Γαμήλιο - Μέσα Ιουλίου

PanEf

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
????
Γεια σας...όπως λέει και ο τίτλος ψάχνουμε για Γαμοτάξιδο
Ζευγάρι: 31 & 26 ετών
Η κυρία θέλει λίγο χαλάρωση & ο κύριος να ανακαλύψει τη χαμένη Ατλαντίδα (Ψάχνουμε τη χρυσή τομή)
Προορισμός: εκτός Ελλάδας (όλα τα υπόλοιπα δεκτά)
Μπάτζετ (Αεροπορικά + Διαμονή) : 3.000 ευρω
Διαθέσιμος χρόνος : 10 μέρες
Περίοδος : Ιούλιος
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Λύση:
Η κυρία πηγαίνει Μαλβίδες και ο κύριος Κούβα (δεν είναι ακριβώς Ατλαντίδα αλλά ανακαλύπτεις).

Διαθέσιμος χρόνος:
Για την κυρία 10 μέρες.
Για τον κύριο όσο παραπάνω τόσο καλυτερα.
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Χμμ...Ιούλιος, 3.000 ευρώ, 10 μέρες, για χαλάρωση+δραστηριότητες, γαμήλιο...μου έρχεται στο μυαλό η Ινδονησία: Bali-Ubud, Gili Islands, Lombok! :cool:
...για ψάξε λίγο καλύτερα να δεις αν ενδιαφέρεσαι, μελέτησε τις ιστορίες των μελών!
http://www.travelstories.gr/glossary/17814-%E9%ED%E4%EF%ED%E7%F3%DF%E1.html

Πάντως έχουν γραφτεί άπειρα σχετικά θέματα με ιδέες για γαμήλια..τα διάβασες?
Γαμήλια Ταξίδια - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

Η ώρα η καλή!!!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Άντε πάλι η βλαχοχωριατιά του "εξωτικού" γαμήλιου στο Μπαλί...

Πήγαινε μια εβδομάδα (τόσο θα σε φτάσουν τα λεφτά) αρχές Ιουλίου Νάπολη - Αμάλφι και θα τα συνδυάσεις όλα... και κλας και ξεκούραση και αξιοθέατα και φαγητό...
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Άντε πάλι η βλαχοχωριατιά του "εξωτικού" γαμήλιου στο Μπαλί...
Γιατί κύριε Τraveller, δεν είναι ωραία στο Bali? :roll: Η ιστορία σου, και οι ιστορίες πολλών άλλων μελών του forum, που διάλεξαν να επισκεφτούν την Ινδονησία, άλλα δείχνουν πάντως! Τώρα αν δε φτάνουν τα 3.000 ευρώ για αεροπορικά+ξενοδοχεία για 10 μέρες, να με διορθώσεις φυσικά!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Αν ρωτάς την προσωπική μου γνώμη όχι, το Μπαλί δεν είναι κάτι το super... εγώ π.χ ΠΟΤΕ δεν θα πήγαινα τέτοιο ταξίδι στο Μπαλί... είναι τραγικά υπερεκτιμημένο...

Τώρα για τα χρήματα τα πάντα εξαρτώνται από ρο πόσο κάνει το αεροπορικό... αν το βρεις πάνω από 800€ φυσικά και τα χρήματα δεν φτάνουν για δέκα μέρες...
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Αν ρωτάς την προσωπική μου γνώμη όχι, το Μπαλί δεν είναι κάτι το super... εγώ π.χ ΠΟΤΕ δεν θα πήγαινα τέτοιο ταξίδι στο Μπαλί... είναι τραγικά υπερεκτιμημένο...

Τώρα για τα χρήματα τα πάντα εξαρτώνται από ρο πόσο κάνει το αεροπορικό... αν το βρεις πάνω από 800€ φυσικά και τα χρήματα δεν φτάνουν για δέκα μέρες...
Ναι, την προσωπική σου άποψη ρωτούσα φυσικά, ξέρω πως έχεις ταξιδέψει πολύ και η γνώμη σου μετράει για μένα! Ευχαριστώ για την ειλικρίνεια...Η αλήθεια είναι πως το είχα πολύ ψηλά!
Γαμήλιο δεν θα πήγαινες εκεί, ωραία,... ταξίδι γενικά προς τα εκεί (όχι γαμήλιο) θα μου πρότεινες να πάω για να δω κάτι διαφορετικό? Αξίζει για μια φορά γι'αυτά που προσφέρει?
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.799
Likes
18.630
Φυσικά και το Μπαλί αξίζει...

Viceroy Bali - A Luxury Hotel in Ubud, Bali, 5 star hotel

(παράδειγμα είναι το ξενοδοχείο, έχει δεκάδες τέτοια)

(το υπόλοιπο σεντόνι που έγραψα χάθηκε...καλά να πάθω αφού βάζω το κουτί του PC δίπλα στο καλοριφέρ - τιμωρία για τις κακιούλες που έγραφα:haha:)
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Φυσικά και το Μπαλί αξίζει...

Viceroy Bali - A Luxury Hotel in Ubud, Bali, 5 star hotel

(παράδειγμα είναι το ξενοδοχείο, έχει δεκάδες τέτοια)

(το υπόλοιπο σεντόνι που έγραψα χάθηκε...καλά να πάθω αφού βάζω το κουτί του PC δίπλα στο καλοριφέρ - τιμωρία για τις κακιούλες που έγραφα:haha:)
:haha: :haha: Αααα έχω περιέργεια να δω το σεντόνι σου τώρα! Σου άξιζε η τιμωρία αυτή άραγε? :lol:

Το ξενοδοχείο απλά φανταστικό, μου έπεσε το σαγόνι :shock:!!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.799
Likes
18.630
Πού να δεις και τα τοπία....(έχω μπόλικες φωτό από εκεί, αν έχεις χρόνο..)
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Πού να δεις και τα τοπία....(έχω μπόλικες φωτό από εκεί, αν έχεις χρόνο..)
Για τόσο ευχάριστη ασχολία πάντα έχω χρόνο :D! Τις θαύμασα τις φωτογραφίες σου, απλά μαγικές..το μόνο πρόβλημα θα ήταν να μην ξέρεις τι να πρωτοτραβήξεις :lol: με τόση ομορφιά!!! Τις είχα ξαναδεί όταν διάβαζα την ιστορία σου, αλλά μια φορά δεν είναι ποτέ αρκετή!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.799
Likes
18.630
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Το Μπαλί εμένα με μάγεψε. Αν κινηθείς στα μέρη που αξίζουν και έχω απεικονίσει στις φωτογραφίες μου (και σε άλλα που φυσικά δε πρόλαβα να παω και σίγουρα υπάρχουν), θα αποζημιωθείς. Ο Τράβελερ κυρίως απευθύνεται σε όσους πάνε πακέτο-γαμήλιο σε Nusa Dua, μένουν κλεισμένοι στα εκεί ξενοδοχεία-μεγαθήρια και κάνουν εκδρομές tourist traps μαζί με άλλα νεόνυμφα ζευγάρια σε χαζοπάρκα κτλ...αλλά αν κινηθείς μόνος σου και στα κατάλληλα μέρη, υπάρχουν μέρη απίστευτης ομορφιάς...αλλά θέλει και ένα πνεύμα περιπέτειας, να περπατήσεις, να χαζέψεις, να μυρίσεις, να χαλαρώσεις. Αν πας εκεί για 3-4 μέρες, αγχωμένος, μέσα σε ένα τζιπ με AC και οδηγό, δε κάνεις τίποτα, άλλος ένας τουρίστας που πήγε για να πει ότι πήγε είσαι και τίποτε παραπάνω. Είναι αστείο να έχει άποψη κάποιος που πήγε 3-4 μέρες...

Από κει και πέρα, η ακτή Αμάλφι-Νάπολη είναι πράγματι μαγικό ταξίδι....και από εκεί οι φωτογραφίες μιλάνε από μόνες τους...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.114
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom