Βέλγιο Βρυξέλλες και Μπρυζ

Μηνύματα
115
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
πού;;
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ιταλίας
Καλησπέρα σε όλους!
Καλο φθινόπωρο με πολλά ταξίδια σας εύχομαι!
Μόλις έκλεισα εισιτήρια με Ολυμπιακή για Βρυξέλλες! Πολύ καλή προσφορά 137 ευρώ με επιστροφή!
Θα μείνω 28 Οκτωβρίου με 1 Νοεμβρίου, άφιξη πρωί και αναχώρηση βραδάκι!
Σχεδιάζω να μείνω και Μπρυζ και Βρυξέλλες. Από τις 4 νύχτες να αφιερώσω 2 Βρυξέλλες και 2 Μπρυζ; Ποια είναι η γνώμη σας;
Είναι καλύτερα να ξεκινήσω με Μπρυζ και να καταλήξω Βρυξέλλες ή το ανάποδο;
Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!
Και εννοείται θα ήθελα να μου προτείνετε το αγαπημένο σας ξενοδοχείο και στα δύο μέρη! Μέχρι 150 ευρώ το δίκλινο ( με πρωινό) τα διαθέτω!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Hotel Restaurant Loreto Brugge (Bruges)
πολυ γλυκο ξενοδοχειο στην Μπρυζ. Συστεγαζεται με το ομωνυμο εστιατοριο
Προτεινω να κανεις μονοημερες σε Γανδη και Αμβερσα ...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Θα ελεγα οτι εφοσον θα φυγεις αεροπορικως απο Βρυξελλες να μεινεις εκει στις δυο τελευταιες ημερες. Να μην εχεις το αγχος να πειστρεψεις εγκαιρως για να μην χασεις το αεροπλανο. Εφοσον βολευει με τα ωραρια, φυγε κατευθειαν για Μπρυζ και στην επιστροφη μενεις στις Βρυξελλες.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
αυτο που λεει η Ερση εκανα και γω και περασα υπεροχα στο Βελγιο. Ασε τις Βρυξελλες για το τελος
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Δες πως θα φτιάξεις το πρόγραμμά σου (ώρες άφιξης και αναχώρησης, δρομολόγια τρένων κλπ)για να μη χάσεις ούτε μία ώρα...όλες οι πόλεις είναι υπέροχες και ρομαντικές. Οι μέρες σου είναι λίγες για να στριμώξεις και τη Γάνδη και την Αμβέρσα, όπως ειπώθηκε παραπάνω, αλλά εάν μειώσεις τις ώρες του ύπνου ίσως και να τα καταφέρεις!!!Εγώ θυμάμαι με πολύ νοσταλγία αυτό το ταξίδι...
 

Despina A

Member
Μηνύματα
18
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία-Ν.Αμερική
Στη Μπρυζ, ωραιότατο και σε πολύ βολική τοποθεσία το Novotel, κλασικά δίπλα στο "αδερφάκι" Ibis.
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
εγω θα εμενα μια μερα μπρυζ, μια μερα αμβερσα και στο τελος δυο μερες βρυξελλες. βεβαια αυτο εχει να κανει με το τι θες να δεις, ορεξη για τρεξιμο,πηγαινε -ελα με τραινα, κ.λ.π. γανδη σαφως και θα πας ειναι πριν την μπρυζ, υπαρχει και η οστανδη μετα την μπρυζ που αξιζει μια επισκεψη.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Εγω θα διαλεγα αυτο που σκεφτηκες αρχικα, 2 μερες Μπρυζ και 2 Βρυξελλες. Η Γανδη εναι πολυ κοντα στη Μπρυζ περιπου μιση ωρα και τα τρενα πηγαινοερχονται ανα 15λεπτο, το πακεταρισμα - ξεπακεταρισμα και κουβαλημα των αποσκευων μπορει να σε ταλαιπωρησει περισσοτερο.
Οσο για την Αμβερσα, την αξιολογω 4η για τα γουστα μου.
Η Μπρυζ ειναι πολυ ομορφη ειδικα το απογευμα - βραδυ και το πρωι πριν αρχισουν να ερχονται τα γκρουπ.
Στις Βρυξελλες ριξε μια ματια και στο Hotel Metropole, ιστορικο ξενοδοχειο εξω απο σταση μετρο, πολυ κοντα στην Grand Place, τιμη 130 με πρωινο το καλοκαιρι.
Booking.com: Hotel Metropole, Brussels, Βέλγιο - 2297 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
 
Μηνύματα
115
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
πού;;
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ιταλίας
Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ!
Θα ξεκινήσω από Μπρυζ 2 νύχτες και θα συνεχίσω με 2 νύχτες στις Βρυξέλλες! Έχει τόσο υπέροχα ξενοδοχεία, πραγματικά δε ξέρω ποιο να κλείσω!
Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να σας πω τις εντυπώσεις μου και τις τυχόν καινούριες ανακαλύψεις μου!
Στις Βρυξέλλες έχει να μου προτείνει κάποιος κάτι που δε πρέπει να παραλείψω να δω ή να κάνω;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.717
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom