Γαμήλιο ταξίδι σε Λευκάδα - Κεφαλονιά ???

neraidoula

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλημέρα σας.. :p
είμαι νέα στο φόρουμ και εδώ και 2,5 ώρες διαβάζω τα ήδη υπάρχοντα τόπικ ώστε να μην ανοίξω νέο θέμα.. δεν βρήκα όμως απαντήσεις στα ερωτήματα που με καίνε.. :( οπότε θα ήμουν ευγνώμων σε όποιον μπορεί να βοηθήσει.. ;)
Σκεφτόμαστε για γαμήλιο ταξίδι μέσα Σεπτέμβρη (13-19/09) να επισκεφθούμε Λευκάδα - Κεφαλονιά. :clap:
1. Ανησυχώ όμως λίγο για τον καιρό εκείνη την περίοδο.
Θα μπορέσουμε να ευχαριστηθούμε μπανάκια και αραλίκι στις παραλίες ή θα μας πιάσουν μποφόρια? :shock: Σε ποιες περιοχές θα αποφύγουμε τον πολύ άερα, εάν όντως υπάρχει?
2. Για Λευκάδα σκεφτόμαστε να μείνουμε στη Νικιάνα.. είναι πολύβουο μέρος ? Είμαστε της ηρεμίας και της χαλάρωσης και θα ήθελα να αποφύγω τέτοια μέρη..
3. Για Κεφαλονιά ποια μέρη προτείνετε? και αν γνωρίζετε και κάποιο κατάλυμα..

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και με συγχωρείτε αν σας κούρασα με το μεγάλο τόπικ..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σκεφτόμαστε για γαμήλιο ταξίδι μέσα Σεπτέμβρη (13-19/09) να επισκεφθούμε Λευκάδα - Κεφαλονιά.
1. Σε ποιες περιοχές θα αποφύγουμε τον πολύ άερα, εάν όντως υπάρχει?
2. Για Λευκάδα σκεφτόμαστε να μείνουμε στη Νικιάνα.. είναι πολύβουο μέρος ? Είμαστε της ηρεμίας και της χαλάρωσης και θα ήθελα να αποφύγω τέτοια μέρη..
3. Για Κεφαλονιά ποια μέρη προτείνετε? και αν γνωρίζετε και κάποιο κατάλυμα..
εγώ θα έμενα μόνο στο 2ο νησί. λίγες οι μέρες για τόσο μεγάλα νησιά.
1.δεν υπάρχει.
2. έχει σχετικά φασαρία, πάνω στον κεντρικό δρόμο.
3. Φισκάρδο. η απόλυτη επιλογή, αν χωραει το μπάτζετ σας:
Kefalonia Emelisse Hotel, FISKARDO - KEFALONIA. TSIMARAS ART HOTELS
 

neraidoula

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Samion, ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.. με καθησυχάζει που μου λες ότι δεν θα έχει αέρα..
Τέλειο το ξενοδοχείο που προτείνεις.. αλλά η αλήθεια είναι ότι ξεφεύγουμε απο το προϋπολογισμό μας.. Μπορούμε να διαθέσουμε έως και περίπου 70 - 80 ? / ημέρα για τη διαμονή..
Φισκάρδο για διαμονή λοιπόν.. ξεκινάω την αναζήτηση..
Κάτι τελευταίο.. αν πάμε στα νησιά χωρίς κράτηση σε ξενοδοχείο, θα βρούμε επιτόπου? Εννοώ δεν θα έχει πολύ κόσμο ώστε να μη βρούμε διαθέσιμα ε?
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
μια βδομαδα κεφαλλονια νομιζω οτι ειναι μια χαρα. επισης μπορεις να πας και ιθακη 1-2 μερες. μην μεινεις φισκαρδο, προτιμησε προς αργοστολι, ετσι ωστε να εισαι κοντα σε ολα. παντως οπου και να πας ειναι πανεμορφα. καλα να περασετε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.054
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom