Γαμήλιο ταξίδι αρχές Ιουλίου-Μαυρίκιο;;

Mpach

Member
Μηνύματα
48
Likes
38
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρίκιος
Καλησπέρα σε όλους!
Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για γαμήλιο ταξίδι αρχές με μέσα Ιουλίου, και θα θέλαμε κάπου που να είναι μακρυά, γιατί μια φορά θα πάμε γαμήλιο ταξίδι.. μέχρι 2.500 το πολυ το άτομο, να έχει πολύ όμορφες παραλίες κατά πρώτο λόγο, και να έχει κι ένα κάποιο πολιτιστικό ενδιαφέρον, να γνωρίσεις καινουριους πολιτισμούς, όπως ασιατικούς. Εμένα μ΄αρέσει πάρα πολύ ο Μαυρίκιος,αλλά θα είναι καλά τον Ιούλιο;Θα χαρούμε τις παραλίες ή θα έχει συννεφία και κύμα;Στην Ελλάδα και ιδίως στην Κρήτη κάνει φέτος τόσο ζεστό χειμώνα,μακάρι να έκανε κι εκεί...Ιδανικά, θα θέλαμε το γαμήλιο να είναι τον Ιούλιο,αλλά αν αξίζει να πάμε Μαυρίκιο, ίσως να το μεταφέραμε για Οκτώβριο;Τι λέτε;Ζητάω πολλά;:p;);)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.036
Καλησπέρα σε όλους!
Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για γαμήλιο ταξίδι αρχές με μέσα Ιουλίου, και θα θέλαμε κάπου που να είναι μακρυά, γιατί μια φορά θα πάμε γαμήλιο ταξίδι.. μέχρι 2.500 το πολυ το άτομο, να έχει πολύ όμορφες παραλίες κατά πρώτο λόγο, και να έχει κι ένα κάποιο πολιτιστικό ενδιαφέρον, να γνωρίσεις καινουριους πολιτισμούς, όπως ασιατικούς. Εμένα μ΄αρέσει πάρα πολύ ο Μαυρίκιος,αλλά θα είναι καλά τον Ιούλιο;Θα χαρούμε τις παραλίες ή θα έχει συννεφία και κύμα;Στην Ελλάδα και ιδίως στην Κρήτη κάνει φέτος τόσο ζεστό χειμώνα,μακάρι να έκανε κι εκεί...Ιδανικά, θα θέλαμε το γαμήλιο να είναι τον Ιούλιο,αλλά αν αξίζει να πάμε Μαυρίκιο, ίσως να το μεταφέραμε για Οκτώβριο;Τι λέτε;Ζητάω πολλά;:p;);)
O Mαυρικιος ειναι ενα πανεμορφο νησι, καταπρασινο με ωραιες παραλιες (οχι ολες ομως) και θα δεις και διαφορετικες εικονες π.χ. ινδουιστικους ναους, καταρρακτες, νησακια κ.λ.π....
Βεβαια τον Ιουλιο οντως δεν ειναι ιδανικη εποχη, εχει ψυχρα και κρυα θαλασσα (βεβαια προσωπικα δεν πτοηθηκα και βουτηξα ολες τις ημερες), ωστοσο αν θελεις να επιτυχεις τις ιδανικες καιρικες συνθηκες καλο θα ηταν να το αναβαλλεις για Νοεμβριο. Εχε υποψιν ομως οτι τοτε ανεβαινουν και οι τιμες.
 

touristas_83

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΓΑΜΗΛΙΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΑΙΒΙΚΗΣ
Καλησπέρα! Η ώρα η καλή και βίον ανθόσπαρτον! Και εμείς λέμε για Μαυρίκιο αλλά τέλη Σεπτέμβρη και το μόνο που με ανησυχεί λίγο είναι μην έχει ψύχρα ώστε να μην ευχαριστηθείς το κομμάτι "θάλασσα" του ταξιδιού, γιατί για τις άλλες όμορφες εκδρομές που έχω διαβάσει δεν θα έχει κανένα θέμα ο καιρός.
Έχω βρει και προσφορά από τουριστικό γραφείο και είμαι 80% έτοιμος να το κλείσουμε.
Αλλά από την άλλη έχω σκεφτεί όλους τους προορισμούς που βλέπω εδώ και το θέμα χρημάτων εν μέρη με σταματάει λίγο χεχε..:)
 

Mpach

Member
Μηνύματα
48
Likes
38
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρίκιος
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά! Αυτό που μ'ανησυχεί και μένα είναι η ψύχρα που μπορεί να κάνει τον Ιούλιο και σκεφτόμαστε για Νοέμβριο, βέβαια είναι αλήθεια πως τότε ανεβαίνουν οι τιμές... Δεν ξέρω τον Οκτώβριο ή το Μάρτιο τι παίζει από καιρό..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom