Γαμήλια κρουαζιέρα στην Καραιβική

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Freedom ...
Ελπίζω να είναι καλή περίοδος για τον καιρό. Εσύ πότε είχες πάει;
Με το Feeedom Of The seas ειχα παει και εγω το οποιο εχει τοσα πολλα πραγματα να κανεις οπου οσο και να προσπαθησεις ποτε δεν θα καταφερεις ουτε το 50%.
Γενικα αυτα τα καραβια ειναι μικρες πολιτειες και δεν γινεται να τα κανεις ολα, θα τα πας επιλεκτικκα. Ξερω γω, σερφ, πατιναζ, αναβαση κλπ.
Η γνωμη μου, κοιτα τον προορισμο μιας και τα 2 καραβια ειναι υψηλου επιπεδου. Αν ηταν να διαλεξω καραβι θα διαλεγα το Allure αλλα για μενα πιο σηματικο εκτος απο το καραβι ειναι και ο προορισμος. (Μην ξεχνας οτι μιλαμε για καινουργια καραβια.)
Στο St. Thomas δεν εχω παει αλλα λενε οτι ειναι πολυ ομορφο νησι.

Παραδειγμα, τον αλλον μηνα θα παω κρουαζιερα εδω στην ευρωπη αλλα θα παω με την Norwegian Cruise και οχι με την Ρογιαλ που τοσο πολυ μου αρεσει επειδη η Ρογιαλ δεν παει τις μερες που θελω (αυτο κανονιζοταν) αλλα το συμαντικο για μενα δεν εχει την διαδρομη που θελω και τα λιμανια/διαδρομη οπως θελω.

Εμεις ειχαμε παει Μαιο την κρουαζιερα γιατι τον ιδιο μηνα παντρευοταν ενας ξαδερφος μου στο Καναδα και τα συνδιασαμε.
 

Geos

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Φίλε μου μάλλον κατέληξα...
Κρουαζιέρα με το Freedom of the Seas, τέλη Οκτωβρίου, με λιμάνι εκκίνησης Port Canaveral, Orlando. Και θα πάμε και Bahamas, μάλλον πριν από την κρουαζιέρα. Τις επόμενες μέρες θα κλείσω κρουαζιέρα, αεροπορικά, ξενοδοχεία. Λες να κλείσω και το ferry για Bahamas? Λεω να τα κανονίσω όλα μόνος μου και όχι μέσω κάποιου ταξιδιωτικού πρακτορείου.
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Λες να κλείσω και το ferry για Bahamas? .
Το καραβι για Μπαχαμες κλειστο απο εκει κατευθειαν. Θα βρεις εισητηρια απο τα ξενοδοχεια, απο γραφεια και κινητες διαφημησεις οπως κανουν με τις πιτσαριες. Αν θες ρωτα κανα 2 γραφεια να δεις αν εχουν καμια προσφορα και τσεκαρε και στο νετ και κοιτα που σε συμφερη περισσοτερο.
Πολλες φορες δεν συμφαιρει απο τα γραφεια αλλα δεν χανεις τιποτα να κοιταξεις.

Αντε καλο ταξιδο και ειμαι σιγουρος οτι θα περασετε τελεια!!
 

Geos

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Καλησπέρα φίλε μου.
Κανονίστηκε το ταξίδι. Τελικά μόνος μου από το site της εταιρίας το έκλεισα. Μέσω πρακτορείου είχε αρκετή διαφορά.
Σ ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες!! Ήταν πολύ σημαντικές!
Άντε και καλά ταξίδια!! :)
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Καλα εκανες και το εκλεισες μονος σου!!
Καλο ταξιδι, να περασετε τελεια και σας ευχομαι οτι καλυτερο, τυχη στην ζωη σας και πανω απο ολα υγεια!!
 

Geos

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Και σε σένα επίσης φίλε μου. Να είμαστε καλά να πηγαίνουμε ταξίδια!! :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.716
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom