Ρουμανία Βουκουρέστι

Tzelaledin

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
bucuresti
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ριο
Γεια σας!
Εχετε υπόψιν κάποιο οδηγό για βουκουρεστι η ρουμανία?
Επίσης αν ξερει καποιος το βουκουρεστι απο το δελτα τπυ δουναβη ποσο μακρια είναι?
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ονειρεμένο Ταξίδι
yeah, whatever...
3-3:30 ώρες. κοντυνότερη πόλη: Tulcea. από κει βάρκα
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru
κάνε μια αναζήτηση στο φόρουμ, υπάρχουν υπέροχες ιστορίες για Ρουμάνια και αρκετά θέματα με χρήσιμες πληροφορίες.
Απο κει κ πέρα ότι άλλη πληροφορία θές υπάρχει ο ζωντανός οδηγός με το όνομα kalspiros ;p
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Λοιπόν, μετά από εκτεταμένη αναζήτηση στα Αθηναϊκά βιβλιοπωλεία, οι 2 οδηγοί που βρήκα για Ρουμανία ήταν στα Αγγλικά οι Lonely Planet Romania-Moldavia και Rough Guide Romania. Τους ξεφύλλισα αρκετά στους καναπέδες των βιβλιοπωλείων πριν καταλήξω και ο πρώτος με κούρασε. Κατέληξα λοιπόν στον δεύτερο, ο οποίος δεν με απογοήτευσε καθόλου. Στον Ελευθερουδάκη τον βρίσκεις 21.50 ευρώ, ενώ στο Public λίγα μέτρα πιο πάνω μόλις 17.99 και με την κάρτα βιβλιοπωλείου που βγάζεις επιτόπου στα ταμεία έκπτωση 10%. Έχει πληθώρα πληροφοριών και για το Δέλτα. Για Βουκουρέστι,θα σε βοηθήσει πολύ και αυτό το σάιτ: Places to visit in Bucharest Αν ψάχνεσαι για διαμονή σου προτείνω το Booking.com: hotel Royal Accommodation, Bucharest (District 5, Bucharest), Romania - 28 Guest reviews. Book your hotel now! , διαμέρισμα κανονικό στο κέντρο ακριβώς έξω από το μετρό Piata Romana με 39 ευρώ/μέρα.
ΥΓ. Για να αγαπήσεις και να καταλάβεις το Βουκουρέστι, πρέπει να διαβάσεις αρκετά πριν φύγεις για την ιστορία της χώρας και της πόλης. Αλλιώς θα σε απογοητεύσει.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Last edited by a moderator:

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Last edited by a moderator:

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
ΑΝ έχεις πιστωτική και ΑΝ συνηθίζεις να κάνεις τις αγορές σου από το νετ.
Δεν είναι και τα πιο αφύσικα πράγματα στον κόσμο... Αν δεν έχεις πιστωτική βγάλε, κι αν φοβάσαι το internet ξεπέρασέ το.
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Δεν είναι και τα πιο αφύσικα πράγματα στον κόσμο... Αν δεν έχεις πιστωτική βγάλε, κι αν φοβάσαι το internet ξεπέρασέ το.
Έτσι ακριβώς,κάνε και ebanking για να τα ελέγχεις και να τα πληρώνεις όλα ηλεκτρονικά..;)
 

Tzelaledin

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
bucuresti
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ριο
Γεια χαρα σε ολους!!
Ψαχνοντας ενα φτηνι ταξιδι για του αγιου πνευματος κατεληξα στο βουκουρεστι.
βγαινουν ολα 230 ευρω ,οποιος ενδιαφερεται για το ταξιδι και για παρεα ας ειδοποιησει .

Thanks all
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Παιδιά συγγνώμη, αλλά ΔΕΝ ΘΕΛΩ ούτε πιστωτική ούτε αγορές από το νετ. Δεν έχω να ξεπεράσω τίποτα. Είναι καθαρά δική μου επιλογή και θέλω να ξοδεύω μόνο ό,τι έχω στο χέρι μου. Επιλογή. Αγορές από νετ μόνο σε περίπτωση που δεν έχω άμεση πρόσβαση στο προϊόν. Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει όλοι να προσαρμοστούμε σε αγοραστικές συνήθειες που δεν μας ταιριάζουν.
 

magdouil

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Everywhere
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Γεια σας,ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις ποσο καιρο πριν πρεπει να κλεισω εισιτηρια για βουκουρεστι για να ειναι φθηνα και ποσο περιπου βγαινουν...κατι ειχα ακουσει για 50 ευρω αλλα δεν ξερω αν ισχυει...
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru
έιχα βγαλει με 55 αν θυμάμαι καλά ευρώ πήγαινε-έλα με ολυμπιακή (να ναι καλα). Απο τότε τέτοια τιμή δεν ξαναπέτυχα και δεν νομίζω να ξαναδούμε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom