις γέφυρες του Duna ποταμού!!

annakam

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
πολύ ωραία η αφήγηση σου και οι φωτογραφίες επίσης!!!!έχω μία απορία όμως.Μόνη σου σχεδίασες το ταξίδι σας?αν ναί από που πήρες τόσο αναλυτικές πληροφορίες?
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.354
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
πολύ ωραία η αφήγηση σου και οι φωτογραφίες επίσης!!!!έχω μία απορία όμως.Μόνη σου σχεδίασες το ταξίδι σας?αν ναί από που πήρες τόσο αναλυτικές πληροφορίες?
Σε ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα λόγια σου!

Ναι, ολομόναχη το σχεδίασα. Αυτό κάνω πάντα για όλα μου τα ταξίδια. Θεωρώ ότι το ταξίδι ξεκινάει μόλις κλείσεις τα εισιτήρια και αρχίσεις το ψάξιμο για τον προορισμό που πρόκειται να επισκεφθείς. Η οργάνωση είναι μια διαδικασία την οποία απολαμβάνω πάρα πολύ!

Όσο για τις αναλυτικές πληροφορίες που με ρωτάς είναι και αυτές μέρος της οργάνωσης του ταξιδιού.
Αφιερώνω "άπειρες" ώρες ψάχνοντας και μελετώντας τα πάντα που αφορούν τον προορισμό στο διαδίκτυο.

Δεν αγοράζω έτοιμους ταξιδιωτικούς οδηγούς. Βρίσκω ό,τι με ενδιαφέρει μόνη μου. Επίσης τεράστια βοήθεια είναι και όλες οι πληροφορίες και οι ιστορίες που υπάρχουν στο φόρουμ.
Συγκεντρώνοντας όλα αυτά έχεις έτοιμο το ταξίδι.

Κατανοώ βέβαια ότι αυτό που κάνω εγώ ίσως να μην είναι τόσο εύκολο ή τόσο εφικτό από άποψη χρόνου, για κάποιον άλλο. Γι' αυτό γράφω τόσο αναλυτικές ιστορίες, οι οποίες μπορεί να φανούν χρήσιμες σε όποιον θέλει να τα βρει "λίγο έτοιμα" και οι οποίες ίσως αποτελέσουν έναν "οδηγό" ας πούμε, για αυτούς που δεν μπορούν ή δεν έχουν τον χρόνο να ασχοληθούν τόσο λεπτομερώς όσο εγώ.

Αν χρειαστείς οποιαδήποτε βοήθεια και γνωρίζω ευχαρίστως να βοηθήσω.
 

annakam

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Σ΄ευχαριστώ για την άμεση απάντηση στις απορίες μου,αλλά μάλλον το "χεις" με την οργάνωση.
Σου εύχομαι να είσαι πάντα καλά και να κάνεις τα ονειρεμένα ταξίδια σου!!!!!!!!κι εμείς να ταξιδεύουμε μαζί σου!!!!!!Καλές Γιορτές εύχομαι!!!!!!
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.354
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Σ΄ευχαριστώ για την άμεση απάντηση στις απορίες μου,αλλά μάλλον το "χεις" με την οργάνωση.
Σου εύχομαι να είσαι πάντα καλά και να κάνεις τα ονειρεμένα ταξίδια σου!!!!!!!!κι εμείς να ταξιδεύουμε μαζί σου!!!!!!Καλές Γιορτές εύχομαι!!!!!!
Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!
Καλές γιορτές και σε σένα, πρωτίστως με υγεία!
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Πάρ' ότι πριν εναμισυ χρόνο έψαχνα πληροφορίες για την Βουδαπέστη δεν βρήκα αυτή την καταπληκτική περιγραφή! Με ξαναταξιδεψες με διαφορετικές συνθήκες! Η μόνη ομοιότητα ήταν η βροχή, εσάς η τελευταία μέρα εμάς η πρώτη την οποία την περάσαμε στα public καραβάκια του Δούναβη. Μαϊος 2019.
Συγχαρητηρια για τις περιγραφές και τις φωτογραφίες!
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.354
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Πάρ' ότι πριν εναμισυ χρόνο έψαχνα πληροφορίες για την Βουδαπέστη δεν βρήκα αυτή την καταπληκτική περιγραφή! Με ξαναταξιδεψες με διαφορετικές συνθήκες! Η μόνη ομοιότητα ήταν η βροχή, εσάς η τελευταία μέρα εμάς η πρώτη την οποία την περάσαμε στα public καραβάκια του Δούναβη. Μαϊος 2019.
Συγχαρητηρια για τις περιγραφές και τις φωτογραφίες!
Σε ευχαριστώ για τα τόσο όμορφα σχόλια!
Η Βουδαπέστη είναι έρωτας. Εγώ θέλω να την επισκεφθώ ξανά με διαφορετικές καιρικές συνθήκες, για να μου αποκαλύψει τις ομορφιές της με αλλιώτικους τρόπους και θα το κάνω μόλις μου δοθεί η κατάλληλη ευκαιρία!
 

DimisG

Member
Μηνύματα
48
Likes
241
Συγχαρητήρια @Klair , θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να σε ευχαριστήσω για την υπέροχη και τόσο ζωντανή περιγραφή σου. Αφορμή για να τη διαβάσω στάθηκε το παρ'ολίγον ταξίδι μου στην Βουδαπέστη, το οποίο ακυρώθηκε την τελευταία στιγμή άδοξα εξαιτίας ενός απροσδόκητου συμβάντος. Παρ'όλο αυτά πέντε χρόνια μετά και εξακολουθεί να είναι ιδιαίτερα χρήσιμη και βοηθητική για όποιον σχεδιάζει εκδρομή στην Βουδαπέστη. Ειλικρινά έπιασα μερικές φορές τον εαυτό μου να έχει απορροφηθεί από την τόσο ωραία και γεμάτη εικόνες περιγραφή σου, που ήταν σαν να ήμουν και εγώ εκεί. Αποκορύφωμα της όλης προσπάθειας σου φυσικά ήταν το θαυμάσιο βίντεο.
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.354
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Συγχαρητήρια @Klair , θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να σε ευχαριστήσω για την υπέροχη και τόσο ζωντανή περιγραφή σου. Αφορμή για να τη διαβάσω στάθηκε το παρ'ολίγον ταξίδι μου στην Βουδαπέστη, το οποίο ακυρώθηκε την τελευταία στιγμή άδοξα εξαιτίας ενός απροσδόκητου συμβάντος. Παρ'όλο αυτά πέντε χρόνια μετά και εξακολουθεί να είναι ιδιαίτερα χρήσιμη και βοηθητική για όποιον σχεδιάζει εκδρομή στην Βουδαπέστη. Ειλικρινά έπιασα μερικές φορές τον εαυτό μου να έχει απορροφηθεί από την τόσο ωραία και γεμάτη εικόνες περιγραφή σου, που ήταν σαν να ήμουν και εγώ εκεί. Αποκορύφωμα της όλης προσπάθειας σου φυσικά ήταν το θαυμάσιο βίντεο.
@DimisG Αχ! Τι όμορφα λόγια! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Χαίρομαι ιδιαίτερα όταν οι ιστορίες μου βοηθούν τον αναγνώστη να ταξιδέψει νοερά μαζί μου. Πιο πολύ όμως χαίρομαι όταν κάποιος μπορεί να βοηθηθεί από τις δικές μου προτάσεις, πληροφορίες ή εμπειρίες ώστε να οργανώσει, όσο καλύτερα μπορεί, και το δικό του ταξίδι. Σου εύχομαι ολόψυχα κάποια στιγμή να πραγματοποιήσεις το ταξίδι αυτό και να περάσεις υπέροχα στην όμορφη Βουδαπέστη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.528
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom