Γαμήλιο ταξίδι Δομήνικος και Νέα Υόρκη

gmit

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους και ευχαριστούμε για τις πολύτιμες πληροφορίες που μας προσφέρετε.

Παντρευόμαστε τον Ιούνιο και θέλουμε να φύγουμε Δευτέρα 27/6 για το γαμήλιο ταξίδι μας. Συνολικά έχουμε 2 βδομάδες. Αρχικά θέλουμε να πάμε Δομήνικο και στην συνέχεια Νέα Υόρκη όπου έχουμε συγγενείς που θα μας φιλοξενήσουν. Ξενοδοχείο έχουμε βρει Πούντα Κάνα σε καλή τιμή (προσφορά 1800? all inclusive για δύο άτομα για 7 νύχτες- 8 μέρες). Αυτό που ψάχνουμε ακόμα, επειδή τα λεφτά δεν περισσεύουν, είναι οι καλύτερες δυνατές τιμές σε εισιτήρια. Δηλαδή Από Αθήνα, μέσω κάποιου ενδιάμεσου σταθμού, Πούντα Κάνα για τις 27/6 και από Νέα Υόρκη για Αθήνα στις 11/7 πάλι με ενδιάμεσο σταθμό. Προς το παρόν βλέπω ότι οι τιμές είναι απαγορευτικές. Άραγε θα υπάρξουν καλύτερες τιμές από τις τωρινές και αν ναι πότε περίπου?

Και μιας και έχετε δει πολλά υπάρχει κάποιο ψαχτήρι στο οποίο να βάζεις τον τόπο προορισμού (Πουντα Κάνα στην περίπτωση μας) και τόπο αναχώρησης οπουδήπουτε στην Ευρώπη? Το σκέφτομαι αυτό γιατί με μια προσφορά που έχει τώρα η AEGEAN πανε 2 άτομα Μαδρίτη με 130? σύνολο. Οπότε αν είχε μια φθηνή πτήση από εκεί για Πούντα Κάνα όλα θα ήταν ιδανικά. Αλλά έλα που δεν έχει. Για αυτό ψάχνω αυτό το ψαχτήρι. Να βρω δηλαδή από ποια πρωτεύουσα - πόλη της Ευρώπης πετάω φθηνά για Πούντα Κάνα ώστε να κλείσω εισίτηρια από Αθήνα για εκεί και μετά για Πούντα Κάνα.

Και καλές προσφορές για πτήση από Νέα Υόρκη για εκείνο το διάστημα πότε περίπου γίνονται?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια σας.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.355
Γαμήλιο σε ΑΙ σε ξενοδοχείο-μαντρί στη ΠΚ, μετά ρομαντική φιλοξενία στη θεία και το ξάδερφο στη ΝΥ και το κλου, το ταξίδι θα γίνει με ενδιάμεσο προορισμό άλλη μια ευρωπαϊκή πόλη, που ίσως να μην έχει connections, οπότε ευκαιιρία για άλλη μία ρομαντική βραδιά σε ξενοδοχείο σε αεροδρόμιο. Όνειρο....

Μήπως να το ξανασκεφτείς? Και για να σε βοηθήσω, αν επιμείνεις στον εφιάλτη που περιγράφεις, τα πιο οικονομικά εισιτήρια θα τα βρεις σε τσαρτεράδικες τύπου thomas cook. Oops, δε πιστεύω να τα έκανα χειρότερα, το ταξίδι σε ένα τέτοιο δουλεμπορικό όπως θα έλεγε μια ψυχή θέλει κότσια...

Κοινώς, δε ξέρω ποιος μοχθηρός νους σας έβαλε να πάτε στη ΠΚ σε ΑΙ, αλλά ξανασκέψου το...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δηλαδή Από Αθήνα, μέσω κάποιου ενδιάμεσου σταθμού, Πούντα Κάνα για τις 27/6 και από Νέα Υόρκη για Αθήνα στις 11/7 πάλι με ενδιάμεσο σταθμό...
Πήγαινε στο site των American Airlines και με την επιλογή Multi-city επέλεξε ATH-PUJ και ΝΥ-ΑΤΗ... με 770e μπορείς να βρεις routing με δύο στάσεις στο πήγαινε και μία στάση στην επιστροφή.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Αυτο το λες εσυ καλη τιμη???:shock:
Εγω παντως πιο λιγα χαλασα σε 3 εβδομαδες με αμαξι,και γυρισα και ολο το νησι...Και συμφωνω απολυτα με τον GTS !!!! Ουτε χαρισμα δεν εμενα σε ΑΙ στη Πουντα Κανα!
 

NUOVO..

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
επειδη και εγω το ψαχνω για δομινικο γινεται πιο συγκεκριμενοι γιατι να μην μεινει σε ai στην punta cana?ποιο εναι το καλυτερο μερος να μεινεις για γαμηλιο στον αγ, δομινικο?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Κι εγω ειμαι συμφωνη με τους υπολοιπους για την Πουντα Κανα και η γνωμη μου αναλυτικα υπαρχει στην ιστορια που εχω γραψει: http://www.travelstories.gr/%F4%E1%EE%E9%E4%E9%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2-%EA-%ED%FC%F4%E9%E1-%E1%EC%E5%F1%E9%EA%DE/279-%F0%E1%EC%E5-%E1%E3%E9%EF-%E4%EF%EC%E7%ED%E9%EA%EF.html?garpg=11#content_start
Το λινκ βγαζει απευθειας στο κεφαλαιο που αφορα την περιοχη.
<qtlend></qtlend>
Το καλυτερο μερος ειναι διαφορετικο για τον καθενα..αν σε ενδιαφερει διαβασε τις ιστοριες που εχουν γραφτει και απο αλλους συμφορουμιτες και θα καταλαβεις πιο ειναι καταλληλο για σενα ;)<qtlbar id="qtlbar" dir="ltr" style="display: inline; text-align: left; line-height: 100%; padding: 0pt; background-color: rgb(236, 236, 236); -moz-border-radius: 3px 3px 3px 3px; cursor: default; z-index: 999; left: 373px; top: 103px;">
awww.qtl.co.il_img_copy.png
View attachment awww.google.com_favicon.ico_.jpg
<iframe id="qtlframe" src="" style="display: none; border: 1px solid rgb(236, 236, 236); background-color: white;"></iframe></qtlbar>
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Γιατι πολυ απλα,αμα ειναι να κανω τοσα χιλιομετρα,να χαλασω τοσα χρηματα σε εισητηρια και άλλα, για να μενω μαντρωμενη σε μια παραλια ολη μερα επι 1 εβδομαδα και να μην δω τιποτα άλλο ,ποιος ο λογος?:roll:
Τοσες παραλιες εχουμε κι εδω...δεν ζουμε στην σκανδιναβια..Και θα μου βγει και πιο φτηνα..:rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.811
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom