Γαμήλιο ταξίδι Αύγουστος...

Sofia0412

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα, παντρευόμαστε 30/07 και ακόμα αναζητούμε κατάλληλο προορισμό για ταξίδι 10-12 ημέρες τον Αύγουστο.
Σκεφτόμαστε για Μπαλί ή Κούβα Μαιάμι, ωστόσο μας φοβίζει ο καιρός...
Ποίοι προορισμοί είναι καταλληλότεροι για αυτή τη περίοδο;
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Η περίοδος που αναφέρεις για Μπαλί τουλάχιστον είναι μια χαρά (dry season). Για Καραϊβική δεν γνωρίζω.
 

mastoras007

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Καλησπέρα.
Σκέφτομαι να κλείσω για ταξίδι του Μέλητος κούβα και θα ήθελα προτάσεις - ιδέες και γενικά οποιαδήποτε πληροφορία για αυτη τη χώρα!
Ο γάμος είναι 30 Ιουλίου και το ταξίδι θα γίνει αρχές Αυγούστου
Θέλω κάτι τύπου εξωτικο - ταξίδι ζωής οπότε αν υπάρχει κάποια καλύτερη πρόταση θα είναι δεκτή!!! ακόμα και για κάποιο άλλο προορισμό !
Σκεφτόμουν να ξοδέψω περίπου 2500-3000€ για όλο το ταξίδι και να διαρκέσει περίπου 10+ μέρες (συνολο διαμονή μεταφορα και τα εξοδά μας εκέι) αλλά με όλα μέσα να περάσουμε και καλά, με τα ποτά μας τα φαγητά μας κτλ κτλ
Οποιαδήποτε ιδέα δεκτή! οπος και προτάσεις για πρακτορεία κτλ!
Υπόψην δέν θέλω Ευρώπη γιατί την εχουμε ηδη γυρίσει όλη σχεδόν!!!! Θέλω να πάμε κόπου και να το θυμόμαστε για πολλά χρόνια!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Μπαλί και Ινδονησία γενικότερα είναι καλή εναλλακτική αν σας ενδιαφέρει σαν προορισμός.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Καλησπέρα.
Σκέφτομαι να κλείσω για ταξίδι του Μέλητος κούβα και θα ήθελα προτάσεις - ιδέες και γενικά οποιαδήποτε πληροφορία για αυτη τη χώρα!
Ο γάμος είναι 30 Ιουλίου και το ταξίδι θα γίνει αρχές Αυγούστου
Θέλω κάτι τύπου εξωτικο - ταξίδι ζωής οπότε αν υπάρχει κάποια καλύτερη πρόταση θα είναι δεκτή!!! ακόμα και για κάποιο άλλο προορισμό !
Σκεφτόμουν να ξοδέψω περίπου 2500-3000€ για όλο το ταξίδι και να διαρκέσει περίπου 10+ μέρες (συνολο διαμονή μεταφορα και τα εξοδά μας εκέι) αλλά με όλα μέσα να περάσουμε και καλά, με τα ποτά μας τα φαγητά μας κτλ κτλ
Οποιαδήποτε ιδέα δεκτή! οπος και προτάσεις για πρακτορεία κτλ!
Υπόψην δέν θέλω Ευρώπη γιατί την εχουμε ηδη γυρίσει όλη σχεδόν!!!! Θέλω να πάμε κόπου και να το θυμόμαστε για πολλά χρόνια!
καλημέρα!
Αρχικά η ώρα η καλή!!
Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για κάτι παρόμοιο, και το έχω ψάξει λίγο. Εννοείς 2500-3000 το ζευγάρι ή το άτομο??
 
Last edited:

mastoras007

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
καλημέρα!
Αρχικά η ώρα η καλή!!
Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για κάτι παρόμοιο, και το έχω ψάξει λίγο. Εννοείς 2500-3000 το ζευγάρι ή το άτομο??
Έλεγα 2,5-3 χιλιάρικα μαζί.
Δεν ξέρω καν αν λέω πολλά η λίγα
Πάντος από τα λίγα που έψαξα έχει και με 1000€ 9-10 μέρες το άτομο σε ταξιδιωτικά
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Έλεγα 2,5-3 χιλιάρικα μαζί.
Δεν ξέρω καν αν λέω πολλά η λίγα
Πάντος από τα λίγα που έψαξα έχει και με 1000€ 9-10 μέρες το άτομο σε ταξιδιωτικά
Εξαρτάται βέβαια και τι προσφέρουν τα πρακτορεία.Με 2500/3000 συνολικά θα άφηνα το Μπαλί/Ινδονησία και θα κοίταζα για Κούβα.Αν βρείτε ακόμη φθηνά αεροπορικά.Διαφορετικά θα κοίταξα για πρακτορείο.΄Εχετε αργήσει κάπως για να κλείσετε μόνοι σας.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Έλεγα 2,5-3 χιλιάρικα μαζί.
Δεν ξέρω καν αν λέω πολλά η λίγα
Πάντος από τα λίγα που έψαξα έχει και με 1000€ 9-10 μέρες το άτομο σε ταξιδιωτικά
1000 ερώτηση το άτομο για Κούβα?
Δεν το νομίζω, πιθανόν δεν περιλαμβάνονται οι φόροι κλπ., οπότε υπολόγιζε αρκετά παραπάνω
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Έλεγα 2,5-3 χιλιάρικα μαζί.
Δεν ξέρω καν αν λέω πολλά η λίγα
Πάντος από τα λίγα που έψαξα έχει και με 1000€ 9-10 μέρες το άτομο σε ταξιδιωτικά
τρομερά δύσκολο για 2,5-3 το ζευγάρι!!
για Μπαλί πχ. μόνο τα αεροπορικα για τέλη Ιουλίου είναι στα 1000/ άτομο.. βάλε και εναν μ.ο 50/ατομο διαμονη , έφτασες ήδη τα 1.500 μόνο αεροπορικά και διαμονή.
1000 ευρώ όλα μαζί και φόροι αεροδρομίου πολυ δύσκολο να βρήκες , ειδικά σε ταξιδιωτικό πρακτορείο..

Εξαρτάται βέβαια και τι προσφέρουν τα πρακτορεία.Με 2500/3000 συνολικά θα άφηνα το Μπαλί/Ινδονησία και θα κοίταζα για Κούβα.Αν βρείτε ακόμη φθηνά αεροπορικά.Διαφορετικά θα κοίταξα για πρακτορείο.΄Εχετε αργήσει κάπως για να κλείσετε μόνοι σας.
μιας και το ανέφερες, εννοείς φαντάζομαι και εσυ πως τα 2500/3000 για Μπαλι είναι λίγα? εγω δεν εχω κλεισει ακόμα και λέω να παω στις 20 Ιούλη περίπου.. εχω αργησει πολυ?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
μιας και το ανέφερες, εννοείς φαντάζομαι και εσυ πως τα 2500/3000 για Μπαλι είναι λίγα? εγω δεν εχω κλεισει ακόμα και λέω να παω στις 20 Ιούλη περίπου.. εχω αργησει πολυ?
Σωστά.Τα υπολόγισες και μόνος σου.Για Ιούλιο θα ξεκινούσα ....χθές....
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Σωστά.Τα υπολόγισες και μόνος σου.Για Ιούλιο θα ξεκινούσα ....χθές....
Σωστά.Τα υπολόγισες και μόνος σου.Για Ιούλιο θα ξεκινούσα ....χθές....
μωρέ απο ...χθές ήθελα να τα έχω κλείσει , αλλα παλεύω να δω αν μπορεί να ταξιδέψει η συζυγος με νόσηση συν μια δόση.. πήρα πρεσβεία αλλά δεν ξερουν τι τους γίνεται.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
μωρέ απο ...χθές ήθελα να τα έχω κλείσει , αλλα παλεύω να δω αν μπορεί να ταξιδέψει η συζυγος με νόσηση συν μια δόση.. πήρα πρεσβεία αλλά δεν ξερουν τι τους γίνεται.
Δυστυχώς δεν ξέρω και δεν μπορώ να πω κάτι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom