Βέλγιο Βρυξέλλες - Γάνδη - Mπριζ

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τρένο για μπρυζ και γανδη έχει συνέχεια δεν χρειάζεται να ψάχνεις τίποτα Πηγαίνεις στο σταθμό στο γκισε η στους αυτόματους πωλητές και αγοράζεις το εισιτήριο σου Σάββατοκυριακο έχουν μισή τιμη. Ετσι κ αλλιώς στη μπρυζ μετά τις 8_9 μονος θα κυκλοφορείς στο δρόμο!
Εχει τρενο και μεταξυ 23:30 και 04:30; Υπαρχουν και μαγαζια στην πολη αν θελει καποιος.

Το μονο αρνητικο με το αυτοκινητο ειναι πως παντα πρεπει να υπαρχει καποιος που δεν θα πιει.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Εχει τρενο και μεταξυ 23:30 και 04:30; Υπαρχουν και μαγαζια στην πολη αν θελει καποιος.
Οι σοκολατερί και τα σουβενίρ έχουν κλείσει εκείνες τις ώρες. Τι ακριβώς να κάνει στη Μπρυζ μεταξύ 23:30 και 04:30; Nα πάει για άφτερ στις καλόγριες στο Beguinage;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Εχει τρενο και μεταξυ 23:30 και 04:30; Υπαρχουν και μαγαζια στην πολη αν θελει καποιος.
Η αλήθεια είναι ότι έχει κάποια λίγα, αλλά το πιο πιθανό είναι να βρει περισσότερα στη Γάνδη. Άλλωστε συζητάει να είναι πίσω 10-11.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Σαφως και οι δρομοι της πολης μετα τις 10 (και απο πολυ νωριτερα) ειναι νεκρα αλλα μαγαζια για να περασεις την ωρα σου υπαρχουν αρκετα. Επισης το αυτοκινητο σου δινει ευελιξια να δεις και αλλα πανεμορφα κοντινα μερη οπως Damme και De Haan ή αν βαρεθεις νωρις να πας ακομα και Αμβερσα.

Δεν καταλαβα βεβαια πως λεει πως θελει να γυρισει πριν τις 10-11. Μαλλον το αντιθετο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.004
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αν δεδομένου ότι μένω Γάνδη θέλω να είμαι μια μέρα Μπρυζ και να γυρίσω αργά το βράδυ στη Γάνδη στο ξενοδοχείο,πως θα το κάνω με.το.τρενο; Δε θαχει πχ ενα τελευταίο 10-11 το βράδυ;

Αλλά αυτό είναι το λιγότερο. Το βασικό είναι τι κόστος έχουν τα δρομολόγια που είπα από πανω με τρένο για δύο άτομα γιατί αν η τιμή είναι κοντά στο να νοικιάσω αυτοκίνητο τότε γιατί όχι δεδομένου ότι γλυτώνω ταλαιπωρίες να ψάχνομαι για εισητηρια ,μέσα στα τρένα πιο πάει που,να μην έχω άγχος πόσο αργά θα κάτσω στη Μπρυζ ώστε να.μη χάσω το τελευταίο τρένο κτλ κτλ
Είναι πάρα πολλά τα πλεονεκτήματα του αυτοκινήτου αρκεί να μην είναι πολλά παραπάνω τα λεφτά
Και το αυτοκίνητο έχει ταλαιπωρία. Πρέπει να βρεις το rent-a-car (δεν έχει και παντού...), να περιμένεις να ετοιμάσουν τα χαρτιά, να στο δείξουν, να το ελέγξεις, και μετά να βάλεις βενζίνες, να το παραδώσεις, να το ελέγξουν... Και είναι και το βρες θέση/πάρκαρε/ξεπάρκαρε.

Τρένα έχει μέχρι αργά (έχω πάρει τρένο Μπρυζ - Βρυξέλλες στις 12 παρά). Έχω πάει Μπριζ δυο φορές με τρένο και δυο φορές με αυτοκίνητο, και επιμένω: Αν δε θες να κινηθείς κάπου εκτός εθνικής οδού, πάρε το τρένο.
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Εισητηρια για τις διαδρομές.μου με τρένο πρέπει να τα έχω κλείσει από πριν;
Εκείνη τη μέρα.ειναι κ η μερα της βασιλισσας στην Ολλανδία κ φοβάμαι θαχει χαμό από Βρυξέλλες μιας κ πάρα πολλοί πάνω μέσω αυτής στην ολλανδια
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Α κάτι.σημαντικο!!! Αν νοικιάσω αμάξι τι παίζει με.τα.παρκινγκ; Στη Γάνδη ας πούμε αν.αφησω το αμάξι 24 ώρες στονχωρο στάθμευσης που έχει τι πληρώνω και πως;
 

fotini_22

Member
Μηνύματα
30
Likes
7
Καλησπέρα,
Έχουμε κανονίσει κι εμείς να πάμε στο Βέλγιο τον Απρίλιο και έχω μπερδευτεί λίγο με το εισιτήριο του Σαββατοκύριακου 50% έκπτωση για Brugge, πρέπει να έχω κάποια κάρτα για να πάρω την έκπτωση? Γιατί είτε δοκιμάζω να κλείσω εισιτήρια Τετάρτη είτε Σάββατο την ίδια τιμή μου βγάζει...Μπορεί κάποιος να φανταστεί τι κάνω λάθος?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δε χρειάζεται κάρτα. Για οnline αγορά στην επιλογή Ticket διαλέγεις Weekend Ticket Internet. Bασικά δε χρειάζεται να κλείσεις online, αγοράζεις στα μηχανήματα του σταθμού, η τιμή είναι ίδια.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.834
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom