ΓΑΜΗΛΙΟ ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
ΩΧ! Τοσο χαλια; Παντως το προγραμμα ειναι Πεκίνο Χανγκτσόου Ξιτάνγκ. Παντως μονο καλοκαιρι μπορουμε να παμε ταξιδια τοσο μεγαλα. Βλεπω ομως μερικοι ταξιδευουν και οποιαδηποτε αλλη εποχη. Αληθεια, δεν εχετε προβλημα με τις δουλειες σας??? Πως τα καταφερνετε; (εγινα αδιακριτη....)
Υπαρχουν δουλειες και δουλειες. Εγω προσωπικα θα μπορουσα να λειψω ενα 20ημερο τον Αυγουστο αλλα και Νοεμβριο που η φυση της δουλειας επιτρεπει ολιγοημερη απουσια, οπότε γιατι να ταξιδεψω Αυγουστιατικα αν ο προορισμος προτεινεται για χειμωνα? Τωρα αν εισαι καθηγητης ταξιδευεις και χριστουγεννα πασχα καθαρη δευτερα αγ πνευματος 3 ιεραρχων αγιου αβγδ και παει λεγοντας, αν εισαι δημ.υπαλληλος φανταζομαι πως ταξιδευεις όποτε σου γουσταρει (σιγα μη λειψεις και πεσει εξω το μαγαζι).:p:p:p
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Ποιος έπεσε να σε φάει, βρε Ειρήνη;;; Ούτε η Ρενάτα ούτε η Κική! Τι είπαν δηλαδή;;;
Νομίζω ότι πειράχτηκες χωρίς λόγο.
Γεγονός πάντως είναι ότι πολύς κόσμος κρατάει άδεια για χειμώνα και έχει όρεξη πάντα για ταξίδια. Διακοπές δεν κάνει κανείς απλώς λόγω ζέστης.
Άλλοι είναι πιο τυχεροί και κάνουν περισσότερα ταξίδια και άλλοι, όπως εσύ απ' ό,τι καταλαβαίνω, λιγότερο τυχεροί και παίρνουν άδεια μόνο το καλοκαίρι. Αναγκαστικά λοιπόν θα κάνεις τα ταξίδια σου το καλοκαίρι. Ίσως ταλαιπωρηθείς παραπάνω, αφού όμως το πήρες απόφαση τελείωσε! Καλά να περάσετε και να ζήσετε!
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.285
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
λες να μου φανηκε ε; οκ, αν και μαλλον αλλο συμπερασμα βγαζω.... Τα περισσοτερα μελη ειναι λογικο να κανουν ταξιδια ολο το χρονο και να το θεωρουν δεδομενο. Απλα εγω ανηκω σε ατομα που πανε μια φορα το χρονο διακοπες, οποτε το θεωρω δεδομενο οτι θα ειναι καλοκαιρι. Αν και οφειλω να ομολογησω οτι εχετε αρχισει να με πορωνετε και να ψαχνω αφορμη για ταξιδακια ολη τη χρονια, εστω και συντομα!
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
λες να μου φανηκε ε; οκ, αν και μαλλον αλλο συμπερασμα βγαζω.... Τα περισσοτερα μελη ειναι λογικο να κανουν ταξιδια ολο το χρονο και να το θεωρουν δεδομενο. Απλα εγω ανηκω σε ατομα που πανε μια φορα το χρονο διακοπες, οποτε το θεωρω δεδομενο οτι θα ειναι καλοκαιρι. Αν και οφειλω να ομολογησω οτι εχετε αρχισει να με πορωνετε και να ψαχνω αφορμη για ταξιδακια ολη τη χρονια, εστω και συντομα!
Μην πορωνεσαι επετρεψε μου να πω πως ολα εξαρτωνται απο τις αναγκες σου, για αλλους η ζωη αρχισει και τελειωνει σε ενα ταξιδι και για αλλους υπαρχουν και αλλες προτεραιοτητες και αναγκες, δυστυχως ολα εχουν σχεση με τα οικονομικα του καθενα που ειναι ενα απαραβιαστο προσωπικο δεδομενο αλλα και με την ιεραρχηση των αναγκων. Σκεψου οτι εισαι σε ενα φορουμ για ταξιδια που σημαινει οτι τα μελη βαζουν την εμπειρια ενος ταξιδιου σαν πρωτη προτεραιοτητα, δεν ειναι απαραιτητο οι δικες σου πρωτεραιοτητες να συμπιπτουν οπως δεν συμπιπτουν και οι δικες μου.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
ειστε λιγο off-topic :D
τελικα για ταξιδι του μελιτος τι λες να κανεις???
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.285
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
με γκρουπ κινα:clap: θα εχει κουραση αλλα δεν μας πειραζει...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Yorgos θα πάω Κίνα τον Νοέμβριο εκτός απο Πεκίνο και Σανγκάη τι άλλο προτείνεις?
Κάνε ένα άλλο θέμα για να μην χαλάσουμε το ποστ και γράψε και τι σας ενδιαφέρει, πόσες μέρες έχετε και πόσα μπορείτε να ξοδέψετε (αν και το τελευταίο δεν είναι και τόσο σημαντικό στην Κίνα).
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.032
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom