Ουγγαρία Βουδαπέστη - Μεταφορά από αεροδρόμιο

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.733
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Μηνύματα
31
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Southampton-New York
Μάγκες χρειάζομαι τις γνώσεις σας για να μην βρεθώ προ εκπλήξεως και με χειροπέδες στο αεροδρόμιο.
Από τα αεροδρόμια λέγετε ότι μπορείς να έχεις πάνω σου σε μετρητά μέχρι 10.000
ώμος 10.000 φοριντ (Το Ουγγρικό νόμισμα) είναι περίπου 26 Ευρώ.
Αν ανταλλάξω 50€ ας πούμε και έχω 20.000 φοριντ πάνω μου θα υπάρξει πρόβλημα σε κάποιο αεροδρόμιο εκεί η εδώ στο δικό μας;
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Μάγκες χρειάζομαι τις γνώσεις σας για να μην βρεθώ προ εκπλήξεως και με χειροπέδες στο αεροδρόμιο.
Από τα αεροδρόμια λέγετε ότι μπορείς να έχεις πάνω σου σε μετρητά μέχρι 10.000
ώμος 10.000 φοριντ (Το Ουγγρικό νόμισμα) είναι περίπου 26 Ευρώ.
Αν ανταλλάξω 50€ ας πούμε και έχω 20.000 φοριντ πάνω μου θα υπάρξει πρόβλημα σε κάποιο αεροδρόμιο εκεί η εδώ στο δικό μας;
Τα έχεις μπερδέψει λίγο, υποχρέωση δήλωσης μετρητών και επιταγών άνω των 10.000€ ή ισόποσο σε άλλο νόμισμα υπάρχει κατά την είσοδο ή έξοδο από την ΕΕ.
 
Μηνύματα
31
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Southampton-New York
Τα έχεις μπερδέψει λίγο, υποχρέωση δήλωσης μετρητών και επιταγών άνω των 10.000€ ή ισόποσο σε άλλο νόμισμα υπάρχει κατά την είσοδο ή έξοδο από την ΕΕ.
Αν έχω στο αεροδρόμιο στο πορτοφόλι 20.000 φιορίνια Ουγγαρίας και 100€ σε μετρητά και πάω να μπω σε πτήση για Βουδαπέστη τι θα πρέπει να κάνω στο αεροδρόμιο;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.388
Likes
14.308
Αν έχω στο αεροδρόμιο στο πορτοφόλι 20.000 φιορίνια Ουγγαρίας και 100€ σε μετρητά και πάω να μπω σε πτήση για Βουδαπέστη τι θα πρέπει να κάνω στο αεροδρόμιο;
Τίποτα.Να πιείς έναν καφέ και να απολαύσεις την πτήση σου...΄Εχεις μπερδευτεί με τα μηδενικά....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.640
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom