ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΟΡΑΜΕ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΖΩΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ???

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Κώστα καλωσήρθες.
Δυο περιστατικά:
Α. Στο χωριό μου ( Λαμία)
Η γειτόνισα μας βλέπει που φοράμε τη ζώνη και λέει:
- Τι ζώνεστε; Αφου εδώ δεν έχει αστυνομία;
Β. Στη Βέροια
Ένας γνωστός αγόρασε αυτοκίνητο καινούργιο που όταν δεν φοράς τη ζώνη σφυρίζει για υπενθύμιση.
Αυτός λοιπόν πήρε τη ζώνη του συνοδηγού την "κούμπωσε" στην υποδοχή της ζωνης του οδηγού και έλυσε το πρόβλημα.
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Εδώ κάποια στιγμή είχαν βγάλει μπλουζάκια με μια διαγώνια μαύρη γραμμή, έτσι ώστε όταν κάποιος οδηγεί να μοιάζει ότι φοράει ζώνη.

Εγώ προσωπικά φοράς ζώνη και για να βγάλω το αυτοκίνητο από το parking.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
:welcome: Κωστα!

Οσο για τη ζωνη κι εμειs φοραμε οικογενειακωs ακομα και για να βγουμε απ'το parking οπωs λεει ο Θανοs.
Οσο για το αν πρεπει να φοραμε ζωνη , δεν υπαρχει πρεπει σε καποια θεματα.Καθεναs κανει αυτο που νομιζει αναλογα με το ποσο σεβεται τη ζωη του και των αγαπημενων του.
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Δυστυχώς Ζωή μου στη Μπανανία που ζούμε, αν δεν μας πουν πρέπει και μας δεν μας βάλουν και πρόστιμο βαρβάτο, δεν σεβόμαστε τη ζωή κανενός. Απόδειξη το πόσο συχνά βλέπουμε παιδιά χωρίς καθισματάκι, στο μπροστινό κάθισμα και μωρά στην αγκαλιά.
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Και μωρά σάντουιτς, ανάμεσα στους γονείς τους σε μηχανάκι. Πότε θα τσακωθώ με κανέναν από αυτούς, δεν το ξέρω ακόμα, αλλά φοβάμαι ότι κάποια στιγμή θα σταματήσω κάποιον και θα του την πω.
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Καλώς σας βρήκα αν και σε λάθος θέμα το κάναμε το καλωσόρισμα. :D
Ζώνη φοράτε ή καλώς έκανα και σας έδειξα το βίντεο?
Για την Sisy ξέρω καθώς έχει γράψει ότι φοράει ακόμα και όταν κάθεται πίσω.
Είμαι ο Κώστας και χάρηκα για την θερμή υποδοχή. ;)
Για μενα πιστευω ξερεις οτι φοραω.
 

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
151
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Μια μικρή ένσταση παιδιά (εγώ ΠΑΝΤΑ φοράω ζώνη) ...
Δεν είναι λογικό να υπάρχει νόμος για να προστατεύω τη ΔΙΚΙΑ μου ζωή. Η λογική του νόμου έχει να κάνει με την περίπτωση ατυχήματος και το τι θα πρέπει να πληρώσει κάποιος που με τράκαρε. Αυτό το νόημα έχει η νομοθεσία και όχι να μας κάνει να αγαπάμε τη ζωή μας.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Το ιδιο πραγμα λεω κι εγω ipanag..
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Σημερα γυρνωντας απο Θεσ/νικη στον κομβο της Κουλουρας στη Βεροια εφαγα μια περιποιημενη κληση 350ε επειδη δεν φοραγα ζωνη ασφαλειας! Η πλακα ειναι πως φοραω παντοτε ζωνη απλα μερικα δευτερολεπτα πριν χτυπαγε το κινητο μου και ειχα το μπλουτουθ στην τσεπη του τζην και δεν μπορουσα να το βγαλω, με αποτελεσμα να ξεκουμπωσω την ζωνη! Μαλιστα οταν με σταματησανε μιλαγα στο τηλ. και προσπαθησα να τους εξηγησω τι ακριβως εγινε αλλα αυτοι τιποτα...:(:bash:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Σημερα γυρνωντας απο Θεσ/νικη στον κομβο της Κουλουρας στη Βεροια εφαγα μια περιποιημενη κληση 350ε επειδη δεν φοραγα ζωνη ασφαλειας! Η πλακα ειναι πως φοραω παντοτε ζωνη απλα μερικα δευτερολεπτα πριν χτυπαγε το κινητο μου και ειχα το μπλουτουθ στην τσεπη του τζην και δεν μπορουσα να το βγαλω, με αποτελεσμα να ξεκουμπωσω την ζωνη! Μαλιστα οταν με σταματησανε μιλαγα στο τηλ. και προσπαθησα να τους εξηγησω τι ακριβως εγινε αλλα αυτοι τιποτα...:(:bash:
Τωρα τελειωσε.Πληρωνεις τα κερατιατικα.:(:(
Στην Ταυλανδη η κληση για ζωνη η κρανος ειναι 7 ευρω.Μπορεις να κανεις και παζαρια.:haha::haha:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Σημερα γυρνωντας απο Θεσ/νικη στον κομβο της Κουλουρας στη Βεροια εφαγα μια περιποιημενη κληση 350ε επειδη δεν φοραγα ζωνη ασφαλειας! Η πλακα ειναι πως φοραω παντοτε ζωνη απλα μερικα δευτερολεπτα πριν χτυπαγε το κινητο μου και ειχα το μπλουτουθ στην τσεπη του τζην και δεν μπορουσα να το βγαλω, με αποτελεσμα να ξεκουμπωσω την ζωνη! Μαλιστα οταν με σταματησανε μιλαγα στο τηλ. και προσπαθησα να τους εξηγησω τι ακριβως εγινε αλλα αυτοι τιποτα...:(:bash:
Πως φαινεται οτι δεν διαβαζεις τα www.bloka.gr:haha:
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
καλοσήρθες πλοκαμι-κωστα!
εδω, στην περιοχη του vagantos πλεον προχωρήσαμε πιο πολυ. Εχουμε ρεζερβα κουμπωμα για να το βαζουμε στην θεση του... και να μην "σκουζει"!! το ατιμο...
τι να πει κανεις... μου το ειπανε και καμαρωνανε κιολας....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.980
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom