Ουγγαρία Βουδαπέστη 2019 επιστροφή στον τόπο του εγκλήματος

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα! Έχω διαβάσει και τους 2 οδηγούς σου και ευχαριστώ, προσωπικά, πολύ! Μία και μοναδική απορία, μου δημιουργήθηκε: βλέπω, πως πήγες Ιανουάριο. Είχα κάπου διαβάσει ότι ο τρούλος στον Άγιο Στέφανο είναι κλειστός για το κοινό τους χειμερινούς μήνες. Δεν ισχύει, τελικά? Εγώ σκοπεύω να πάω Νοέμβριο>
Εχω παει δυο φορες χειμωνα και μια Μαιο και ηταν παντα ανοιχτα :) Σε ευχαριστω και για τα καλα σου λογια ....
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Εχω παει δυο φορες χειμωνα και μια Μαιο και ηταν παντα ανοιχτα :) Σε ευχαριστω και για τα καλα σου λογια ....

ευχαριστουμε για τις ομορφες περιηγησεις και ιδεες που μας εδωσες! Εχεις υποψιν ή διαβασες καπου καποιο χωριο ή υπαιθριο φυσικο τοπιο για μονοημερη εκδρομη που θα αξιζε δλδ να μεταβει κανεις δαπανοντας μια μερα για μετακινηση εκτος Βουδαπεστης και σε συντομο χρονικο διαστημα (ανευ διανυκτερευσης) και φυσικα με ποιο τροπο?
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Καλησπέρα, έχω διαβάσει και τους δύο οδηγούς σου και ήταν κατατοπιστηκότατοι!!
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Σε τραμ και λεωφορείο αναγράφονται κάπου στο εσωτερικό τους η κάθε στάση που σταματάει??
Πάντα στο εξωτερικό χρησιμοποιούσα μετρο και σαν γνήσια επαρχιώτισσα δεν έχω χρησιμοποιήσει μμμ συχνά στη ζωή μου. Οπότε φοβάμαι μη μπω σε άλλο γι'άλλο, μη μπω σε κάποιο που πάει σε αντίθετη κατεύθυνση. Γενικά ένας άσχετος μπορεί εύκολα να χρησιμοποιήσει μμμ??
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα, έχω διαβάσει και τους δύο οδηγούς σου και ήταν κατατοπιστηκότατοι!!
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Σε τραμ και λεωφορείο αναγράφονται κάπου στο εσωτερικό τους η κάθε στάση που σταματάει??
Πάντα στο εξωτερικό χρησιμοποιούσα μετρο και σαν γνήσια επαρχιώτισσα δεν έχω χρησιμοποιήσει μμμ συχνά στη ζωή μου. Οπότε φοβάμαι μη μπω σε άλλο γι'άλλο, μη μπω σε κάποιο που πάει σε αντίθετη κατεύθυνση. Γενικά ένας άσχετος μπορεί εύκολα να χρησιμοποιήσει μμμ??
Στου αεροδρομίου γράφει κανονικά ποια είναι η επόμενη στάση και έχει σχεδιάγραμμα με την πορεία που ακολουθεί...Μέσα στη πόλη επειδή έκλεισα σε κεντρικό μέρος κινήθηκα με τα πόδια και πήρα μόνο μετρό για να πάω στα Σεζεζνι..Γενικότερα είναι εύκολη πόλη για να μετακινηθείς..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.725
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom