Γαμήλιο ταξίδι Αύγουστος...

pepi27

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Γεια σας παιδιά!
Θα ήθελα τα φώτα σας, διαβάζω κάποια θέματα σχετικά με γαμήλια ταξίδια απλά ήταν πιο παλιά... θέλω να με βοηθήσετε: αύγουστος για μήνα του μέλιτος, φυσικά εκτός Ευρώπης. Θέλουμε να συνδυάσουμε και χαλάρωση και κάτι να κάνουμε και να δούμε, απλά με το καιρό δεν ξέρουμε τι παίζει παντού. δηλαδή θέλουμε 2-3 μέρη να επισκεφτούμε. αλλιώς σκεφτόμαστε να πάμε κάπου Αύγουστο για 8-10 μέρες και κάπου Ιανουάριο που ναναι καλοκαίρι για 7 μέρες. Που θα μου προτείνατε? Το οικονομικό το σκεφτόμαστε αλλά θα είναι κάτι που θα το προγραμματίσουμε οπότε οτι νομίζετε οτι αξίζει και έχετε πάει να μου πείτε. Πχ Νέα Υόρκη όνειρο ζωής απλά με τι να τη συνδυάζαμε? μετά σκεφτήκαμε Σιγκαπούρη-Μπαλί αλλά λένε οτι το Μπαλί είναι πολύ υπερτιμημένο και δεν αξίζει και μετά σκεφτόμαστε Ζανζιβάρη Τανζανία αλλά δεν ξέρω αν ο καιρός θα είναι καλός. και τέλος Μεξικό με κάτι άλλο...η Βιετνάμ....γενικά είμαστε λίγο χαμένοι. Θα μου πείτε είναι τι στυλ άνθρωπος είσαι για να διαλέξεις. σας απαντάω οτι κάνουμε τα πάντα, δεν ειμαστε οι τύποι της αναρρίχησης αλλά και θα περπατήσουμε και θέλουμε να δούμε ζωολογικό κήπο κτλ και safari. θέλουμε κάτι να χαλαρώσουμε και κάτι να δούμε. Εσείς τι μας προτείνετε?
 

afrodite39

Member
Μηνύματα
102
Likes
95
Εγώ θα σου πρότεινα το γαμήλιο που κάναμε εμείς πριν 10 χρόνια βέβαια,Αύγουστο μηνα
Σρι Λανκα και 4 μερες Μαλδιβες
η Σρι Lanka συνδυάζει ναόυς,ζωολογικούς κήπους,βοτανικούς κήπους,Safari,ορφανοτροφείο ελεφάντων
Ήταν εμπειρία απίστευτη για πρώτο ταξίδι εκτός Ευρωπης
Οι Μαλδίβες ειδυλλιακες για ρηλαξ φαση,αλλά όχι πάνω από 4 μερες
Ο μόνος ενδοιασμός είναι το ρίσκο της Ασιας που καραδοκεί( κορονοιος,τρομοκρατικά)
Ο καιρός ηταν τελειος,παρόλο που ο Αυγουσυος είναι βροχερός μήνας για Μαλβίδες
1 μέρα έκανε μόνο μία δίωρη μπορα
Καλά να περάσετε όπου και αν πάτε!!!
 

pepi27

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Τανζανία ή Μεξικό ανάλογα τις προτεραιότητες σας.
τανζανία ειναι υπέροχα αλλά θα μπορούμε να πάμε τον Αύγουστο? σε συνδυασμό με Ζανζιβάρη ίσως.
Μεξικό με τι συνδυάζεται?Κούβα μόνο ε? έχω ακούσει ότι δεν είναι για πολλές μέρες στη Κούβα, υπάρχουν κακές συνθήκες, φτώχεια κτλ

Εγώ θα σου πρότεινα το γαμήλιο που κάναμε εμείς πριν 10 χρόνια βέβαια,Αύγουστο μηνα
Σρι Λανκα και 4 μερες Μαλδιβες
η Σρι Lanka συνδυάζει ναόυς,ζωολογικούς κήπους,βοτανικούς κήπους,Safari,ορφανοτροφείο ελεφάντων
Ήταν εμπειρία απίστευτη για πρώτο ταξίδι εκτός Ευρωπης
Οι Μαλδίβες ειδυλλιακες για ρηλαξ φαση,αλλά όχι πάνω από 4 μερες
Ο μόνος ενδοιασμός είναι το ρίσκο της Ασιας που καραδοκεί( κορονοιος,τρομοκρατικά)
Ο καιρός ηταν τελειος,παρόλο που ο Αυγουσυος είναι βροχερός μήνας για Μαλβίδες
1 μέρα έκανε μόνο μία δίωρη μπορα
Καλά να περάσετε όπου και αν πάτε!!!
Μαλδίβες πάνε τον Αύγουστο ε? έχει το ρίσκο του ιού όντως μήπως πρέπει να πάμε προς Αμερική μεριά?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.981
Likes
12.028
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
τανζανία ειναι υπέροχα αλλά θα μπορούμε να πάμε τον Αύγουστο? σε συνδυασμό με Ζανζιβάρη ίσως.
Μεξικό με τι συνδυάζεται?Κούβα μόνο ε? έχω ακούσει ότι δεν είναι για πολλές μέρες στη Κούβα, υπάρχουν κακές συνθήκες, φτώχεια κτλ
Ενω Τανζανια ειναι συγκεντρωμενος ο παγκοσμιος πλουτος.

Μεξικο γιατι να το συνδυασεις και με κατι αλλο. Ηδη οι 10 μερες ειναι πολυ λιγες για τη χωρα.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.010
Φτώχεια έχει και στην Αφρική και στο Μεξικό.Και δεν έχουν και την ασφάλεια που προσφέρει η Κούβα που δεν φοβάσαι να περπατάς νύχτα στην Αβάνα σε σκοτεινά στενά.Και φτωχές και πιο επικίνδυνες χώρες από την Κούβα.Αν σε ενοχλεί η φτώχεια στην Κούβα, θα πας Τανζανία;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
τανζανία ειναι υπέροχα αλλά θα μπορούμε να πάμε τον Αύγουστο? σε συνδυασμό με Ζανζιβάρη ίσως.
Μεξικό με τι συνδυάζεται?Κούβα μόνο ε? έχω ακούσει ότι δεν είναι για πολλές μέρες στη Κούβα, υπάρχουν κακές συνθήκες, φτώχεια κτλ
Γιατί όχι τον Αύγουστο;Δεν είναι ιδιαίτερα άσχημη εποχή.
 

pepi27

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Φτώχεια έχει και στην Αφρική και στο Μεξικό.Και δεν έχουν και την ασφάλεια που προσφέρει η Κούβα που δεν φοβάσαι να περπατάς νύχτα στην Αβάνα σε σκοτεινά στενά.Και φτωχές και πιο επικίνδυνες χώρες από την Κούβα.Αν σε ενοχλεί η φτώχεια στην Κούβα, θα πας Τανζανία;
παιδιά συγνώμη αλλά είμαι τελείως άσχετη γιαυτό σας ρωτάω. ειναι που με περιορίζει κ ο μήνας Αύγουστος και δεν ξέρω που αξίζει το κόπο να πάω λόγω καιρού. Σίγουρα θα πάω οργανωμένα οπότε θα ειναι καλύτερα/

Ενω Τανζανια ειναι συγκεντρωμενος ο παγκοσμιος πλουτος.

Μεξικο γιατι να το συνδυασεις και με κατι αλλο. Ηδη οι 10 μερες ειναι πολυ λιγες για τη χωρα.
μπορώ να πάω και παραπάνω από 10 μέρες αρκεί να ειναι Αύγουστο αποκλειστικά. οπότε Μεξικό αξίζει για τοσες μέρες ε?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
παιδιά συγνώμη αλλά είμαι τελείως άσχετη γιαυτό σας ρωτάω. ειναι που με περιορίζει κ ο μήνας Αύγουστος και δεν ξέρω που αξίζει το κόπο να πάω λόγω καιρού. Σίγουρα θα πάω οργανωμένα οπότε θα ειναι καλύτερα/
Η Τανζανία γενικά δεν έχει πρόβλημα τον Αύγουστο.Το Μεξικό συνήθως έχει βροχές.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
αρα Τανζανία σε συδυασμό με Ζανζιβάρη ίσως? για μπαγκογκ ξέρεις καθόλου καιρό? για αυγουστο αξίζει το κόπο?
Δεν έχω πάει Αύγουστο.Καλύτερη περίοδος για Ταϋλάνδη γενικά Δεκέμβριος με αρχές Μαρτίου.

https://www.travelstories.gr/community/threads/καλυτερη-εποχη-για-ταιλανδη.43725/
 

billstamaniac

Member
Μηνύματα
71
Likes
86
Καλησπέρα σας ψάχνουμε για γαμήλιο προορισμό για μήνα Αύγουστο - Σεπτέμβριο θα θέλαμε σίγουρα εξωτικές παραλίες αλλά σε συνδιασμό αν γίνεται κ με άλλες δραστηριότητες κ πράγματα να δούμε . Κόστος μέχρι 2.500 το άτομο έχω σκεφτεί για Ζανζιβάρη ή Κένυα έχετε άλλες προτάσεις ιδέες κ κυρίως το θέμα του καιρού για την συγκεκριμένη περίοδο

Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.579
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom