Γαμήλιο ταξίδι Αύγουστος...

mastoras007

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Εξαρτάται βέβαια και τι προσφέρουν τα πρακτορεία.Με 2500/3000 συνολικά θα άφηνα το Μπαλί/Ινδονησία και θα κοίταζα για Κούβα.Αν βρείτε ακόμη φθηνά αεροπορικά.Διαφορετικά θα κοίταξα για πρακτορείο.΄Εχετε αργήσει κάπως για να κλείσετε μόνοι σας.
Μόνο πρακτορείο κοιτάω για να έχει και κάνα ξεναγό κτλ.
Οπότε με 3000€ δύο άτομα να το βγάλω από το μυαλό μου?
Επίσης σε όσα πρακτορεία είδα έχουν μέχρι Ιούλιο για Αύγουστο δεν είδα να υπάρχουν ημερομηνίες
 

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Μόνο πρακτορείο κοιτάω για να έχει και κάνα ξεναγό κτλ.
Οπότε με 3000€ δύο άτομα να το βγάλω από το μυαλό μου?
Επίσης σε όσα πρακτορεία είδα έχουν μέχρι Ιούλιο για Αύγουστο δεν είδα να υπάρχουν ημερομηνίες
θα σου πω και εγω την εμπειρία μου..ενδιαφέρομαι για μέσα Ιούλη, πήγα σε Versus/Pyramis/Manessis.. μ.ο για
1)Μαλδιβες ζητησαν 2400/άτομα ΟΛΑ ΜΕΣΑ /5 νύχτες,
2)Μπαλι-Σιγκαπούρη 1800/άτομο μόνο πρωινό /9 νύχτες ,
3)Ταιλανδη-Μπανγκοκ 2000/άτομο μόνο πρωινό /10 νύχτες ..
Κούβα μου ανέφεραν πως ελιναι τραγική η περίοδος .. επίσης απο Μανεση μας είπαν πως απο μέσα Αυγούστου δεν είναι για να πάς στα συγκεκριμένα μέρη λόγω καιρού..

ΥΓ. Δεν κάνω διαφήμιση σε πρακτορεία, απλά αναφέρω την εμπειρία μου..
 

mastoras007

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
θα σου πω και εγω την εμπειρία μου..ενδιαφέρομαι για μέσα Ιούλη, πήγα σε Versus/Pyramis/Manessis.. μ.ο για
1)Μαλδιβες ζητησαν 2400/άτομα ΟΛΑ ΜΕΣΑ /5 νύχτες,
2)Μπαλι-Σιγκαπούρη 1800/άτομο μόνο πρωινό /9 νύχτες ,
3)Ταιλανδη-Μπανγκοκ 2000/άτομο μόνο πρωινό /10 νύχτες ..
Κούβα μου ανέφεραν πως ελιναι τραγική η περίοδος .. επίσης απο Μανεση μας είπαν πως απο μέσα Αυγούστου δεν είναι για να πάς στα συγκεκριμένα μέρη λόγω καιρού..

ΥΓ. Δεν κάνω διαφήμιση σε πρακτορεία, απλά αναφέρω την εμπειρία μου..
Οκ.
Κάποια άλλη πρόταση για γαμήλιο ταξίδι?
Είδα και κάτι αφρικες και γενικά διάφορα μέρη που δεν τα ξέρω σε οικονομικές τιμές
Προτείνετε μου οτιδήποτε και θα κάνω καμία έρευνα και εγώ
 

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Οκ.
Κάποια άλλη πρόταση για γαμήλιο ταξίδι?
Είδα και κάτι αφρικες και γενικά διάφορα μέρη που δεν τα ξέρω σε οικονομικές τιμές
Προτείνετε μου οτιδήποτε και θα κάνω καμία έρευνα και εγώ
Χαμηλές τιμές είδα για Ζανζιβάρη ( έχω ακούσει καλά λόγια ) , για Αίγυπτο ( δεν με τρελαινει για γαμήλιο ) .. μετά Ν.Υορκη αλλά θα βγει 2000/άτομο και δεν έχει το relax ενός γαμήλιου .. υπάρχει λύση Κανάρια Νησιά /Πορτογαλία αλλά δεν θέλει η γυναίκα.. αυτες τις τοποθεσίες έχω σκεφτεί εγώ..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.471
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
θα σου πω και εγω την εμπειρία μου..ενδιαφέρομαι για μέσα Ιούλη, πήγα σε Versus/Pyramis/Manessis.. μ.ο για
1)Μαλδιβες ζητησαν 2400/άτομα ΟΛΑ ΜΕΣΑ /5 νύχτες,
2)Μπαλι-Σιγκαπούρη 1800/άτομο μόνο πρωινό /9 νύχτες ,
3)Ταιλανδη-Μπανγκοκ 2000/άτομο μόνο πρωινό /10 νύχτες ..
Κούβα μου ανέφεραν πως ελιναι τραγική η περίοδος .. επίσης απο Μανεση μας είπαν πως απο μέσα Αυγούστου δεν είναι για να πάς στα συγκεκριμένα μέρη λόγω καιρού..

ΥΓ. Δεν κάνω διαφήμιση σε πρακτορεία, απλά αναφέρω την εμπειρία μου..
Μια χαρά είναι η περίοδος και για την Κουβα και για το Μπαλί, τι τραγικό έχει δηλαδη;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.471
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ανέφερα το τι μου είπαν απο το ταξιδιωτικό..
Προφανώς ήθελαν να σας κατευθύνουν αλλού. Ειδικα για Μπαλί είναι και ιδανική περίοδος, όχι απλώς καλή.

Πρώτη μου επιλογή θα ήταν το Μπαλι (με ολίγη Σιγκαπούρη, γιατί οχι; ) , δεύτερη η Κούβα, ανάλογα με το τι θέλετε να κάνετε.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Προφανώς ήθελαν να σας κατευθύνουν αλλού. Ειδικα για Μπαλί είναι και ιδανική περίοδος, όχι απλώς καλή.

Πρώτη μου επιλογή θα ήταν το Μπαλι (με ολίγη Σιγκαπούρη, γιατί οχι; ) , δεύτερη η Κούβα, ανάλογα με το τι θέλετε να κάνετε.
Για Μπαλί δεν μας τα είπαν τραγικα, μόνο τις παραλίες μας είπαν ως επιεικώς μάπα!!
Μπαλι-Σιγκαπούρη εμείς ελπίζω να καταλήξουμε, απλά χωρις ταξιδιωτικό..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.471
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για Μπαλί δεν μας τα είπαν τραγικα, μόνο τις παραλίες μας είπαν ως επιεικώς μάπα!!
Μπαλι-Σιγκαπούρη εμείς ελπίζω να καταλήξουμε, απλά χωρις ταξιδιωτικό..
Έχει και καλές παραλίες στο Μπαλί, έχει και μαπα, εξαρτάται το που θα πας. Η Κούβα πάντως τραγική εποχή δε διαθέτει, πόσο μάλλον τον Ιούλιο.
 

mastoras007

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Κοιτάω Πάντος πτήσεις Αθηνα αβάνα και δέν είναι ακριβά ρε παιδια..
Επίσης airbnb που είδα εχει και με 11€!! (ιδιοτικό δωμάτιο οκ) αλλά με κάνα 30άρι σίγουρα θα βρώ διαμέρισμα.
Γενικά δεν είμαστε τίποτα Ονάσιδες οκ είναι ταξίδι μέλητος αλλά απο το να πάμε χαλκιδικη ας πάμε αβάνα και ας μείνουμε και όπου νάναι!
Ας μου πεί κάποιος που εχεςι πάει τι παίζει εκει, αξίζει να κλείσω και να πάω ετσι χωρίς πρακτορείο?
Υπάρχει κάποιος τρόπος εκει επιτόπου να βρώ γκρούπ και να κάνω ξεναγήσεις?
ειναι ασφαλές γενικά να πάμε ετσι μόνοι μας?
Πώς θα γίνει να πάω ετσι αλλά ταυτόχρονα να κάνω καθημερινές δραστηριότητες με κάποιον να μας κατευθύνει
 

Attachments

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Κοιτάω Πάντος πτήσεις Αθηνα αβάνα και δέν είναι ακριβά ρε παιδια..
Επίσης airbnb που είδα εχει και με 11€!! (ιδιοτικό δωμάτιο οκ) αλλά με κάνα 30άρι σίγουρα θα βρώ διαμέρισμα.
Γενικά δεν είμαστε τίποτα Ονάσιδες οκ είναι ταξίδι μέλητος αλλά απο το να πάμε χαλκιδικη ας πάμε αβάνα και ας μείνουμε και όπου νάναι!
Ας μου πεί κάποιος που εχεςι πάει τι παίζει εκει, αξίζει να κλείσω και να πάω ετσι χωρίς πρακτορείο?
Υπάρχει κάποιος τρόπος εκει επιτόπου να βρώ γκρούπ και να κάνω ξεναγήσεις?
ειναι ασφαλές γενικά να πάμε ετσι μόνοι μας?
Πώς θα γίνει να πάω ετσι αλλά ταυτόχρονα να κάνω καθημερινές δραστηριότητες με κάποιον να μας κατευθύνει
Στην φώτο φαίνεται μόνο το πήγαινε ή κάτι βλέπω λάθος?
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.554
Likes
4.001
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Για Μπαλί δεν μας τα είπαν τραγικα, μόνο τις παραλίες μας είπαν ως επιεικώς μάπα!!
Μπαλι-Σιγκαπούρη εμείς ελπίζω να καταλήξουμε, απλά χωρις ταξιδιωτικό..
Καλά μη βασίζεσαι στις πληροφορίες που σου δίνουν τα γραφεία. Ανάθεμα αν ξέρουν που πέφτουν στο χάρτη τα μέρη που πουλάνε. Τέλος πάντων. Το Μπαλί δεν έχει μάπα παραλίες. Έχει από αδιάφορες ως πολύ καλές. Απλώς με εξαίρεση 1-2 παραλίες, δεν είναι όπως φαίνονται στις φωτογραφίες. Δεν θα βρεις δλδ παραλιάρες τύπου Μαλδίβες αλλά μια χαρά θα φχαριστηθείς το μπάνιο σου. Το Μπαλί είναι πανέμορφο.
Άλλη μία πρόταση είναι Πόρτο- Αζόρες ή Λισσαβόνα-Αζόρες. Ναι, είπες δεν θες Ευρώπη αλλά πίστεψέ με οι Αζόρες κατά τύχη ανήκουν στην Ευρώπη. Είναι εντελώς εξωτικές και απόκοσμες.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.687
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom