Ουγγαρία Βουδαπέστη - Μεταφορά από αεροδρόμιο

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
χρωματος καφε ,λεω να παρω ενα 24 ωρο θα με βολεψει
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
χρωματος καφε ,λεω να παρω ενα 24 ωρο θα με βολεψει
Χμμμμ... αδιάβαστο σε πιάνω πάλι:bleh: Τα εισιτήρια που ισχύουν για ένα 24ωρο έχουν μπλε χρώμα: BKV Zrt. Travel cards

Όπως σου είπε και ο Θανάσης, σε όλα τα μεταφορικά μέσα χρησιμοποιείς τα ίδια εισιτήρια. Άρα με το 24ωρο εισιτήριο, ξενοιάζεις, ανεβαίνεις σε λεωφορεία, μετρό, τραμ χωρίς να σκέφτεσαι ποιο εισιτήριο είναι το κατάλληλο για την περίπτωσή σου.
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
σωστη μπαχαρικο....καταλαβα ειμαι ετοιμοςςςςςςςςςςςςςςς ελπιζω >>>>
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
Το 24 ωρο μια φορα το χτυπαω στο μηχανημα? :rolleyes:Budapest 24-hour travel card
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Το 24 ωρο μια φορα το χτυπαω στο μηχανημα? :rolleyes:Budapest 24-hour travel card
Έχω την εντύπωση (χωρίς να είμαι σίγουρη) ότι το 24ωρο, δεν χρειάζεται να το ακυρώσεις σε κάποιο μηχάνημα. Πάνω σε αυτού του είδους το εισιτήριο είναι γραμμένη η ημέρα για την οποία ισχύει, οπότε εσύ δεν κάνεις κάτι άλλο.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Έχω την εντύπωση (χωρίς να είμαι σίγουρη) ότι το 24ωρο, δεν χρειάζεται να το ακυρώσεις σε κάποιο μηχάνημα. Πάνω σε αυτού του είδους το εισιτήριο είναι γραμμένη η ημέρα για την οποία ισχύει, οπότε εσύ δεν κάνεις κάτι άλλο.
προσεξε σε σενα στηριζομαι...:)
Για αυτό το τελευταίο, είπα ότι δεν είμαι σίγουρη:lol:. Έδωσα μια πρώτη απάντηση, μέχρι να σου απαντήσει κάποιος που ξέρει σίγουρα.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Για αυτό το τελευταίο, είπα ότι δεν είμαι σίγουρη:lol:. Έδωσα μια πρώτη απάντηση, μέχρι να σου απαντήσει κάποιος που ξέρει σίγουρα.
Άντε, το σιγουρέψαμε και αυτό:lol:

1-day travel card is valid for 24 hours from the indicated date and time (month, day, hour, minute) for an unlimited number of trips on buses, trams, trolleybuses, on metro, Millennium Underground, cogwheel-railway on the whole length of the line but on suburban railway (HÉV) only within the administrative boundaries of Budapest. You can finish your last trip which was started within the time of validity.

Άρα η κάρτα σου θα λέει το μήνα, τη μέρα και την ακριβή ώρα που το αγόρασες και θα ισχύει ακριβώς για ένα 24ωρο.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
το 24ώρο δε το χτυπάς. Πολλή απλά, το ζητάς από την υπάλληλο και αυτή σημειώνει πάνω στο εισιτήριο την ημερομηνία και την ώρα που το αγόρασες, και διαρκεί 24 ώρες από τότε
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
δε χρειάζεται πουθενά να χτυπήσεις τίποτα. Απλά η υπάλληλος στο γκισέ σου γράφει επάνω την ημερομηνία και την ώρα που ξεκινάει η κάρτα και υπάρχουν παντού ελεγκτές στο μετρό που χρειάζεται να την δείχνεις για να περάσεις μέσα..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.420
Μέλη
38.920
Νεότερο μέλος
KoR

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom