Γαμήλιο ταξίδι Ρώμη

Lady _airi

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Μα δεν ειναι φουλ, ας πούμε το πρώτο απο 2 ως 6 Μαρτίου έχει διαθεσιμότητα.

Ναι εχεις δίκιο. :clap:...... Αυτό εχει κ πρωινό.... Βολικο.... Κι εχει κ τζάκι μεσα.... Εχεις απόλυτο δικιο... Σ ευχαριστώ!!!! 2-6/3 Ρώμη.. 6-8/3 Νάπολη ή Φλωρεντία κ ξανα Ρώμη.... Χμμμ... Θελει οργάνωση :lol:

Να ρωτησω κ κατι ακομα....

Τι άποψη εχετε για τα ξενοδοχεία με προπληρωμή;;;;

Να επιλέξω η καλύτερα με ακύρωση;

Οσο κ να διαβαζω σχόλια ψιλοφοβαμαι μην παω κ αντίκρυσω κτ τελειως διαφορετικό...κ δν μπορω να κάνω αλλαγη...
 
Last edited by a moderator:

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
Κοίτα εγώ συνήθως κάνω κράτηση με περιθώριο ακύρωσης και ας είναι και λόγο πιο ακριβή η τιμή του.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ναι εχεις δίκιο. :clap:...... Αυτό εχει κ πρωινό.... Βολικο.... Κι εχει κ τζάκι μεσα.... Εχεις απόλυτο δικιο... Σ ευχαριστώ!!!! 2-6/3 Ρώμη.. 6-8/3 Νάπολη ή Φλωρεντία κ ξανα Ρώμη.... Χμμμ... Θελει οργάνωση :lol:
Φλωρεντία και δω ένα ξενοδοχείο https://www.hotelscombined.com/Hote...pState=expanded%3D0&isNewSRIDesignTarget=true

Ξενοχοδεία με δωρεάν ακύρωση, τα κλείνεις τώρα και κλείνεις και τα εισιτήρια των τρένων είτε από trenitalia είτε από italotreno, φυσικά και με συνδυασμό των δύο, σε ώρες και τιμές που σε βολεύουν.
 

Lady _airi

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Κοίτα εγώ συνήθως κάνω κράτηση με περιθώριο ακύρωσης και ας είναι και λόγο πιο ακριβή η τιμή του.

Κι εγω νομιζω έτσι πρεπει να κανω!

Φλωρεντία και δω ένα ξενοδοχείο https://www.hotelscombined.com/Hotel/Search?fileName=Hotel_Malaspina&destination=place:Florence&radius=0km&checkin=2018-03-06&checkout=2018-03-09&Rooms=1&adults_1=2&returnPath=/Hotels/Search?destination=place:Florence&radius=0km&checkin=2018-03-06&checkout=2018-03-09&Rooms=1&adults_1=2&pageSize=15&pageIndex=0&sort=Popularity-desc&showSoldOut=false&scroll=200&HotelID=1070725&mapState=expanded%3D0&isNewSRIDesignTarget=true

Ξενοχοδεία με δωρεάν ακύρωση, τα κλείνεις τώρα και κλείνεις και τα εισιτήρια των τρένων είτε από trenitalia είτε από italotreno, φυσικά και με συνδυασμό των δύο, σε ώρες και τιμές που σε βολεύουν.

Η Φλωρεντία γυρίζετε σε 2-3 μερες δλδ;;;
 
Last edited by a moderator:

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
Κοίτα για να έχεις μια ωραία εικόνα, ναι.
Χωρίς πολλά μουσεία.
Αλλά για την περίσταση που πάτε , δεν χρειάζονται μουσεία, να κάνετε βόλτες χέρι -χέρι και θα περάσετε Υπέροχα.
(είμαι και ρομαντική ψυχή ):innocent::innocent::innocent:
 

Lady _airi

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Για να μην το ξεχασω ξανα....

Υπάρχει ενα pass για πχ 6 μέρες για μετακινήσεις στη Ρώμη;; (ειτε Φλωρεντία)

Ωστε να βγαλω για να μην εχω το μυαλο μ να βγάζω συνεχεια εισητήρια;
 

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
Για να μην το ξεχασω ξανα....

Υπάρχει ενα pass για πχ 6 μέρες για μετακινήσεις στη Ρώμη;; (ειτε Φλωρεντία)

Ωστε να βγαλω για να μην εχω το μυαλο μ να βγάζω συνεχεια εισητήρια;
Κατά τη γνώμη μου, δεν τη χρειάζεστε.
Για τη Φλωρεντία δεν το συζητώ καν,όλα μπορείς να τα δεις με τα πόδια.
Εμείς μείναμε 6 μέρες και μόνο μία φορά πήραμε λεωφορείο για να πάμε Piazzale Michelangelo που είναι σε ύψωμα και έχει την ωραιότερη θέα προς τη Φλωρεντία.
Για τη δε Ρώμη, αν το ξενοδοχείο που επιλέξεις είναι σε καλό σημείο , πάλι νομίζω ότι δε θα τη χρειαστείτε.
Βέβαια όλα είναι θέμα προσωπικής επιλογής.
Βρήκες ξενοδοχείο στη Ρώμη ?
 

Lady _airi

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Κοίτα για να έχεις μια ωραία εικόνα, ναι.
Χωρίς πολλά μουσεία.
Αλλά για την περίσταση που πάτε , δεν χρειάζονται μουσεία, να κάνετε βόλτες χέρι -χέρι και θα περάσετε Υπέροχα.
(είμαι και ρομαντική ψυχή ):innocent::innocent::innocent:

Καλα τα λες... Κι εγω ρομαντική ψυχή είμαι....! Ωραια αυτη η τοποθεσία που είπες!!!! Χμμμ...

Τόσο που σκέφτομαι όντως να πάω Φλωρεντία αντι ναπολη...

Κατά τη γνώμη μου, δεν τη χρειάζεστε.
Για τη Φλωρεντία δεν το συζητώ καν,όλα μπορείς να τα δεις με τα πόδια.
Εμείς μείναμε 6 μέρες και μόνο μία φορά πήραμε λεωφορείο για να πάμε Piazzale Michelangelo που είναι σε ύψωμα και έχει την ωραιότερη θέα προς τη Φλωρεντία.
Για τη δε Ρώμη, αν το ξενοδοχείο που επιλέξεις είναι σε καλό σημείο , πάλι νομίζω ότι δε θα τη χρειαστείτε.
Βέβαια όλα είναι θέμα προσωπικής επιλογής.
Βρήκες ξενοδοχείο στη Ρώμη ?

Καλημέρα κ χρονια πολλα να πω.... Ενεκα ημέρας :love0054:. :kissing2:. Να τα λεμε κ αυτα,! "!"

Στο θεμα μας...! Οχι δν έχω βρει αλλα σηεμρα πιστευω το αργότερο αυριο υα πρέπει να κλείσω. Κ το καθυστερώ για να δω τελικα αν θα μοιράσω τις μέρες σε δυο πόλεις.. Κλπ....

Τωρα βεβαια μπηκα είδα τιμές για τρένο ειδα με 9,99€ (κατι που δε περίμενα γτ όλοι λεγαν ειναι ακριβά στην ιταλια.. Κι ακομα πιο ακριβά η μετακίνηση)

Φλωρεντία και δω ένα ξενοδοχείο https://www.hotelscombined.com/Hotel/Search?fileName=Hotel_Malaspina&destination=place:Florence&radius=0km&checkin=2018-03-06&checkout=2018-03-09&Rooms=1&adults_1=2&returnPath=/Hotels/Search?destination=place:Florence&radius=0km&checkin=2018-03-06&checkout=2018-03-09&Rooms=1&adults_1=2&pageSize=15&pageIndex=0&sort=Popularity-desc&showSoldOut=false&scroll=200&HotelID=1070725&mapState=expanded%3D0&isNewSRIDesignTarget=true

Ξενοχοδεία με δωρεάν ακύρωση, τα κλείνεις τώρα και κλείνεις και τα εισιτήρια των τρένων είτε από trenitalia είτε από italotreno, φυσικά και με συνδυασμό των δύο, σε ώρες και τιμές που σε βολεύουν.


Μπηκα είδα τιμες για Φλωρεντία κ Νάπολη με τρένο.. Κι εχεις απο 9,99€ (φαντάζομαι θα τα κλείσω απο ίντερνετ για σιγουριά γτ εκεί ποιος θα συνεννοηθεί) και μαλιστα 9,99€ έχει κ ενα γρήγορο (1,5 ωρα κανει για Φλωρεντία)
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Μπηκα είδα τιμες για Φλωρεντία κ Νάπολη με τρένο.. Κι εχεις απο 9,99€ (φαντάζομαι θα τα κλείσω απο ίντερνετ για σιγουριά γτ εκεί ποιος θα συνεννοηθεί) και μαλιστα 9,99€ έχει κ ενα γρήγορο (1,5 ωρα κανει για Φλωρεντία)
Δεν είναι ότι δεν θα μπορείς να συνεννοηθείς, αλλά τότε, επιτόπου, δεν θα υπάρχουν αυτές οι τιμές. Εννοείται ότι θα προτιμήσεις τα γρήγορα, γιατί τα αργά είναι φθηνά έτσι κι αλλιώς.
 

Lady _airi

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Παιδια βρήκα ενα εξαιρετικό ξενοδοχείο στη στάση flaminio. Αξίζει ;; σαν περιοχή; για ν βγαίνεις κλπ;

Συμφωνώ απολύτως.
Νάπολη δεν έχω πάει , λέω αν τα καταφέρω να πάω το φθινόπωρο, αλλά Φλωρεντία στη συστήνω ανεπιφύλακτα.
Είναι πολύ πολύ ρομαντική , ότι πρέπει για σας και για υπέροχες βόλτες με τα πόδια.
Βέβαια και γω Μάρτιο πήγα και είχε κρύο αλλά ότι καιρό και να έχει αξίζει.
Για ξενοδοχείο σου προτείνω το B&B Le Stanze Del Duomo ακριβώς δίπλα στον καθεδρικό ναό και στο βαπτιστήριο.
Είναι πλήρως ανακαινισμένο και σερβίρει εξαιρετικό πραγματικά πρωινό σε ένα μπαρ 100 μέτρα από το ξενοδοχείο.
Το γρήγορο τρένο από Ρώμη φτάνει στη Φλωρεντία σε 90 ' και η διαδρομή είναι πολύ ωραία.
ότι άλλο χρειασθείς και το γνωρίζω με ευχαρίστηση να σου απαντήσω.
Σημείωση: Αν πάτε τελικά Φλωρεντία θα σου προτείνω και ένα πολύ ωραίο καφέ μπαρ-εστιατόριο ακριβώς πάνω στον Άρνο ποταμό , δίπλα στοPonte Vecchio.

Με εβαλες σε σκέψεις κ ψαχνω δωμάτιο Φλωρεντία.. Τωρα κέντρο δεν ξέρω που να μείνω ομως; να παμε 6-8/3

Καμια ιδέα;

Να δω αν βγαινω κ οικονομικά!
 
Last edited by a moderator:

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Με εβαλες σε σκέψεις κ ψαχνω δωμάτιο Φλωρεντία.. Τωρα κέντρο δεν ξέρω που να μείνω ομως; να παμε 6-8/3

Καμια ιδέα;

Να δω αν βγαινω κ οικονομικά!
Στο προηγούμενο μήνυμα σου έγραψα για το hotel malaspina, σου έβαλα και λινκ, από το hotelscombined, με την τιμή του για τις μέρες που θες.
 

Lady _airi

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Στο προηγούμενο μήνυμα σου έγραψα για το hotel malaspina, σου έβαλα και λινκ, από το hotelscombined, με την τιμή του για τις μέρες που θες.


Ναι το είδα... Γενικά ομως για να δω κ αλλα ξενοχοχεια δεν ήξερα ποια περιοχή να δω..
Βρηκα κ αυτο που ειναι κοντα στο ξενοδοχείο που μ έστειλες...
http://www.booking.com/Share-pzs8fH
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.856
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom