Γαμήλιο ταξίδι Αύγουστος...

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Μήπως να πρόσθετες άλλη μία μέρα στη Σιγκαπούρη? Το λέω από την άποψη ότι μία ημέρα θέλεις στο νησι Σεντοζα, και άλλη μία μέρα στο Singapore zoo. Εγώ βρήκα πολύ ενδιαφέρουσα και την πόλη και κάποια μέρη ήθελα να τα δω και μέρα και νύχτα όπως το gardens by the bay και να ανέβω στο marina bay sands και πρωί και βράδυ για ποτό.
Kαλη ιδέα! Φαντάσου έλεγα για δύο μέρες Σιγκαπούρη,αλλά την έψαξα λίγο και όντως είναι άκρως ενδιαφέρουσα!!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Έστειλα στο Gede , ο οποίος είναι φίρμα εδώ στο φόρουμ!! Μου είπε 600.000 για νορμάλ διαδρομες.. να κλείσω μαζί του ή να χαρώ αν βρω φθηνότερα??
 

TsAnn

Member
Μηνύματα
87
Likes
896
Επόμενο Ταξίδι
Περού
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Έστειλα στο Gede , ο οποίος είναι φίρμα εδώ στο φόρουμ!! Μου είπε 600.000 για νορμάλ διαδρομες.. να κλείσω μαζί του ή να χαρώ αν βρω φθηνότερα??
Παζάρεψέ τον να κόψεις κίνηση. Γύρω στα 30€ απ' ότι θυμάμαι δίναμε για κάνα 10ωρο το '19.

Αν οδηγείτε μηχανάκι, θα σου πρότεινα να δεις κ αυτή την επιλογή. Η κίνηση είναι απίστευτη στους δρόμους κ εμάς μας κούρασε απίστευτα η φάση με τον οδηγό, με αποτέλεσμα να τον σταματήσουμε.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Παζάρεψέ τον να κόψεις κίνηση. Γύρω στα 30€ απ' ότι θυμάμαι δίναμε για κάνα 10ωρο το '19.

Αν οδηγείτε μηχανάκι, θα σου πρότεινα να δεις κ αυτή την επιλογή. Η κίνηση είναι απίστευτη στους δρόμους κ εμάς μας κούρασε απίστευτα η φάση με τον οδηγό, με αποτέλεσμα να τον σταματήσουμε.
Ναι θα του πω ότι θα τον χρειαστώ αρκετές μέρες, οπότε να μειώσει τιμή! Δυστυχώς το έχω σκεφτεί και εγώ αυτό , αλλά δεν οδηγάμε...
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Μήπως να πρόσθετες άλλη μία μέρα στη Σιγκαπούρη? Το λέω από την άποψη ότι μία ημέρα θέλεις στο νησι Σεντοζα, και άλλη μία μέρα στο Singapore zoo. Εγώ βρήκα πολύ ενδιαφέρουσα και την πόλη και κάποια μέρη ήθελα να τα δω και μέρα και νύχτα όπως το gardens by the bay και να ανέβω στο marina bay sands και πρωί και βράδυ για ποτό.
Aπο μια αναζήτηση που έκανα στα σάιτ του singapore zoo, η είσοδος κοστίζει 45 ευρώ!! Όντως τόσο κοστίζει?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Aπο μια αναζήτηση που έκανα στα σάιτ του singapore zoo, η είσοδος κοστίζει 45 ευρώ!! Όντως τόσο κοστίζει?
Εγώ βλέπω 45 δολλάρια Σιγκαπούρης, μήπως το μπέρδεψες με το ευρώ? Βέβαια στη Σιγκαπούρη όλα είναι ακριβά, έχε το υπόψη σου, αλλά νομίζω ότι ο ζωολογικός κήπος κοστίζει γύρω στα 30 ευρώ, ημέρα και tram ride μέσα. Έχει κάτι νυχτερινά σαφάρι και σόου και να ταίσεις τα ζώα που αν τα επιλέξεις ανεβαίνει η τιμή.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Εγώ βλέπω 45 δολλάρια Σιγκαπούρης, μήπως το μπέρδεψες με το ευρώ? Βέβαια στη Σιγκαπούρη όλα είναι ακριβά, έχε το υπόψη σου, αλλά νομίζω ότι ο ζωολογικός κήπος κοστίζει γύρω στα 30 ευρώ, ημέρα και tram ride μέσα. Έχει κάτι νυχτερινά σαφάρι και σόου και να ταίσεις τα ζώα που αν τα επιλέξεις ανεβαίνει η τιμή.
Ναι λογικά μπέρδεψα τα δολάρια.. διαβασα πως ο ζωολογικός είναι από τους καλύτερους στον κόσμο, αλλά τρόμαξα στο 45 αρι!
 

mastoras007

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Καλησπέρα ξανά.
Το σενάριο της Κούβας νομίζω σιγά σιγά το βγάζω από το τραπέζι και για οικονομικούς λόγους αλλά και λόγο διαβατηρίων και χαρτουρας που θέλει μιας και δεν έχουμε διαβατήρια.
Τώρα έχουμε στο τραπέζι κάτι σε κρουαζιερόπλοιο..
Πώς είναι γενικά η φάση εκεί? Αξίζει? Υπάρχει διασκέδαση μέσα στο πλοίο ώστε να μην νιώθουμε ότι απλά ταξιδεύουμε?
Οποιαδήποτε πρόταση δεκτή!
Κοιτάω για κάτι να έχει ποικιλία σε ελληνικά νησιά μιας και σε
όλα τα παράλια Ευρώπη κοντά στην Ελλάδα έχουμε ήδη πάει.
Κάτι δηλαδή να πήγαινει σε Ελληνικά Hot νησιά να τα κάνουμε μια γύρα!
 

retzi

Member
Μηνύματα
15
Likes
7
Καλησπέρα σας.
Σκεφτομασταν μιας και ηρθε και η δικια μας ωρα να βαλουμε κουλουρα στο κεφαλι να παμε το πρωτο 15ημερο του Σεπτεμβριου το γαμηλιο ταξιδι μας. Απευθυνθηκαμε σε ταξιδιωτικο πρακτορειο και ως πιθανους προορισμους βασει μπατζετ που θεσαμε (4 με 4.5κ σαν ζευγαρι για 9-10 βραδιες) μας προτειναν το Μπαλι σε συνδιασμο με Σινγκαπουρη ή Μπανκονγκ, Μαλδιβες-Ντουμπαι, Μεξικο και Κουβα. Με βαση τις εικονες που ειδαμε ειμαστε σε δίλλημα αναμεσα σε Μπαλι-Μπανκονγκ, επειδη θα δουμε κατι διαφορετικο απο τον δυτικο πολιτισμο καθως και ενδιαφερουσα γαστρονομια, μερη κλπ και στο Μεξικο λογω πυραμιδων, γαστρονομιας και ολης της Μεξικανικης κουλτουρας. Η αληθεια ειναι οτι ενα κλικ μας κερδισε παραπανω το Μπαλι, αλλα βασει της εποχης που θα παμε και συμφωνα με τις δικες σας εμπειριες, θα ηθελα και την δικη σας γνωμη για τους προορισμους που προανεφερα γιατι ειναι πολυ πιθανο να αδικησα καποιον. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.300
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα σας.
Σκεφτομασταν μιας και ηρθε και η δικια μας ωρα να βαλουμε κουλουρα στο κεφαλι να παμε το πρωτο 15ημερο του Σεπτεμβριου το γαμηλιο ταξιδι μας. Απευθυνθηκαμε σε ταξιδιωτικο πρακτορειο και ως πιθανους προορισμους βασει μπατζετ που θεσαμε (4 με 4.5κ σαν ζευγαρι για 9-10 βραδιες) μας προτειναν το Μπαλι σε συνδιασμο με Σινγκαπουρη ή Μπανκονγκ, Μαλδιβες-Ντουμπαι, Μεξικο και Κουβα. Με βαση τις εικονες που ειδαμε ειμαστε σε δίλλημα αναμεσα σε Μπαλι-Μπανκονγκ, επειδη θα δουμε κατι διαφορετικο απο τον δυτικο πολιτισμο καθως και ενδιαφερουσα γαστρονομια, μερη κλπ και στο Μεξικο λογω πυραμιδων, γαστρονομιας και ολης της Μεξικανικης κουλτουρας. Η αληθεια ειναι οτι ενα κλικ μας κερδισε παραπανω το Μπαλι, αλλα βασει της εποχης που θα παμε και συμφωνα με τις δικες σας εμπειριες, θα ηθελα και την δικη σας γνωμη για τους προορισμους που προανεφερα γιατι ειναι πολυ πιθανο να αδικησα καποιον. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
Όλες καλές προτάσεις, η Ταϊλάνδη για τα δικά μου γούστα είναι λίγο too much βρετανο-αυστραλιλας με μπύρες και μεθύσια, αν κι αυτό εξαρτάται από το που θα πας. Μαλδίβες Ντουμπάι προσωπικά θα βαριόμουν, ξέρω και πωλήτριΕς σε πρακτορεία που τις Μαλδίβες τις αποκαλούν διαζυγιονησια γιατί τις παίρνουν τηλέφωνο οι πελάτες και ζητάνε να γίνουν μονόκλινα τα δωμάτια ή να αλλάξει η πτήση επιστροφής του ενός, δεν έχει πολλά να κάνεις, κάποιοι φρικαρουν ("αμάν έτσι ειναι ο γαμος? Κλεισμενος/ή στο δωμάτιο με αυτόν εδώ για παντα) και λαλανε.

Για τα δικά μου γούστα Μεξικό (δες τα φύκια τι γινεται) και Μπαλί είναι οι καλύτερες επιλογές, σίγουρα μέσα στο μπάτζετ σας και με πολλά να δείτε και να κάνετε.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Για Μεξικό ο Σεπτέμβριος είναι μεγάλο ρίσκο, ο χειρότερος μήνας λόγω τυφώνων και βροχών. Απορώ που δε στο είπανε στο πρακτορείο!
Συν αυτό που αναφέρει ο Yorgos με τα φύκια που τα τελευταία χρόνια είναι μόνιμο φαινόμενο και δε νομίζω οτι θα καλυτερέψει ή θα εξαφανιστεί ξαφνικά.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Καλησπέρα σας.
Σκεφτομασταν μιας και ηρθε και η δικια μας ωρα να βαλουμε κουλουρα στο κεφαλι να παμε το πρωτο 15ημερο του Σεπτεμβριου το γαμηλιο ταξιδι μας. Απευθυνθηκαμε σε ταξιδιωτικο πρακτορειο και ως πιθανους προορισμους βασει μπατζετ που θεσαμε (4 με 4.5κ σαν ζευγαρι για 9-10 βραδιες) μας προτειναν το Μπαλι σε συνδιασμο με Σινγκαπουρη ή Μπανκονγκ, Μαλδιβες-Ντουμπαι, Μεξικο και Κουβα. Με βαση τις εικονες που ειδαμε ειμαστε σε δίλλημα αναμεσα σε Μπαλι-Μπανκονγκ, επειδη θα δουμε κατι διαφορετικο απο τον δυτικο πολιτισμο καθως και ενδιαφερουσα γαστρονομια, μερη κλπ και στο Μεξικο λογω πυραμιδων, γαστρονομιας και ολης της Μεξικανικης κουλτουρας. Η αληθεια ειναι οτι ενα κλικ μας κερδισε παραπανω το Μπαλι, αλλα βασει της εποχης που θα παμε και συμφωνα με τις δικες σας εμπειριες, θα ηθελα και την δικη σας γνωμη για τους προορισμους που προανεφερα γιατι ειναι πολυ πιθανο να αδικησα καποιον. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
Μιας και είχα παρόμοια σκέψη κ εγώ αλλά για Ιούλιο, θα σου πω πως αποφάσισα για γαμήλιο Σιγκαπούρη-Μπαλι και τώρα που το ψάχνω περισσότερο και έχω διαβάσει και εδώ τις εμπειρίες, πιστεύω έκανα την καλύτερη επιλογή! Μαλδιβες ήταν η δεύτερη επιλογή αλλά ξεφύγαμε στο μπάτζετ και με λιγότερες μέρες. Επίσης να σου πω ότι αν κλείσεις μόνος σου ,χωρίς ταξιδιωτικο ,και θα σου βγει φθηνότερα και θα κανονίσεις το ταξίδι σου όπως επιθυμείς !!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom