Βοσνία-Ερζεγοβίνη Βοσνία-Ερζεγοβίνη μπαίνω με ταυτότητα ναι ή όχι?

alexis loco

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
γεια σας ετοιμαζόμαστε για το επόμενο roadtrip με τα τσακάλια μου στα βαλκάνια. ΑΛΒΑΝΙΑ ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ ΚΡΟΑΤΙΑ ΣΛΟΒΕΝΙΑ. Σε αυτές τις χώρες μπαίνεις με ταυτότητα .Στη Βοσνία όμως ? Ξέρει κανείς αν μπαίνεις με ταυτότητα στη Βοσνία για να δούμε και το αγαπημένο Σαράγεβο??
 
Last edited by a moderator:

Eleannidi

Member
Μηνύματα
46
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ποιός ξέρει πού...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ναί μπαίνεις με νεου τύπου ταυτότητα χωρίς κανένα πρόβλημα. Εχε το νου σου, έχει κακό οδικό δίκτυο η Βοσνία. Κ ένα tip: αν σου μένει χρόνος και σε βγάζει ο δρόμος κάνε και μια επίσκεψη στο μαγευτικό Μόσταρ.
 

alexis loco

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Ναί μπαίνεις με νεου τύπου ταυτότητα χωρίς κανένα πρόβλημα. Εχε το νου σου, έχει κακό οδικό δίκτυο η Βοσνία. Κ ένα tip: αν σου μένει χρόνος και σε βγάζει ο δρόμος κάνε και μια επίσκεψη στο μαγευτικό Μόσταρ.
Σοβαράάάά ??? σίγουρα ?? μακάρι αν και έχω ακούσει οτι δν μπαίνεις αν δν έχεις διαβατήριο σε Βοσνία και Κόσοβο!!
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Σοβαράάάά ??? σίγουρα ?? μακάρι αν και έχω ακούσει οτι δν μπαίνεις αν δν έχεις διαβατήριο σε Βοσνία και Κόσοβο!!
Για Κόσοβο δεν ξέρω, για Βοσνία όμως σίγουρα αρκεί το ΔΑΤ νέου τύπου.
 

alexis loco

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Για Κόσοβο δεν ξέρω, για Βοσνία όμως σίγουρα αρκεί το ΔΑΤ νέου τύπου.
καλά το Κόσοβο δεν με απασχολεί αυτή τη στιγμή.Αν και είναι η τελευταία βαλκανική χώρα που μας μένει για να τερματίσουμε τα βαλκάνια :D
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.612
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
καλά το Κόσοβο δεν με απασχολεί αυτή τη στιγμή.Αν και είναι η τελευταία βαλκανική χώρα που μας μένει για να τερματίσουμε τα βαλκάνια :D
Δεν έχει γίνει ακόμα χώρα. Δεν έχει αναγνωριστεί πλήρως.
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
γεια σας ετοιμαζόμαστε για το επόμενο roadtrip με τα τσακάλια μου στα βαλκάνια. ΑΛΒΑΝΙΑ ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ ΚΡΟΑΤΙΑ ΣΛΟΒΕΝΙΑ. Σε αυτές τις χώρες μπαίνεις με ταυτότητα .Στη Βοσνία όμως ? Ξέρει κανείς αν μπαίνεις με ταυτότητα στη Βοσνία για να δούμε και το αγαπημένο Σαράγεβο??
καλησπερα,

εκανες τελικα το ταξιδι αυτο;
μπορεις να μας πεις αν αρκει η ταυτοτητα για Αλβανια και Μαυροβουνιο;

γιατι το Ελληνικο ΥΠΕΣ λεει αλλα:
1. Σε ποιες χώρες μπορώ να ταξιδέψω με την ταυτότητα μου (νέου τύπου);

Η επίδειξη ελληνικού δελτίου αστυνομικής ταυτότητας, με ελληνικούς και λατινικούς χαρακτήρες, επαρκεί ως «ταξιδιωτικό έγγραφο» για τις εξής χώρες: 
 ΑΓΙΟΣ ΜΑΡΙΝΟΣ, ΑΝΔΟΡΑ, ΑΥΣΤΡΙΑ, ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ, ΒΟΣΝΙΑ ΕΡΖΕΓΟΒΙΝΗ (ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ), ΒΕΛΓΙΟ, ΓΑΛΛΙΑ, ΓΕΡΜΑΝΙΑ, ΔΑΝΙΑ, ΕΛΒΕΤΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ, ΕΣΘΟΝΙΑ, ΙΡΛΑΝΔΙΑ, ΙΣΛΑΝΔΙΑ, ΙΣΠΑΝΙΑ, ΙΤΑΛΙΑ, ΚΥΠΡΟΣ, ΚΡΟΑΤΙΑ, ΛΕΤΟΝΝΙΑ, ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ, ΛΙΧΤΕΝΣΤΑΙΝ, ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ, ΜΑΛΤΑ, ΜΕΓΑΛΗ ΒΡΕΤΤΑΝΙΑ, ΜΟΝΑΚΟ, ΝΟΡΒΗΓΙΑ, ΟΛΛΑΝΔΙΑ, ΟΥΓΓΑΡΙΑ, π.Γ.Δ.Μ., ΠΟΛΩΝΙΑ, ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ, ΡΟΥΜΑΝΙΑ, ΣΕΡΒΙΑ, ΣΛΟΒΑΚΙΑ, ΣΛΟΒΕΝΙΑ, ΣΟΥΗΔΙΑ, ΤΟΥΡΚΙΑ (ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ), ΤΣΕΧΙΑ, ΦΙΛΑΝΔΙΑ.
http://www.mfa.gr/germany/dusseldorf-services/sukhnes-eroteseis
 

svrn

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας... Τελικα ποιος εχει παει Βοσνια για να μας πει σιγουρα αν χρειαζεται διαβατηριο ή απλα Ταυτοτητα;;;;
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
εντωμεταξύ πέρασα κι εγω απο όλες τις γύρω χώρες.
Κροατία, Σερβία, Μαυροβούνιο, Σκόπια και Αλβανία πηγαίνεις κανονικά με ταυτότητα.
Βοσνία δεν έτυχε να παω.
Κόσσοβο που πηγα παλαιότερα χρησιμοποιήσαμε διαβατήριο, αλλά εχουν περάσει πολλά χρόνια απο τότε
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
919
Likes
8.356
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Γεια σας... Τελικα ποιος εχει παει Βοσνια για να μας πει σιγουρα αν χρειαζεται διαβατηριο ή απλα Ταυτοτητα;;;;
Έχω πάει δυο φορές με ταυτότητα. Τελευταία Αυγουστος του 2017. Δεν φαντάζομαι να έχει αλλάξει κάτι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom