Βέλγιο Βρυξέλλες - Γάνδη - Mπριζ

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
παιδια καλησπερα. Θα μείνω ένα βράδυ Βρυξέλλες και δυο βραδιά στη μπριτζ η στη Γάνδη.
Ήθελα να ρωτήσω το εξής.
Δεδομένου ότι δυο άτομα θα πάμε από το αεροδρόμιο στις Βρυξέλλες και επιστροφή στο τέλος του ταξιδιού.
Στο ενδιάμεσο θα χρειαστούμε τρένο Βρυξέλλες-Γάνδη-μπριτζ και πάλι πίσω.
Μήπως τελικά συμφέρει να νοικιάζω αμάξι?
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
παιδια καλησπερα. Θα μείνω ένα βράδυ Βρυξέλλες και δυο βραδιά στη μπριτζ η στη Γάνδη.
Ήθελα να ρωτήσω το εξής.
Δεδομένου ότι δυο άτομα θα πάμε από το αεροδρόμιο στις Βρυξέλλες και επιστροφή στο τέλος του ταξιδιού.
Στο ενδιάμεσο θα χρειαστούμε τρένο Βρυξέλλες-Γάνδη-μπριτζ και πάλι πίσω.
Μήπως τελικά συμφέρει να νοικιάζω αμάξι?
Μια χαρα τρένα εχει να πας γανδη και μπρυζ
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.049
Θα νοικιαζες αυτοκινητο στην Αθηνα για να πας τριημερο σε αποσταση Λουτρακι /Κορινθο και μαλιστα χωρις να το χρησιμοποιησεις καθολου εντος των πεζοδρομημενων πολεων; Αν ναι, τοτε νοικιαζεις.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.003
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αυτοκίνητο πάρε αν θες να κάνεις καμμιά βόλτα εκτός πόλεων ή σε μικρά μέρη (π.χ. westmalle, Baarle-Hertog). Ανάλογα την εποχή που θα πας, η εξοχή και τα μικρά χωριά (εκτός αυτοκινητόδρομων) μπορεί να είναι από όμορφα ως υπέροχα.
Αν πάλι θες να πας βιαστικά από πόλη σε πόλη, πάρε το τρένο.
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Αν δεδομένου ότι μένω Γάνδη θέλω να είμαι μια μέρα Μπρυζ και να γυρίσω αργά το βράδυ στη Γάνδη στο ξενοδοχείο,πως θα το κάνω με.το.τρενο; Δε θαχει πχ ενα τελευταίο 10-11 το βράδυ;

Αλλά αυτό είναι το λιγότερο. Το βασικό είναι τι κόστος έχουν τα δρομολόγια που είπα από πανω με τρένο για δύο άτομα γιατί αν η τιμή είναι κοντά στο να νοικιάσω αυτοκίνητο τότε γιατί όχι δεδομένου ότι γλυτώνω ταλαιπωρίες να ψάχνομαι για εισητηρια ,μέσα στα τρένα πιο πάει που,να μην έχω άγχος πόσο αργά θα κάτσω στη Μπρυζ ώστε να.μη χάσω το τελευταίο τρένο κτλ κτλ
Είναι πάρα πολλά τα πλεονεκτήματα του αυτοκινήτου αρκεί να μην είναι πολλά παραπάνω τα λεφτά
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Mην ανησυχείς υπάρχει τρένο για Γάνδη στις εντεκάμισι το βράδυ και στις τέσσερις τα χαράματα σε περίπτωση που συνεχίσετε για άγριο κλάμπινγκ στη Μπρυζ.
 
Last edited:

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Τρέις ερωτησεις..
1) από αεροδρόμιο προς κεντρο Βρυξελλών με τι συμμφερει να πάω και πόσο κάνει περίπου;
2)τιμή από Βρυξέλλες για Μπριζ με τρένο;
3) μπορω να.παω κατευθείαν απτό αεροδρόμιο των Βρυξελλών στη Μπριζ; Αν ναι ξέρουμε περίπου κόστος;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Αν δεδομένου ότι μένω Γάνδη θέλω να είμαι μια μέρα Μπρυζ και να γυρίσω αργά το βράδυ στη Γάνδη στο ξενοδοχείο,πως θα το κάνω με.το.τρενο; Δε θαχει πχ ενα τελευταίο 10-11 το βράδυ;

Αλλά αυτό είναι το λιγότερο. Το βασικό είναι τι κόστος έχουν τα δρομολόγια που είπα από πανω με τρένο για δύο άτομα γιατί αν η τιμή είναι κοντά στο να νοικιάσω αυτοκίνητο τότε γιατί όχι δεδομένου ότι γλυτώνω ταλαιπωρίες να ψάχνομαι για εισητηρια ,μέσα στα τρένα πιο πάει που,να μην έχω άγχος πόσο αργά θα κάτσω στη Μπρυζ ώστε να.μη χάσω το τελευταίο τρένο κτλ κτλ
Είναι πάρα πολλά τα πλεονεκτήματα του αυτοκινήτου αρκεί να μην είναι πολλά παραπάνω τα λεφτά
Τρένο για μπρυζ και γανδη έχει συνέχεια δεν χρειάζεται να ψάχνεις τίποτα Πηγαίνεις στο σταθμό στο γκισε η στους αυτόματους πωλητές και αγοράζεις το εισιτήριο σου Σάββατοκυριακο έχουν μισή τιμη. Ετσι κ αλλιώς στη μπρυζ μετά τις 8_9 μονος θα κυκλοφορείς στο δρόμο!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αν δεδομένου ότι μένω Γάνδη θέλω να είμαι μια μέρα Μπρυζ και να γυρίσω αργά το βράδυ στη Γάνδη στο ξενοδοχείο,πως θα το κάνω με.το.τρενο; Δε θαχει πχ ενα τελευταίο 10-11 το βράδυ;

Αλλά αυτό είναι το λιγότερο. Το βασικό είναι τι κόστος έχουν τα δρομολόγια που είπα από πανω με τρένο για δύο άτομα γιατί αν η τιμή είναι κοντά στο να νοικιάσω αυτοκίνητο τότε γιατί όχι δεδομένου ότι γλυτώνω ταλαιπωρίες να ψάχνομαι για εισητηρια ,μέσα στα τρένα πιο πάει που,να μην έχω άγχος πόσο αργά θα κάτσω στη Μπρυζ ώστε να.μη χάσω το τελευταίο τρένο κτλ κτλ
Είναι πάρα πολλά τα πλεονεκτήματα του αυτοκινήτου αρκεί να μην είναι πολλά παραπάνω τα λεφτά
Συμφωνω μαζι σου για το αυτοκινητο (νομιζω ολοι συμφωνουν) αλλα θα σου βγει καπως ακριβοτερο απο το τρενο. Οχι πολυ, περιπου €30 αν συνυπολογισεις και το παρκινγκ. Αλλα θα 'χεις την ελευθερια κινησεων. Νομιζω πως ειναι σοφη επιλογη αν δεν θελετε να φυγετε πριν τα μεσανυχτα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.811
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom