Ρουμανία Βουκουρέστι

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Έχεις κάποιο άλλο εστιατόριο να μας προτείνεις;Να είναι ομως παραδοσιακό.
Για καλό φαγητό Hanu' lui Manuc. Και στο Care cu Bere τρως καλά αρκεί να μην πάρεις αυτό που τρώει όλος ο κόσμος.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.748
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Μια χαρά είναι το Care cu Bere. Το αγαπημένο μου όμως ειναι το La placinte.
Συμφωνώ! Εμείς φαγαμε πολύ καλά αλλά αρκετά ακριβά για Ρουμανία.
Ήμασταν εκεί στις 8 μμ και απολαύσαμε και το σόου με τα χορευτικά και την παρέλαση στις 9 μ.μ. του προσωπικού που είχε φάση.
Στο εστιατόριο αυτό δεν πας για να κάνεις το καλύτερο γεύμα της ζωής σου αλλά συνδυάζεις ένα υπέροχο περιβάλλον, λίγο σόου με χορό και καλό φαγητό, εάν διαλέξεις ίσως τα πιο πετυχημένα τους πιάτα.😇🙃
@magda pap. κλείσε τραπέζι έγκαιρα στις 8μ.μ. 😉
 

magda pap.

Member
Μηνύματα
186
Likes
632
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΓΙΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Συμφωνώ! Εμείς φαγαμε πολύ καλά αλλά αρκετά ακριβά για Ρουμανία.
Ήμασταν εκεί στις 8 μμ και απολαύσαμε και το σόου με τα χορευτικά και την παρέλαση στις 9 μ.μ. του προσωπικού που είχε φάση.
Στο εστιατόριο αυτό δεν πας για να κάνεις το καλύτερο γεύμα της ζωής σου αλλά συνδυάζεις ένα υπέροχο περιβάλλον, λίγο σόου με χορό και καλό φαγητό, εάν διαλέξεις ίσως τα πιο πετυχημένα τους πιάτα.😇🙃
@magda pap. κλείσε τραπέζι έγκαιρα στις 8μ.μ. 😉
Αααα!!!Δεν ήξερα ότι έχει και σόου😉Θα κλείσω μάλλον εκεί για το πρώτο βράδυ.Θα αρέσει και στην παρέα.Και στην Πράγα η pavuka δεν έχει το καλύτερο φαγητό,είναι αξιοπρεπέστατο και αξίζει το σόου.Φανταζομαι οτι είναι κάτι αντίστοιχο,όποτε μια χαρά θα περάσουμε.Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας.
 

purinas

Member
Μηνύματα
17
Likes
42
Γνωρίζει κάποιος αν γίνονται ημερήσιες εκδρομές από Βουκουρέστι για τα κάστρα και αν έχετε να προτείνεται κάποια?
 

Manos46

Member
Μηνύματα
596
Likes
2.476
Ταξίδι-Όνειρο
???
Γνωρίζει κάποιος αν γίνονται ημερήσιες εκδρομές από Βουκουρέστι για τα κάστρα και αν έχετε να προτείνεται κάποια?
Εμείς είχαμε "νοικιάσει" προσωπικό οδηγό και μας πήγαινε όπου του λέγαμε εμείς
 

magda pap.

Member
Μηνύματα
186
Likes
632
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΓΙΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Γνωρίζει κάποιος αν γίνονται ημερήσιες εκδρομές από Βουκουρέστι για τα κάστρα και αν έχετε να προτείνεται κάποια?
Καλησπέρα.Εχω βρει ότι με το get your guide διοργανώνουν ημερήσιες εκδρομές με ξεναγηση σε διάφορες γλώσσες και στα κάστρα και στο Μπρασοβ.Σκεφτόμαστε να πάμε με αυτούς το άλλο Σάββατο που θα είμαστε εκεί.Το μόνο που μας αγχωνει είναι ο καιρός αλλά το πιο πιθανόν είναι ότι θα το κανονίσουμε τελικά.Μιλάμε ομως για 12 ώρες.Εάν γίνει τελικά θα μπορεσω να σου πω και λεπτομέρειες.Βέβαια θα ήθελα να μάθω και εγώ λεπτομέρειες για τον οδηγό που αναφέρει ο @Μανος46.
 

Geran

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει απευθείας τραίνο ή λεωφορείο από αεροδρόμιο για Μπρασόβ;
Επίσης στο Μπρασόβ υπάρχουν ανταλλακτηρια συναλλάγματος με καλή ισοτιμία ή και μηδενική προμήθεια;
Ευχαριστώ.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.748
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει απευθείας τραίνο ή λεωφορείο από αεροδρόμιο για Μπρασόβ;
Επίσης στο Μπρασόβ υπάρχουν ανταλλακτηρια συναλλάγματος με καλή ισοτιμία ή και μηδενική προμήθεια;
Ευχαριστώ.
Τρένο δεν υπάρχει σίγουρα απευθείας από το αεροδρόμιο.
Εγώ είχα κλείσει μεταφορά από αεροδρόμιο για τον σταθμό των τρένων με 22 € περίπου και μετά πήρα τρένο για Brasov.
Την χειρότερη ισοτιμία θα την πάρεις εάν κανείς ανάληψη από το ΑΤΜ στο αεροδρόμιο.
Στο σταθμό των τρένων είχε ανταλλακτήριο με πάρα πολύ καλή ισοτιμία!! Καλύτερα κάνε εκεί λίγα χρήματα γιατί μπορείς να πληρώσεις παντού και με κάρτα χωρίς καμία τρελή επιβάρυνση. Τσέκαρα μετά την ισοτιμία που μου έδωσε η τράπεζα και ήταν πολύ καλή.
 

GEORGIA BAGIARTAK

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλημέρα σας! Είμαι νέα στο Forum! Θα ταξιδέψουμε με τον σύζυγο αρχές Μαρτίου για Βουκουρέστι και θα ήθελα παρακαλώ μερικές πληροφορίες. Αρχικά, μπορούμε να ταξιδέψουμε με την ταυτότητα; Η Aegean μου είπε πως ναι...Που με συμβουλεύετε να μείνω;; Σε ποια περιοχή ή ακόμα και κάποιο καλό ξενοδοχείο με πρωινό να μας προτείνετε;; Επίσης για ημερήσια ή με για μία διαμονή που μας προτείνετε;;Ευχαριστούμε εκ των προτέρων!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom