Γαλλία Ελβετία Ιταλία Γαλλοιταλικη Ριβιερα ή Λιμνες Ιταλιας και ολιγη Ελβετια?

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.055
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο !!!!
Αν δεν εισαι του κοσμοπολιτικου η δευτερη επιλογή δεν συκρίνεται. Εχει να δεις υπέροχα μερη !!!!! Σου προτεινω να παρεις τα τηλεφωνα των ενδιαφερομένων απο το πρακτορειο και να τους μεταπεισεις.:bounce: Αν χρειαστει χρησιμοποιησε μας ;)
 

efipoly

Member
Μηνύματα
104
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτο
Παιδια θελω να σας παραθεσω τα προγραμματα 2 οδικων εκδρομων με πρακτορειο ,οι οποιες θα πραγματοποιηθουν για 8 μερες στις αρχες Ιουλιου.

εχω παει τη 2η εκδρομη σε δυο δόσεις, όχι οργανωμένα αλλα με το αυτοκινητο μου. είναι υπεροχα τα τοπια και αξιζει.Βεβαια καποια στιγμη θα παω και στα μερη της 1ης εκδρομης!!!!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Τα χρηματα ειναι παρομοια και το πρακτοριο το ιδιο..αρα βασικο κριτηριο ειναι η ομορφια των τοπιων και των περιοχων.
Δεν έχω πάει σε αυτά τα μέρη (εκτός απ'το Μιλάνο μεμονωμένα) αλλά και οι δύο εκδρομές φαίνονται υπέροχες! Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως έχουν παρόμοιο κόστος.. Είχα την εντύπωση πως η πρώτη εκδρομή θα ήταν αρκετά ακριβότερη απ'τη δεύτερη, κυρίως λόγω της διαμονής..
ότι και να επιλέξεις να περάσεις τέλεια!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
έχω πάει στο 90% των πόλεων και στις 2 εκδρομές που περιγράφεις. εάν επέλεγα να ξαναπάω, θα επέλεγα τη δεύτερη εκδρομή μόνο και μόνο για την υπέροχη ύπαιθρο της Ιταλίας και της Ελβετίας.
πόσων ημερών θα είναι οι εκδρομές??
 

Kostas78

Member
Μηνύματα
44
Likes
81
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δεν έχω πάει σε αυτά τα μέρη (εκτός απ'το Μιλάνο μεμονωμένα) αλλά και οι δύο εκδρομές φαίνονται υπέροχες! Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως έχουν παρόμοιο κόστος.. Είχα την εντύπωση πως η πρώτη εκδρομή θα ήταν αρκετά ακριβότερη απ'τη δεύτερη, κυρίως λόγω της διαμονής..
ότι και να επιλέξεις να περάσεις τέλεια!
Στην Ελβετία και τις Ιταλικές λίμνες το κόστος διαμονής είναι αρκετά υψηλό.
 
Μηνύματα
49
Likes
96
Θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους ότι είναι πανέμορφα στη Βόρεια Ιταλία και την Ελβετία. Η Λουκέρνη είναι η πιο τουριστική πόλη της Ελβετίας, με όμορφο κέντρο και κουκλίστικα τοπία για φωτογραφίες γύρω από τη λίμνη! Το Μιλάνο μου άρεσε, επίσης, πάρα πολύ! Eπισκεφθείτε το Castello Sforzesco και τον πολύ εντυπωσιακό Καθεδρικό! Καθίστε για καφέ στην είσοδο της στοάς Vittorio Emanuele και θαυμάστε τη θέα στην πλατεία με τον Καθεδρικό! Το βράδυ σας προτείνω να πάτε για ποτάκι στο roof-garden bar του πολυκαταστήματος που βρίσκεται δίπλα στον Καθεδρικό (όπως τον βλέπετε από μπροστά, στα αριστερά σας). Η θέα, η ατμόσφαιρα όπως επίσης και τα ποτά είναι φανταστικά! Επίσης, η λίμνη Κόμο είναι υπέροχη την άνοιξη και αξίζει μια βόλτα με καραβάκι. Το ίδιο και η λίμνη της Λουκέρνης! Ωστόσο, ετοιμάστε γερό budget! Ένα οικονομικό δωμάτιο στην Ελβετία θα σας κοστίσει περίπου όσο ένα πεντάστερο στην Ελλάδα. Όσον αφορά στο φαγητό, ετοιμαστείτε για τριψήφια νούμερα όταν ζητήσετε το λογαριασμό...Μόνο ο καφές δε θα σας κοστίσει πολύ (τα πρωτεία εδώ κατέχει η Ελλάδα!) Η Ιταλία είναι λίγο πιο οικονομική, εκτός από τα θέρετρα γύρω από τις λίμνες όπου οι τιμές είναι επίσης τσιμπημένες. Καλές βόλτες και περιμένουμε νέα!!!
 
Last edited:

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
έχω πάει στο 90% των πόλεων και στις 2 εκδρομές που περιγράφεις. εάν επέλεγα να ξαναπάω, θα επέλεγα τη δεύτερη εκδρομή μόνο και μόνο για την υπέροχη ύπαιθρο της Ιταλίας και της Ελβετίας.
πόσων ημερών θα είναι οι εκδρομές??
8 ημερες
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
μιά χαρά είναι οι 8 μέρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.272
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom