Βόλος - Frankfurt (Hahn) - Βόλος με Rayanair 41,98

nioa

Member
Μηνύματα
18
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο..
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολύνησία
RYANAIR

Και για Μιλάνο . 60 Ευρώ τον Ιούνιο με τη βαλίτσα.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Φίλε Traveller παραδέξου το γουστάρεις τρελά τζέρτζελο κουβέντα να κάνουμε κλπ.
Πάντα κουβέντα τζέρτζελο κάνουμε και το γουστάρω αλλιώς δεν θα ήμουν στο φόρουμ...

Είχα μια κρυφή ελπίδα μπας και δεν δεις το θέμα αλλά διαψεύστηκα. Λέω μεσημέρι είναι να το βάλω τώρα μπας και κοιμάται ο χριστιανός αλλά έπεσα έξω
Να μην έχεις καμιά ελπίδα... ότι με ενδιαφέρει κάτι το βλέπω και ότι το ξέρω ΠΑΝΤΑ το σχολιάζω... όταν κάτι μου είναι άγνωστο απλά κάνω τουμπεκί και δεν το παίζω ξερόλας...

2 Και τι με νοιάζει εμένα πόσο απέχει ο Βόλος από την Αθήνα ή ο Βόλος από την Θεσσαλονίκη; :shock::shock::shock:
Το έγραψα σε άπταιστα Ελληνικά... όταν είσαι στη Θεσσαλία άντε να την κάνεις την θυσία... γιατί ασφαλώς περί θυσίας πρόκειται...

Δεν μπορείς να φανταστείς τι ταλαιπωρία είναι για μας που μένουμε στην επαρχία να κάνουμε ένα πάρα πολύ κουραστικό ταξίδι για να φθάσουμε στην Αθήνα και αμέσως μόλις φθάσουμε (κάνα τρίωρο πριν την αναχώρηση του αεροπλάνου) να ξαναταξιδέψουμε. Ιδιαίτερο είναι το πρόβλημα στην επιστροφή λόγω κούρασης (οι προερχόμενοι από επαρχία μπορούν να το επιβεβαιώσουν
Θα σου απαντήσω κι εγώ όπως μου απάντησες... μπορεί να έχεις δίκιο αλλά μπέρδεψες τα μήλα με τα πορτοκάλια... τι με νοιάζει εμένα τι γίνετε στην επαρχία... εγώ για την Αθήνα και την Θεσαλονίκη μίλησα... το θέμα μας είναι η Ryanair στην Ελλάδα και όχι τα προβλήματα με τις αερομεταφορές στην Ελληνική επαρχία...

3. Η τιμή που έγραψα (41,98 ?) είναι για 10 - 17 Ιουνίου
Για Ιούλιο η τιμή ανεβαίνει στον ουρανό (ενδεικτικά 22/7 - 29/7) στα 99,98 ? πάντα με την μεταφορά και της βαλίτσας.
Περίπου ίδια με την προσφορά της LH... με την μόνη διαφορά πως η LH πετάει μέσα στην FRA και όχι στα λιβάδια της Γερμανίας... α στην προσφορά της LH περιλαμβάνετε και η μεταφορά της βαλίτσας και σου δίνουν και μια πορτοκαλάδα μπόνους...

4. Ε ναι τα αεροπλάνα της ryan είναι φτιαγμένα μόνο για πυγμαίους
Όχι δεν είναι μόνο για πυγμαίους είναι και για τσίπιδες...


Για να τελειώνει το θέμα... καμιά κακοπροαίρετη κριτική δεν κάνω στην Ryanair... αλήθειες λέω... η συγκεκριμένη εταιρία απευθύνεται σε συγκεκριμένο κόσμο, συγκεκριμένης νοοτροπίας και είναι εντελώς εκτός της δικής μου και όχι μόνο κοσμοθεωρίας... αν είσαι 20 χρονών λίγο σε νοιάζει αν θα στριμωχτείς στο αεροπλάνο ή αν θα ταξιδέψεις στη μέση του πουθενά... αν όμως καβατζάρεις τα 25 όλα μετράνε... τα εξήγησα και πιο πάνω, μην λέμε τα ίδια... την συγκεκριμένη κουβέντα λοιπόν την κάνω γιατί πιστεύω πως όποιος σκοπεύει να ταξιδέψει μαζί της οφείλει να ξέρει πως έχουν τα πράγματα και μετά να πάρει τις αποφάσεις του ...
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Όσες φορές ταξίδεψα με ryanair από Αγγλία για άλλες χώρες π.χ. Σουηδία κ.α. δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, μόλις 35 λίρες και η πτήση ήταν μια χαρά. Δεν με ένοιαζε τότε που ήμουν φοιτήτρια, αλλά βάση της εμπειρίας μου από τη συγκεκριμένη εταιρεία πάλι θα ταξίδευα.
 

joch

Member
Μηνύματα
40
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΥΠΕΡΣΙΒΗΡΙΚΟΣ-ΚΑΜΤΣΑΤΚΑ
Περί βαλαντίου

Traveller, πες μας ποιο γραφείο ταξιδίων προμοτάρεις και άσε την παραμύθα. :)
Ο καθένας ανάλογα με το βαλάντιο και το μυαλό που κουβαλάει, κρίνει και επιλέγει ταξιδιωτικό φορέα.
Είναι αυτονόητο, ότι εαν είχα τη δυνατότητα να επιλέξω ανάμεσα σε ένα πιο άνετο και ένα λιγότερο άνετο ταξίδι, σαφώς θα επέλεγα το πρώτο. Και βεβαίως θα προτιμούσα να ταξίδευα και γω πρώτη θέση αλλά επειδή δεν έχω τα φράγκα να το κάνω διαρκώς, δεν σημαίνει ότι έχω το δικαίωμα να βγαίνω και να κράζω όποιον επιλέγει ένα φθηνότερο εισιτήριο.
Δεν ξέρω κατά πόσο είχες πρόθεση να φανείς αιχμηρός προς τους υπόλοιπους, αλλά τουλάχιστον..... έτσι φάνηκες με τον απόλυτο τρόπο που εκφράστηκες...τέσπα. Το συγκεκριμένο φόρουμ είναι για ανταλλαγές πληροφοριών σχετικά με τα ταξίδια και όχι για αντιπαραθέσεις...
Νά'στε καλά όλοι σας..
 

deja vu

Member
Μηνύματα
125
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Φίλε traveller άκρη δεν βγάζει κανείς με σένα. Απλά να ξέρεις ότι αν είχα τα φράγκα θα ταξίδευα (όπως όλοι άλλωστε) πρώτη θέση, A class εταιρείες, σε λογικές ώρες πτήσης, στα ποιο κεντρικά αεροδρόμια του προορισμού μου, σε ξενοδοχεία από 5* και πάνω κεντρικότατα, με λιμουζίνα να με περιμένει για την μεταφορά μου στο ξενοδοχείο και άλλες πολλές φαντασιώσεις που δεν είναι τις παρούσης !!!
απλά ΔΕΝ ΤΑΧΩ ΤΑ ΡΥΜΑΔΙΑ
Μπες για λίγο στην λογική ότι έρχονται τα πάνω κάτω στην ζωή σου και μένεις με τον μισθό σου των 700 ? τον μήνα, τι κάνεις; σταματάς τα ταξίδια; χλωμό το κόβω.
Δεν ανήκω στην παραπάνω εισοδηματική τάξη δόξα το θεό αλλά δεν βγαίνω και από τα ρούχα μου με αυτούς που την προτιμούν
Δεν έχω μπει ποτέ σε ryan ούτε και είναι το όνειρο της ζωής μου να μπω αλλά είναι και πολλοί που ίσως και να είναι η μοναδική τους περίπτωση να κάνουν οικονομικά ταξίδια
Και στο κάτω κάτω της γραφής φίλε Traveller μια πληροφορία έδωσα δεν σου κάνει μην την προτιμάς γιατί πρέπει σώνει και καλά να πάρεις θέση; Για την σωτηρία αυτών που θα τραβήξουν τα πάνδεινα να φτάσουν στον προορισμό τους;
Δεν νομίζω ότι υπάρχει άνθρωπος στον πλανήτη που να νομίζει ότι η ryan έχει τα ποιο άνετα καθίσματα στις ποιο βολικές ώρες ότι σερβίρουν gourmet γεύμα ή ότι δεν αναχωρεί και προσγειώνεται από περιφερειακά αεροδρόμια

Παρεμπιπτόντως, η LH έβγαλε καλή προσφορά για Νέα Υόρκη 399 ? από 1 Οκτωβρίου έως 12 Δεκεμβρίου 2010
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Το συγκεκριμένο φόρουμ είναι για ανταλλαγές πληροφοριών σχετικά με τα ταξίδια και όχι για αντιπαραθέσεις...
Νά'στε καλά όλοι σας..

Εσύ τώρα που το βρήκες αυτό γραμμένο... ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΗΠΙΕΣ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ...αν εσύ δεν τις γουστάρεις απλά μην διαβάζεις...

Αγαπητέ deja vu... δεν είμαι καθόλου σίγουρος γιαυτό που λες... δεν νομίζω ότι όλος ο κόσμος γνωρίζει τι θα συναντίσει ταξιδεύοντας με την Ryan... όλοι τσιμπάνε με την φτηνή τιμή και βρίσκονται προ απροόπτου... γνωρίζει π.χ ο κόσμος τι ακριβώς εννοεί η FR όταν λέει Μιλάνο, Παρίσι ή Βαρκελώνη? Γνωρίζει ότι πρεπει να χρυσοπληρώσει για τις αποσκευές του ή ότι πρέπει να πληρώσει ακόμη και για το νερό? στο συγκεκριμένο δρομολόγιο έχεις καταλάβει ότι θα φτάσει κάποιος στις 10 το βράδυ 2 ώρες μακρια από την FRA και θα ψάχνεται?Τι πιστεύεις δηλαδή ότι είναι η Ryan ερυθρός σταυρός και πουλάει τσάμπα για την ψυχή του πατέρα της?

Όλα αυτά λοιπόν θεώρησα χρέος μου να τα επισημάνω και πιστεύω πως έκανα καλά...αυτά τα 100? διαφορά που είπα από κανέναν δεν περισσεύουν αλλά είναι πασιφανές ότι θα τα φας σε φαγητό, ταλαιπορία και extra... χρειάζεται μεγάλη ανάλυση για να το καταλάβετε? από το site που σας ανέβασε ο μέγιστος fitziano παίρνετε μια γεύση τι σημαίνει Ryanair...
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
στο συγκεκριμένο δρομολόγιο έχεις καταλάβει ότι θα φτάσει κάποιος στις 10 το βράδυ 2 ώρες μακρια από την FRA και θα ψάχνεται?
Μην είσαι απόλυτος,δεν θα ψάχνεται καθόλου,έχει λεωφορεία που σε πάνε σε όλες τις πόλεις ''πέριξ'' του αεροδρομίου και σε απόσταση 200 χλμ. όπως θα διαπιστώσεις και στο παρακάτω link.

Official website of the airport Frankfurt-Hahn
 

deja vu

Member
Μηνύματα
125
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Άλλος ένας παράγοντας που θα πρέπει να λάβουμε υπόψη είναι ότι με την ύπαρξη των low cost εταιρειών γενικά συμπιέζονται και οι τιμές των υπόλοιπων αεροπορικών εταιρειών προκειμένου να ακολουθήσουν τον ανταγωνισμό, ίσως σε τόσο μεγάλο βαθμό που αναγκάζονται να συγχωνεύονται ή (δυστυχώς!) να κλείνουν. Αναλογιστείτε που θα βρισκόταν οι τιμές των αεροπορικών αν εξαφανίζονταν οι low cost, οπότε πάλι συμπληρωματικά λειτουργούν ακόμη και προς όφελος αυτών που δεν χρησιμοποιούν τις εν λόγω εταιρείες.
 

evaggelia

Member
Μηνύματα
64
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ψάχνω προορισμό..
Ταξίδι-Όνειρο
ΧΑΒΑΗ
Και για Μιλάνο . 60 Ευρώ τον Ιούνιο με τη βαλίτσα.
μμμ...ενδιαφέρον για ένα ΠΣΚ στη Βενετία. :D

αν κάποιος ξέρει, βολεύουν οι ώρες για να πάρω τρένο από το αεροδρόμιο του μιλάνου για βενετία;; :rolleyes::rolleyes:

ή κανένα link με τα δομολόγια τρένου μιλάνο-βενετία;


ευχαριστώ πολύ
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Αν δεν κάνω λάθος δεν πετάει μιλάνο, αλλά Bergamo. Και από εκεί Βενετία? και πάλι πίσω? για ένα σαβατοκύριακο? Ούτε στα ΟΥΚ να είσουν. Πιο πολύ θυμίζει διαβολοσαββατοκύριακο (όπως λέμε διαβολοεβομάδα)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom