Βραζιλία Βραζιλία : πρόγραμμα

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Με τόσο λίγες μέρες, εγώ θα άφηνα και το Σάο Πάολο εκτός.
 

waroo

Member
Μηνύματα
73
Likes
483
για να μην ανοιγω νεο θεμα, υπάρχει μια σκεψη να ακολουθήσω το ετερον ημισυ σε επαγγελματικο ταξιδι τον Ιανουαριο

αρχικος προορισμος το Σαο Παολο (το οποιο ειναι μειον απ'οτι εχω καταλαβει) και οι ελευθερες μερες λιγες (περιπου 9)

αναρωτιεμαι αν αξιζει...
:confused:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
για να μην ανοιγω νεο θεμα, υπάρχει μια σκεψη να ακολουθήσω το ετερον ημισυ σε επαγγελματικο ταξιδι τον Ιανουαριο

αρχικος προορισμος το Σαο Παολο (το οποιο ειναι μειον απ'οτι εχω καταλαβει) και οι ελευθερες μερες λιγες (περιπου 9)

αναρωτιεμαι αν αξιζει...
:confused:
Άσχημα είναι 9 μέρες στη Βραζιλία; Να πάτε 3 στο Ρίο, 1 στους καταρράκτες, 2 στο Ilha grande και μια στο Paraty. Εκτός κι αν εννοείς ότι πρέπει σώνει και καλά να μείνεις μεγάλο αριθμό ημερών στο Σάο Πάολο που είναι για μια μέρα το πολύ.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
για να μην ανοιγω νεο θεμα, υπάρχει μια σκεψη να ακολουθήσω το ετερον ημισυ σε επαγγελματικο ταξιδι τον Ιανουαριο

αρχικος προορισμος το Σαο Παολο (το οποιο ειναι μειον απ'οτι εχω καταλαβει) και οι ελευθερες μερες λιγες (περιπου 9)

αναρωτιεμαι αν αξιζει...
:confused:
Άσχημα είναι 9 μέρες στη Βραζιλία; Να πάτε 3 στο Ρίο, 1 στους καταρράκτες, 2 στο Ilha grande και μια στο Paraty. Εκτός κι αν εννοείς ότι πρέπει σώνει και καλά να μείνεις μεγάλο αριθμό ημερών στο Σάο Πάολο που είναι για μια μέρα το πολύ.
Εννοείται ότι αξίζει να πας έστω και για 9 μέρες. Sao Paulo μόνο για τις ημέρες του επαγγελματικού ταξιδιού, αλλιώς ούτε ώρα παραπάνω. Έχοντας 9 μέρες και συνυπολογίζοντας το κόστος που θα έχουν τα αεροπορικά πηγαινελα για Iguacu, ίσως η μια μέρα να μην αξίζει τον κόπο να πας καθόλου. Μόνο στην περίπτωση που κανονίσετε να πάρετε την τελευταία βραδινή για Iguacu 20:00 και έχετε μια φουλ μέρα και φύγετε βράδυ της επόμενης μέρας, αλλά μπορεί τα εισιτήρια να κάνουν και άνω των 300 ευρώ πηγαινελα στον καθένα.

Οπότε θα ακολουθούσα την συμβουλή του Γιώργου, πλην τους καταρράκτες. Πέρνωντας ένα αεροπορικό εισιτήριο να κάτσετε όλες τις μέρες στο Ρίο και στις γύρω προαναφερθέντες περιοχές.
 

fronimitis

Member
Μηνύματα
94
Likes
52
Επόμενο Ταξίδι
"Εκεί στις Μπραχάμες"
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Οι μέρες είναι λίγες, αλλά βέβαια καλύτερα από το τίποτα.

Εγώ θα προσπαθούσα να βάλω μέσα και το Foz do Iguaçu, αν τα αεροπορικά εισητήρια είναι φτηνά και οι ώρες βολικές. Όμως υπόψη ότι το πάρκο των καταρρακτών είναι πολύ μεγάλο και το μεγαλύτερο κομμάτι είναι στην πλευρά της Αργεντινής και από εκεί βλέπεις περισσότερους καταρράκτες. Όταν πήγα, αφιέρωσα μια μέρα για την πλευρά της Βραζιλίας και μία για πλευρά Αργεντινής, περπατούσα για πολλές ώρες, ήθελα να δω όλα τα μονοπάτια και την θέα από όλα τα σημεία.

Αν θέλετε παραλίες, στις πολιτείες SP & RJ υπάρχουν πολλά όμορφα μέρη, π.χ. Ilha Grande, Angra dos Reis, Ilhabela, Cabo Frio, Búzios, κλπ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom