Ινδία Βορεια ινδια???

christos71

Banned
Μηνύματα
126
Likes
17
1. το τι καιρο κανει ή θα κανει στο ρισικες μπορεις να μαθεις στο National and Local Weather Forecast, Hurricane, Radar and Report
2. το τζασαιλμερ ειναι περιπου 12 ωρες απο τζαιπουρ. και γω τις ιδιες σκεψεις ειχα για την αποσταση οταν μου το προτειναν, ειναι τερμα δυτικα. και μετα πηγα και δεν το μετανιωσα. τελικα αν το αποφασισεις να πας εχω καλο ινφο να δωσω.
3. αγκρα επελεξα να μην παω, προτιμησα να εξοικονομησω χρονο,το ταζ ας περιμενει, δεν εχω αποψη επ'αυτου...
 

nina

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
παραλια!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
1. το τι καιρο κανει ή θα κανει στο ρισικες μπορεις να μαθεις στο National and Local Weather Forecast, Hurricane, Radar and Report
2. το τζασαιλμερ ειναι περιπου 12 ωρες απο τζαιπουρ. και γω τις ιδιες σκεψεις ειχα για την αποσταση οταν μου το προτειναν, ειναι τερμα δυτικα. και μετα πηγα και δεν το μετανιωσα. τελικα αν το αποφασισεις να πας εχω καλο ινφο να δωσω.
3. αγκρα επελεξα να μην παω, προτιμησα να εξοικονομησω χρονο,το ταζ ας περιμενει, δεν εχω αποψη επ'αυτου...

οσο διαβαζω και βλεπω φωτος νομιζω οτι δεν θελω να το χασω το τζαισαλμερ...οποτε μαλλον να το εβαζα στο 10ημερο και να πηγαινα προς βαρανασι τις πρωτες 6 μερες?
 

christos71

Banned
Μηνύματα
126
Likes
17
αν με ρωτας,το βαρανασι μην το χασεις.απο και για δελχι κλεινεις απο τωρα μια ωραια εσωτερικη πτηση απο edreams, και πας και ερχεσαι για πλακα. εμενα μου ειχε ερθει 60 ευρω η πτηση αυτη. αντιστοιχα δες αν μπορεις να κινηθεις και προς ρατζασταν απο δελχι, για να μην χανεις ωρες στα τραινα. αν και ειναι κομματι της εμπειριας βεβαιως...
 

christos71

Banned
Μηνύματα
126
Likes
17
εχει πλακα γιατι εγω ειχα 18 μερες στην ινδια κ εκανα σχεδον το αντιθετο απο σενα! εκατσα 8,9 μερες βρνσι και τα ρεστα ρατζασταν κ δελχι, συν οδοιπορικα!
 

nina

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
παραλια!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
αν με ρωτας,το βαρανασι μην το χασεις.απο και για δελχι κλεινεις απο τωρα μια ωραια εσωτερικη πτηση απο edreams, και πας και ερχεσαι για πλακα. εμενα μου ειχε ερθει 60 ευρω η πτηση αυτη. αντιστοιχα δες αν μπορεις να κινηθεις και προς ρατζασταν απο δελχι, για να μην χανεις ωρες στα τραινα. αν και ειναι κομματι της εμπειριας βεβαιως...

δηλαδη προτιμουμε βαρανασι και τζαισαλμερ απο τα βορεια βορεια (πανω απο δελχι εννοω)??το χαβα μου εγω!
 

christos71

Banned
Μηνύματα
126
Likes
17
προτιμας ο,τι τραβαει το κεφι σου! εχει σημασια και η εποχη,εγω πηγα και δεκεμβρη. δε με χαλαγε να ανεβαινα λανταχ, θεωρειται σχεδον θιβετ, αλλα το δεκεμβρη, πολυ δυσκολα θα τα εβγαζα περα.
λοιπον για βορεια δεν εχω να σου πω τιποτε, απλα δεν ξερω, δεν εχω παει. αλλα για εκει που πηγα... ναι, βρνσι με χιλια. τζοντπουρ ναι, τζαισαλμερ ναι, τζαιπουρ χμμ, πασο...
επαναλαμβανω, εκφερω την αποψη και προτιμηση μου.το ταξιδι σου το κουμανταρεις εσυ.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
δηλαδη προτιμουμε βαρανασι και τζαισαλμερ απο τα βορεια βορεια (πανω απο δελχι εννοω)??το χαβα μου εγω!
Ναι nina, έτσι όπως το λές και όπως το λέει ο Χρήστος παραπάνω. Πίστεψέ με (μας)! Εντάξει, δε χρειάζεται να κάτσεις 8 μέρες όπως ο Χρήστος στο Βαρανάσι, αλλά 3 οπωσδήποτε. Και, για μένα, καλύτερο το Κατζουράχο από την Άγκρα αλλά... κοριτσάκι είσαι, ότι και να πούμε εμείς... :)
 

nina

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
παραλια!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
αχ δυσκολα!πως να βαλεις τοσα μερη σε λιγο διαστημα?βεβαια εχουμε και το κενο του γαμου που θα μπουμε πιο μεσα στην καθημερινοτητα τους...
εννοειται πως τη γνωμη σας θελω...αυτο που με "ενοχλει" ειναι που το βαρανασι ειναι ψιλομονο του σε σχεση με τα υπολοιπα...σιγουρα αξιζει να παω αλλα να το συνδιαζα και με κατι αλλο αφου ειναι τοσο μακρια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom