Ουγγαρία Βουδαπέστη με wizz air και αναζήτηση πληροφοριών

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
παιδια ...λεω να μεινω εδώ http://www.allabouthotels.com/?lang...rce=trivago&utm_medium=cpc&utm_campaign=pcomp πωσ σας φαινετε??από αποσταση και γενικα..
Το ξενοδοχείο μοιάζει εκπληκτικό και σε super τιμή!!

αα επισεισ παιδια θα ηθελα την γνωμη σας για το εξεισ...εχω βρει με wizz για 12 με 15 απριλιου στα 180 τα 2 ατομα και 8 με 12 απριλου 220 για 2 ατομα τι λετε είναι καλητερο 3 η 4 μερεσ...(δεν εχω ξαναπαει βουδαπεστη για αυτό ρωταω αν θα φτασουν οι 3 η η 4 μερεσ)...
4 μέρες σίγουρα και αν βαρεθείτε πετάγεστε και μια Βιέννη ή Βουδαπέστη ημερήσια με το τρένο!!!
 

antonis xenos

Member
Μηνύματα
91
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
WHO KNOWS :)
Ταξίδι-Όνειρο
ORLANDO AMERICA

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Νομίζω δεν θα βαρεθείς.. εγώ είχα πάει για 5 μέρες και πάλι δεν τα είδα όλα. Βέβαια είχα πάει για ένα φεστιβάλ εκεί, αλλά σίγουρα έχει αρκετά να δεις.
 

vaskosgr

Member
Μηνύματα
33
Likes
9
υο ποιο φθηνο είναι στα 100 το ατομο ενώ εωσ περιση ηταν 50 για αυτό το αναφερα..ειχαρηστω για τα ling..
Αντωνη εχεις δικιο τωρα τοσο εχουν παει οι τιμες... Παντως ειχε και φετος τετοιες τιμες, στο λεω επειδη και εγω θα κανω το ταξιδι με την wizzair 1-5 Απριλιου και το εψαχνα αρκετα... Επισης με την wizz discount club αν γραφτεις δινοντας 30 ευρω κερδιζεις 40 στα 2 ατομα γιατι πληρωνεις τις κατω τιμες που εχει ο πινακας. Ειναι κατι και αυτο που στα περισσοτερα ατομα φαινεται ακομη πιο πολυ .
αα επισεισ παιδια θα ηθελα την γνωμη σας για το εξεισ...εχω βρει με wizz για 12 με 15 απριλιου στα 180 τα 2 ατομα και 8 με 12 απριλου 220 για 2 ατομα τι λετε είναι καλητερο 3 η 4 μερεσ...(δεν εχω ξαναπαει βουδαπεστη για αυτό ρωταω αν θα φτασουν οι 3 η η 4 μερεσ)...
Οι τιμες που αναφερεις ειναι με σχολικη ή γυναικια τσαντα(small cabin bag). Οποτε αν παρετε δυο χειραποσκευες ειναι +40 ευρω ή μονο μια μεγαλη μεχρι 32 κιλα +30ευρω. Εχεις και αυτο... Οσο για τις μερες και εγω που θα παω τεσσερις μερες νομιζω οτι δεν θα μου φτασουν, αν θελεις βεβαια να δεις οσο περισσοτερα μπορεις χωρις να τρεχεις!!!!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Και αμα βαρεθεις και τη Βιεννη και η Πραγα,καπου κοντα ειναι και αυτη.Μην ακους τιποτα...Δεν θα βαρεθεις.Οι μερες σου θα ειναι γεματες με οτι εχει να σου δωσει η πολη αυτη.Θα κανεις και τα ωραια σου λουτρα και θα γυρισεις μια χαρα.....
διαβασε και αυτα...και καλο ταξιδι:)
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-Ευρώπη.57/?prefix_id=38
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ευρώπη.19/?prefix_id=38
 

antonis xenos

Member
Μηνύματα
91
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
WHO KNOWS :)
Ταξίδι-Όνειρο
ORLANDO AMERICA
Αντωνη εχεις δικιο τωρα τοσο εχουν παει οι τιμες... Παντως ειχε και φετος τετοιες τιμες, στο λεω επειδη και εγω θα κανω το ταξιδι με την wizzair 1-5 Απριλιου και το εψαχνα αρκετα... Επισης με την wizz discount club αν γραφτεις δινοντας 30 ευρω κερδιζεις 40 στα 2 ατομα γιατι πληρωνεις τις κατω τιμες που εχει ο πινακας. Ειναι κατι και αυτο που στα περισσοτερα ατομα φαινεται ακομη πιο πολυ .

Οι τιμες που αναφερεις ειναι με σχολικη ή γυναικια τσαντα(small cabin bag). Οποτε αν παρετε δυο χειραποσκευες ειναι +40 ευρω ή μονο μια μεγαλη μεχρι 32 κιλα +30ευρω. Εχεις και αυτο... Οσο για τις μερες και εγω που θα παω τεσσερις μερες νομιζω οτι δεν θα μου φτασουν, αν θελεις βεβαια να δεις οσο περισσοτερα μπορεις χωρις να τρεχεις!!!!
οι διαστασεισ χωρισ να πληρωσεισ για αποσκευή αν δεν κανω λαθοσ είναι 42*32*25...ε αρα μπορω να γραφτω.. σημερα αυριο θα τα κλισω γιατι ειδει την επαθα μεχρι χθεσ ηταν 8 με 12 απριλιου 2 ατομα 200 ευρο πηγενα ελα και σημερα πηγε 240..

Sorry Bratislava ήθελα να γράψω :)
ευχαρηστω..

Και αμα βαρεθεις και τη Βιεννη και η Πραγα,καπου κοντα ειναι και αυτη.Μην ακους τιποτα...Δεν θα βαρεθεις.Οι μερες σου θα ειναι γεματες με οτι εχει να σου δωσει η πολη αυτη.Θα κανεις και τα ωραια σου λουτρα και θα γυρισεις μια χαρα.....
διαβασε και αυτα...και καλο ταξιδι:)
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-Ευρώπη.57/?prefix_id=38
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ευρώπη.19/?prefix_id=38
ευχαρηστω να εισαι κλ..τωρα μ φαινετε πρεπει να αρχισω να βγαζω το προγραμα για το ταξιδι!!!!!!!!
 
Last edited by a moderator:

antonis xenos

Member
Μηνύματα
91
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
WHO KNOWS :)
Ταξίδι-Όνειρο
ORLANDO AMERICA
παιδια τελικα εκλεισα για 8 με 12 απρηλιου στα 230 τα δυο ατομα πηγενε ελα...αν και τα βρηκα ακριβα νομιζω....τεσπα θελω να ρωτησω το εξεισ..η κοπελα μ που θα παμε δεν είναι τον μουσειον για αυτό αν ξερετε 5-6 καλα θα με βοηθάγατε πολύ...από αξειοθεατα και τετοια εχετε καμια καλη πρωταση??
 

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
παιδια τελικα εκλεισα για 8 με 12 απρηλιου στα 230 τα δυο ατομα πηγενε ελα...αν και τα βρηκα ακριβα νομιζω....τεσπα θελω να ρωτησω το εξεισ..η κοπελα μ που θα παμε δεν είναι τον μουσειον για αυτό αν ξερετε 5-6 καλα θα με βοηθάγατε πολύ...από αξειοθεατα και τετοια εχετε καμια καλη πρωταση??
http://www.tripadvisor.com.gr/Attractions-g274887-Activities-Budapest_Central_Hungary.html

Ρίξε μια ματιά εδώ και κάνε τις επιλογές σου!!!
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.189
Likes
4.046
παιδια τελικα εκλεισα για 8 με 12 απρηλιου στα 230 τα δυο ατομα πηγενε ελα...αν και τα βρηκα ακριβα νομιζω....τεσπα θελω να ρωτησω το εξεισ..η κοπελα μ που θα παμε δεν είναι τον μουσειον για αυτό αν ξερετε 5-6 καλα θα με βοηθάγατε πολύ...από αξειοθεατα και τετοια εχετε καμια καλη πρωταση??
Η πλατεία των Ηρώων και η γύρω περιοχή που είναι πολύ ωραία για βόλτα.
Η εκκλησία του Ματίας αλλά κυρίως ο πύργος των ψαράδων. Εκπληκτική θέα, πανέμορφα καλό θα ήταν να πάτε απογευματάκι που θα δύει και ο ήλιος.
Η κρεμαστή γέφυρα είναι και αυτή ωραία.
Το κοινοβούλιο είναι επιβλητικό και εξαιρετικά μεγαλοπρεπές εξωτερικά. Δεν είχα καταφέρει να μπω μέσα, καθώς δεχόταν περιορισμένο αριθμό επισκεπτών.
Βασιλική του Αγίου Στεφάνου με την υπέροχη θέα. Με 2-3 ευρώ ανεβαίνεις στον τρούλο.
Αξίζει αδιαμφισβήτητα μια επίσκεψη σε κάποιο από τα λουτρά της πόλης.
Τώρα αν ήταν να πάω σε ένα μουσείο θα ήταν το Ουγγρικό, καθώς επιλέγω στα ταξίδια μου να επισκέπτομαι το εθνικό μουσείο για να γνωρίσω κάποιες πτυχές της ιστορίας της χώρας που δεν έχω δει στους οδηγούς και στο νετ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.236
Μηνύματα
884.554
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom