Ουγγαρία Βουδαπεστη sziget festival

giorgio7

Member
Μηνύματα
51
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΚΡΙΝΟΙ
Καινούριο Site είναι αυτό? Το γνωρίζει κανείς? Καλές τιμές ακούγονται
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
γενικα να εμπιστευεσαι κατι δοκιμασμενο...εχουμε ακουσει πολλα και διαφορα...πχ να εχεις κλεισει καπου και να μην υπαρχει το ξενοδοχειο ή απαρτμεντ...να κλεισεις και να σου φανε τα χρηματα...αν καποιος εχει κλεισει με το `συγκεκριμενο ας μας πει
 

giorgio7

Member
Μηνύματα
51
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΚΡΙΝΟΙ
γενικα να εμπιστευεσαι κατι δοκιμασμενο...εχουμε ακουσει πολλα και διαφορα...πχ να εχεις κλεισει καπου και να μην υπαρχει το ξενοδοχειο ή απαρτμεντ...να κλεισεις και να σου φανε τα χρηματα...αν καποιος εχει κλεισει με το `συγκεκριμενο ας μας πει

Εννοείται. Και φυσικά συμφωνώ μαζί σου και επαυξάνω μάλιστα. Για αυτό όποιος το χει δοκιμάσει είναι πολύ σημαντικό (για την τσέπη μας σε μέρες κρίσης μάλιστα:roll::lol:) να μας πει τι παίζει.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
ναι ρε παιδια ας απαντησει κανεις αν ξερει!! και το hrs μου βγαζει καλες τιμες! δεν πιστευω οτι θα ναι μουφα.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Πήγαινε στο τελικό βήμα, στα περισσότερα sites που δίνουν διαφορετικές τιμές από το booking η διαφορά εξοβελίζεται στο τελικό βήμα όπου εμφανίζεται ΦΠΑ και δημοτικός φόρος.
Για το συγκεκριμένο site που λες είδα αναφορά για απάτες, έχω να σου πω μια συμβουλή: μακρυά! Μόνο αξιόπιστα sites.

Μόλις γύρισα από Βουδαπέστη, έμεινα εδώ (53? το δίκλινο είχα κλείσει), και στο προτείνω: οικονομική επιλογή στο κέντρο της πόλης, στον τουριστικό πεζόδρομο Raday, και δίπλα στη στάση Kalvin Ter του μετρό. Μην πάρεις δωμάτιο καπνιζόντων, εκτός και αν είσαι μανιακή καπνίστρια (είναι μικρότερα σε μέγεθος και μυρίζει τσιγαρίλα όλος ο όροφος)
Booking.com: ξενοδοχείο Ibis Budapest Centrum, Βουδαπέστη, Ουγγαρία - 69 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Το Baross αν θυμάμαι καλά από όταν έψαχνα είναι στο σιδηροδρομικό σταθμό Keleti που οι τουριστικοί οδηγοί λένε να αποφεύγεται τη νύχτα, η δε σχετικά υψηλή βαθμολογία του οφείλεται σε backpackers που μετακινούνται με τρένο από άλλες πόλεις και βρίσκουν φτηνή διαμονή και δεν χρειάζονται ταξί/συγκοινωνία για να μεταφέρουν τις αποσκευές τους.

Στο Obouda βρέθηκα σε ένα καταπληκτικό club με ακόμη πιο καταπληκτικές ουγγαρέζες όλων των ηλικιών. Δυστυχώς λόγω νύχτας δεν μπόρεσα να δω το μεγαλείο του καταπράσινου νησιού. Το ταξί από το κέντρο είναι περίπου 3000 φιορίνια, υπόψη όμως ότι πολλοί οδηγοί ταξί είναι κλέφτες και θα ζητήσουν τριπλάσια.
 

jpsih

Member
Μηνύματα
243
Likes
110
Επόμενο Ταξίδι
???
εγω θα συμφωνησω κατα λεξη με οτι αναφερει στην τελευταια του παραγραφο ο φιλος αδιαφορος..

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
adiaforos ευχαριστω πολυ, αφου μου λες αυτα εννοειται πως δεν θα κλεισω! το ειδα το budapest city central, λιγο μακρια απο το obudai μου φαινεται, ο οχι?
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Ναι, είναι μακρυά. Το ξενοδοχείο είναι στο κέντρο της Πέστης, ενώ το Obudai είναι στην Ομπούντα. Δεν ξέρω αν υπάρχει μετρό κοντά στο Obudai όπως λες και επιπλέον τη νύχτα πρόσεξα ότι λειτουργεί μόνο το τραμ. Το μετρό κλείνει πριν τις 12. Αν η μόνη σου προτεραιότητα είναι το φεστιβάλ καλύτερα να βρεις κάτι κοντά εκεί (αν βέβαια υπάρχει), σίγουρα θα είναι πολύ πιο φθηνά. Τη μέρα μετακινείσαι άνετα με τη συγκοινωνία, το βράδυ περπατάς. Από αεροδρόμιο στο ξενοδοχείο και τούμπαλιν καλή επιλογή είναι η εταιρεία στην ιστοσελίδα της Malev (κόστος πήγαινε-έλα περίπου 13,6 ? το άτομο).
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
προσανατολιζομαι για το city hotel ring τωρα γιατι μου φαινεται κοντα στο νησι και ειναι το μονο που βρισκω ακομα προσιτες τιμες. για το site hrs εχεις αποψη? επειδη βγαζει και αυτο καλες τιμες..
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Αν ρωτάς εμένα, δεν το γνωρίζω. Από μια σύντομη όμως έρευνα πρόκειται για αξιόπιστο γερμανικό site κρατήσεων.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
καταρχας σε ευχαριστω που απαντας! και εμενα αυτη την εντυπωση μου δινει, επειδη εχει και τηλεφωνο επικοινωνιας για ελλαδα, οποτε ισως κανω καποια κρατηση απο κει!
 

mordeth

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Παιδιά έκανα account στο site μονο για να προειδοποιήσω για το εν λόγω booking site (newbookingcentral.com).

Πρόκειται για απάτη.

Εγώ το εμπιστεύτηκα και έκλεισα ξενοδοχείο στην σκιάθο, τα ευρώ μου μετατράπηκαν σε τουρκικο συνάλλαγμα και 1 μερα πριν παω στο ξενοδοχείο τα voucher links που μου είχαν αποσταλεί με μαιλ ΔΕΝ λειτουργούσαν και το site ηταν πεσμένο.
Φυσικά η κράτηση μου δεν είχε γίνει ΠΟΤΕ οπως εμαθα και απ το ξενοδοχείο, και πολύς κόσμος έχασε τα λευτά του.!

Το μάθημα μου το έμαθα απο δω και περα ΜΟΝΟ δοκιμασμένα site απο ΕΤΑΙΡΙΕΣ που μπορεις να βρείς αν γινει στραβή!!! και παντα τηλ στην εταιρια ΠΡΙΝ κανεις κρατηση !

Αυτα απο μένα καληνύχτα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.706
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom