Γαμήλιο Ταξίδι στο Κράμπι-Σεπτέμβριο

PAT82

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη
Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι καινούργια στην παρέα και όχι τόσο κοσμογυρισμένη οπότε θα ήθελα την πολύτιμη βοήθειά των παλαιότερων...
Σκέφτομαι λοιπόν για το γαμήλιο ταξίδι μου να πάω στο Κράμπι καθώς θέλω ένα ταξίδι για χαλάρωση και μου φαίνεται ότι από όλη την Ταϊλάνδη εκεί θα είναι πιο ήρεμα.
Αμφιταλαντεύομαι βέβαια ανάμεσα και σε Κο Σαμούι και Πουκέτ αλλά οι εικόνες από Κράμπι πραγματικά είναι η δική μου αντίληψη για τον παράδεισο! Εσείς, πού πιστεύετε ότι είναι πιο ωραία για γαμήλιο ταξίδι;

Επίσης, φοβάμαι πολύ και τον καιρό αλλά δεν έχω δυνατότητα χρονικής μετακίνησης...Πιστεύετε ότι θα βρέχει κάθε μέρα και δε θα ευχαριστηθούμε τίποτα;

Σας ευχαριστώ πολύ!
 
Last edited by a moderator:

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αποφασισε παντως μεταξυ Κραμπι και Κο σαμουι γιατι το Πουκετ εχει περισσοτερο ξεσαλωμα ,βαβουρα και σεξοτουρισμο.Δεν ξερω αν ως honeymooners θα θελετε κατι τετοιο...
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
η αλήθεια είναι ότι σεξοτουρισμό έχει και στα δύο δηλαδή Πούκετ και Σαμούι, αλλά φυσικά έχει και πανέμορφα ξενοδοχεία, κυριλέ εστιατόρια και ωραία μαγαζιά πάνω στην παραλία με κεράκια. Δηλαδή αν θέλεις να απομονωθείς από την βαβούρα και την πολυκοσμία μπορείς να το κάνεις άνετα. Εγώ πάντως πήγα εκεί παντρεμένη ήδη οπότε.. αλλά ειλικρινά θα πήγαινα άνετα για γαμήλιο.
 

PAT82

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη
Αποφασισε παντως μεταξυ Κραμπι και Κο σαμουι γιατι το Πουκετ εχει περισσοτερο ξεσαλωμα ,βαβουρα και σεξοτουρισμο.Δεν ξερω αν ως honeymooners θα θελετε κατι τετοιο...
Ναι η αλήθεια είναι ότι ψάχνουμε κάτι που να είναι πολύ ήρεμα και σκέφτομαι μήπως ούτε το σαμούι θα βολεύει γιατί το είδα πολύ τουριστικό τουλάχιστο στην chaweng beach που είναι τα πιο ωραία ξενοδοχεία... Για το Κράμπι πάντως μου είπαν να το απορρίψω γιατί το Σεπτέμβρη που θέλω να πάω θα είναι ο μήνας με τις περισσότερες βροχές....
:(
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
να σου πω κάτι; Μπορείς να πας Σαμούι και να μη μείνεις Chaweng, έχει πολύ ωραίες παραλίες με ωραία ξενοδοχεία και με λιγότερη φασαρία όπως Maenam, Lamai, Boput, Choengmon. Έχει και καλό καιρό και δε θα βρέχει σίγουρα. Η απόφαση είναι δική σου
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Επισης τα νησακια κοντα στο Σαμουι: Koh Tao ,Koh Phangan ειναι ακομα πιο ησυχα.Μονο ελενξε αν θα συμπεσει η παραμονη σου στο Phangan με πανσεληνο ,γιατι τοτε γινεται το full moon party και γινεται χαμος απο κοσμο και ξεσαλωμα.
 

stamos-mech

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κο Σαμουι
Κοιταζω και εγω να παω διακοπες τον Ιουλιο στο Κο Σαμουι και θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος που να μεινουμε για να ειναι πιο καθαρα τα νερα.
Πριν 4 χρονια ειχα παει πουκετ και μου την εσπαγε πολυ η λαδιλα που αφηναν απτα θαλασια σπορ. Μηπως εχει ακουσει καποιος κατι για θολα νερα στο Κο Σαμουι???
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Oι καλυτερες παραλιες στο Σαμουι ειναι οι ανατολικες (τσαβενγκ-λαμαι)
Οταν ειχα παει καθαρες ητανε,και αμα εχει κυμα θολωνουν τα νερα λογω αμμου.

Δοκιμασε να πας κο Ταο αν σε ενδιαφερει ο βυθος.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Μα τώρα θα την πετάξω την πατάτα!!!
καλά μιλάτε ολοι σας για γαμήλιο ταξίδι στην ταυλάνδη!!!
και συγκεκριμένα σαμούι κράπι,κο λαλό και παραλό!!!
τι διάολο δεν έχει αλλα μέρη αυτος ο πλανήτης?????
καλά,νυφικά παίρνετε τα ίδια,στέφανα,παπούτσια,κομωση και όλα τα σχετικά..
ανάθεμά το,δεν θέλετε να πρωτοτυπήσετε και λίγο????
εσείς αν μπορείτε θα πάτε οχι στην ίδια χώρα-νησί-ξενοδοχείο,αλλα άν είναι δυνατόν και στο ίδιο δωμάτιο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.770
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom