Γάμος και τεκνοθεσία ομοφύλων ζευγαριών

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
Με εξωτερικη του φορουμ δημοσκοπηση που εχει αναγκη απο αλιευση κλικ?
Οκ, πασο.
Αν είναι έτσι (εγώ ειδικός δεν είμαι) οι μόντ μπορούν να την αφαιρέσουν αφήνοντας όμως το νήμα.
Πριν καιρό ταξιδεύαμε στο αεροπλάνο παρέα με δυο μπαμπάδες και τα δυο τους υιοθετημένα μωρά. (εγώ τα παιδιά δεν τα πάω καθόλου)
Ήταν όμορφο να βλέπεις την αγάπη των δυο άντρων στα ματιά τους και την περηφάνια για τα μωρά τους. Αυτό και μονό μου αρκεί.
Πέρα της τεκνοθεσιας, που προσωπικά δεν με απασχολεί, η νομοθεσία θα μου επιτρέψει να πάνε τα οποία περιουσιακά μου (μας) στοιχεία στο σωστό άτομο και όχι στους συγγενείς, που θα με θυμηθούν μόνο μετά θάνατον λέγοντας μάλιστα και κοσμητικά επίθετα..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.033
Likes
41.034
Αν είναι έτσι (εγώ ειδικός δεν είμαι) οι μόντ μπορούν να την αφαιρέσουν αφήνοντας όμως το νήμα.
Πριν καιρό ταξιδεύαμε στο αεροπλάνο παρέα με δυο μπαμπάδες και τα δυο τους υιοθετημένα μωρά. (εγώ τα παιδιά δεν τα πάω καθόλου)
Ήταν όμορφο να βλέπεις την αγάπη των δυο άντρων στα ματιά τους και την περηφάνια για τα μωρά τους. Αυτό και μονό μου αρκεί.
Πέρα της τεκνοθεσιας, που προσωπικά δεν με απασχολεί, η νομοθεσία θα μου επιτρέψει να πάνε τα οποία περιουσιακά μου (μας) στοιχεία στο σωστό άτομο και όχι στους συγγενείς, που θα με θυμηθούν μόνο μετά θάνατον λέγοντας μάλιστα και κοσμητικά επίθετα..
Εχω εργαστει σε εταιρεια δημοσκοπησεων για καποια φεγγαρια και μετα ερευνητικα ακαδημαικα.
Μια δημοσκοπηση πρεπει να λεει ξεκαθαρα ποιος τη διενεργει, ποιοι οι στοχοι και πως θα αναλυθουν τα δεδομενα οπως και πως μαζευεται το δειγμα.
Τετοια χυμα πραγματα στο ιντερνετ δεν ειναι δημοσκοπησεις σοβαρες και οι σκοποι τους ειναι μη ξεκαθαροι και ισως και μη καθαροι.
Κατα τα αλλα η συζητηση παντα ειναι πολυ ωραια και καμια διαφωνια.
Ο,τι διαφωνια ειχα την ειπα εξαλλου και δεν αφορα το να μη συζηταμε.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
Καλά, εγώ είμαι και λίγο γέρος και έχω άγνωστες λέξεις. Τι είναι μετασεξουαλικός;
Τι είναι υπέρφυλος; Μη δυαδικός; Έχω άγνοια.
Ακριβώς δεν γνωρίζω να σου απαντήσω αγαπητέ μου, άλλα πίστεψε με, θέλει πολύ κουράγιο για να μπορέσεις να τα υποστηρίξεις όλα αυτά εκεί έξω.
Συνήθως είναι αυτά τα άτομα με τα περίεργα ονόματα και ταυτοποιήσεις που βγαίνουν πάντα μπροστά και ξελασπώνουν όλους τους υπόλοιπους/υπόλοιπες.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.672
Likes
50.523
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλά, εγώ είμαι και λίγο γέρος και έχω άγνωστες λέξεις. Τι είναι μετασεξουαλικός;
Τι είναι υπέρφυλος; Μη δυαδικός; Έχω άγνοια.
Xωρίς να το έχω σπουδάσει το θέμα:
μετασεξουαλικός είναι σε καταστάσεις pick n roll μετά από flare screen
Υπέρφυλος είναι pick n pop αλλά με πρότερο φλεξ motion
Μη δυαδικός είναι γενικός όρος που περιλαμβάνει οτιδήποτε δε μπορεί να χαρακτηριστεί ξεκάθαρα man to man ή ζώνη με τον παραδοσιακό όρο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.033
Likes
41.034
Καλά, εγώ είμαι και λίγο γέρος και έχω άγνωστες λέξεις. Τι είναι μετασεξουαλικός;
Τι είναι υπέρφυλος; Μη δυαδικός; Έχω άγνοια.
Πηγες στα επομενα ερωτηματα με τις πιθανες απαντησεις που νομιμοποιουν την καφριλα?
Προτεινω να αφαιρεθει απο τους mods αυτο το εκτρωμα και να μεινει η συζητηση.
 

dammys

Member
Μηνύματα
380
Likes
699
Xωρίς να το έχω σπουδάσει το θέμα:
μετασεξουαλικός είναι σε καταστάσεις pick n roll μετά από flare screen
Υπέρφυλος είναι pick n pop αλλά με πρότερο φλεξ motion
Μη δυαδικός είναι γενικός όρος που περιλαμβάνει οτιδήποτε δε μπορεί να χαρακτηριστεί ξεκάθαρα man to man ή ζώνη με τον παραδοσιακό όρο.
Παίρνω Καστρίτη ή Αταμάν τηλέφωνο...Τώρα έχω περισσότερες άγνωστες λέξεις...
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική

foni

New Member
Μηνύματα
4
Likes
22
Ταξίδι-Όνειρο
Ιεροσόλυμα
Ενδιαφέρον άρθρο! Οι επιστημονικές ενδείξεις υποστηρίζουν την ισότιμη ικανότητα ομοφυλόφιλων γονέων στην ανατροφή παιδιών. Είναι καλό να βασιζόμαστε στην επιστήμη για να κατανοήσουμε τα ζητήματα αυτά.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Πέρα της τεκνοθεσιας, που προσωπικά δεν με απασχολεί, η νομοθεσία θα μου επιτρέψει να πάνε τα οποία περιουσιακά μου (μας) στοιχεία στο σωστό άτομο και όχι στους συγγενείς, που θα με θυμηθούν μόνο μετά θάνατον λέγοντας μάλιστα και κοσμητικά επίθετα..
Επειδή γενικά αυτό το θέμα που προβάλλεται σχετικά με την ..διάθεση των περιουσιακών στοιχείων ότι με τον γάμο και μόνο διευθετείται
απλή απορία μου(χωρίς να θέλω να κάνω μομφή για το δικαίωμα στο γάμο κλπ)και μια και το θέτεις κι εσύ

με μια διαθήκη( ακομα και ΙΔΙΟΧΕΙΡΗ) ο καθένας μας ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ να δώσει μετά θάνατον την περιουσία του όπου θέλει και φυσικά να παρακάμψει ακόμα και συγγενείς και μιλάω και γενικά για τον οποιονδήποτε,ζευγάρια ετεροφύλων κάνουν διαθήκη προκειμένου να κατοχυρώσουν πρώτα ο ένας τον άλλο γονέα ώστε τα παιδιά να κληρονομήσουν μόνο μετά θάνατον και των δύο κ.ο.κ,επίσης
έχουμε δει και επώνυμους που αποκλείουν παιδί τους και αφήνουν άφησαν περιουσία σε ξένο...κλπ κλπ
οπότε γιατί τόση σημασία και σύνδεση του γάμου με τη διαθεση της περιουσίας??
 
Last edited:

bandit650

Member
Μηνύματα
623
Likes
2.853
Επειδή γενικά αυτό το θέμα που προβάλλεται σχετικά με την ..διάθεση των περιουσιακών στοιχείων ότι με τον γάμο και μόνο διευθετείται
απλή απορία μου(χωρίς να θέλω να κάνω μομφή για το δικαίωμα στο γάμο κλπ)και μια και το θέτεις κι εσύ

με μια διαθήκη( ακομα και ΙΔΙΟΧΕΙΡΗ) ο καθένας μας ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ να δώσει μετά θάνατον την περιουσία του όπου θέλει και φυσικά να παρακάμψει ακόμα και συγγενείς και μιλάω και γενικά για τον οποιονδήποτε ,εδώ έχουμε δει και επώνυμους που αποκλείουν παιδί τους και αφήνουν άφησαν περιουσία σε ξένο...
προφανως χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος αφορα τη διαθεση της περιουσιας οταν δεν υπαρχει διαθηκη. Που κακα τα ψεμματα πολλοι απο εμας (και εγω) δε εχουμε κανει ακομη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.677
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom