Γαμήλιο ταξίδι σε νησί Ελληνικό...

Ntinatsakiri

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Εχουμε σκοπό να πάμε ταξιδάκι μέλητος σε ένα Ελληνικό νησί προς τέλη Αυγούστου. Τι μου προτείνεται για εκείνη την περίοδο, που να είναι ρομαντικά και οικονομικά?
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ρομαντικά και οικονομικά δεν έχει καρδιά μου... βάλτε 2.000? και οι δύο μαζί, για εισιτήρια, διαμονή, μετακινήσεις, φαγητό και πηγαίνετε μια βδομάδα στην Οία να περάσετε υπέροχα... αν δεν τα διαθέτεις, κάτσε σπίτι σου και πάτε όποτε έχετε...
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Αυγουστο Ελλαδα ΚΑΙ φτηνα ΚΑΙ ρομαντικα δεν το βλεπω ευκολο (ακομη και φετος με τα γνωστα οικονομικα προβληματα). Ισως να δοκιμαζατε καπου στην ηπειρωτικη Ελλαδα σε καποιο καλο ξενοδοχειο μεσω προσφοπρων που συνηθως βγαινουν για μετα τις 15.08.

ΥΓ. Μεγαλε traveller "κρατα λιγουλακι τ' αρματα". Το κατατρομαξες το κοριτσι. Καινουργια ειναι στο φορουμ. Μη τη διωξουμε αμεσως.
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Αυγουστο Ελλαδα ΚΑΙ φτηνα ΚΑΙ ρομαντικα δεν το βλεπω ευκολο (ακομη και φετος με τα γνωστα οικονομικα προβληματα). Ισως να δοκιμαζατε καπου στην ηπειρωτικη Ελλαδα σε καποιο καλο ξενοδοχειο μεσω προσφοπρων που συνηθως βγαινουν για μετα τις 15.08.

ΥΓ. Μεγαλε traveller "κρατα λιγουλακι τ' αρματα". Το κατατρομαξες το κοριτσι. Καινουργια ειναι στο φορουμ. Μη τη διωξουμε αμεσως.
Και φτηνα της ειπε νομιζω 2000 ολα μεσα για κατακαλοκαιρο στη σαντορινη (με ρομαντικη διαμονη κ εστιαση). Απο σεπτεμβρη-οκτωβρη καλα ειναι...
Εψαχνα κ γω αυτες τις μερες καταλυμα στη σαντορινη κ με τις τιμες που εχουν τα ρομαντικα ξενοδοχεια (βλ. ιδιωτικες πισινες, θεες, κουνουπιερες κ δεν συμμαζευται) τιθεται το εξης ερωτημα: Θες 1 βδομαδα σαντορινη ή οικοπεδακι για μια ζωη στην επανωμη; :D
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.110
Δες για Σίφνο.Είναι αρκετά ρομαντικά αν και στο φαγητό οι τιμές είναι λίγο τσιμπημένες.Όταν λες οικονομικά πόσα περίπου θέλετε να δώσετε?
Α και η ώρα η καλή εύχομαι.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
απ οσο ξερω πλεον στους γαμους επειδη τα δωρα σχεδον εχουν κοπει και ολοι πανε χρηματα το ζευγαρι μαζευει το λιγοτερο 10 χιλιαρικα..ξερω και περιπτωσεις που μαζευτηκαν 20 η 30 χιλιαρικα..γιαυτο και οι περισσοτεροι πανε ακριβα και σπεσιαλ ταξιδια του μελιτος γιατι τους δινεται ετσι η ευκαιρια..

απο κει και περα οπως ειναι γνωστο η Οια της Σαντορινης ειναι ενα ιδανικο μερος που για να το ζησεις οπως πρεπει θελει να διαθεσεις αρκετα..αλλα νομιζω ειδικα για ταξιδι μελιτος αξιζει..

Μετα η Κερκυρα μου ερχεται στο μυαλο.
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
απ οσο ξερω πλεον στους γαμους επειδη τα δωρα σχεδον εχουν κοπει και ολοι πανε χρηματα το ζευγαρι μαζευει το λιγοτερο 10 χιλιαρικα..ξερω και περιπτωσεις που μαζευτηκαν 20 η 30 χιλιαρικα..γιαυτο και οι περισσοτεροι πανε ακριβα και σπεσιαλ ταξιδια του μελιτος γιατι τους δινεται ετσι η ευκαιρια..

απο κει και περα οπως ειναι γνωστο η Οια της Σαντορινης ειναι ενα ιδανικο μερος που για να το ζησεις οπως πρεπει θελει να διαθεσεις αρκετα..αλλα νομιζω ειδικα για ταξιδι μελιτος αξιζει..

Μετα η Κερκυρα μου ερχεται στο μυαλο.
Αν εχεις την ευγενη καλοσυνη να μου πεις κ μενα ποιοι και ποσοι κυριως καλεσμενοι εδωσαν συνολικα 20.000 σε γαμο...ωστε οταν παντρευτω να τους καλεσω :bleh: Πρωτη φορα ακουω τετοιο αστρονομικο ποσο, οκ καταργηθηκαν οι λιστες γαμου γιατι πλεον τα ζευγαρια συγκατοικουν κ εχουν στημενο το νοικοκυριο λιγο πολυ..κ συνηθως βαζουν αριθμο λογαριασμου στην προσκληση (που προσωπικα το βρισκω λιγο καπως αλλα δεν εχει σημασια), τα ποσα που αναφερεις εξακολουθουν ομως να φανταζουν αστρονομικα.
Συμφωνω κ γω παντως με Κερκυρα.
Α! ξεχασα να ευχηθω... η ωρα η καλη!:)
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Αν εχεις την ευγενη καλοσυνη να μου πεις κ μενα ποιοι και ποσοι κυριως καλεσμενοι εδωσαν συνολικα 20.000 σε γαμο...ωστε οταν παντρευτω να τους καλεσω :bleh: Πρωτη φορα ακουω τετοιο αστρονομικο ποσο, οκ καταργηθηκαν οι λιστες γαμου γιατι πλεον τα ζευγαρια συγκατοικουν κ εχουν στημενο το νοικοκυριο λιγο πολυ..κ συνηθως βαζουν αριθμο λογαριασμου στην προσκληση (που προσωπικα το βρισκω λιγο καπως αλλα δεν εχει σημασια), τα ποσα που αναφερεις εξακολουθουν ομως να φανταζουν αστρονομικα.
Συμφωνω κ γω παντως με Κερκυρα.
Α! ξεχασα να ευχηθω... η ωρα η καλη!:)
ακριβως γιαυτο το λογο που πολυ σωστα το εγραψες το ζευγαρι μαζευει ενα σεβαστο ποσο..η αδερφη μου που ειχαν λιστα γαμου και δεν ζητησαν χρηματα σε αριθμο λογ/μου αν θυμαμαι καλα μαζεψαν 15,000...δεν μου φαινονται αστρονομικα γιατι παντα τετοια ποσα ακουω απο γνωστους μου..οσο για τους καλεσμενους ε μιλαμε για μεσο ορο 400 οικογενειες!

γιαυτο ειπα οτι ειναι ευκαιρια για το ζευγαρι να πανε ενα ακριβο ταξιδι που ισως δεν θα ξαναμπορεσουν...
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
ακριβως γιαυτο το λογο που πολυ σωστα το εγραψες το ζευγαρι μαζευει ενα σεβαστο ποσο..η αδερφη μου που ειχαν λιστα γαμου και δεν ζητησαν χρηματα σε αριθμο λογ/μου αν θυμαμαι καλα μαζεψαν 15,000...δεν μου φαινονται αστρονομικα γιατι παντα τετοια ποσα ακουω απο γνωστους μου..οσο για τους καλεσμενους ε μιλαμε για μεσο ορο 400 οικογενειες!

γιαυτο ειπα οτι ειναι ευκαιρια για το ζευγαρι να πανε ενα ακριβο ταξιδι που ισως δεν θα ξαναμπορεσουν...
:shock::shock::shock: Σοκ κ δεος. Στην καλυτερη περιπτωση δηλ 1000-1200 ατομα... Ο Χριστος κ η Παναγια! Μαλλον τα χω πολυ πιο μινιμαλ τα πραγματα στο μυαλο μου:D
Κ για να επανελθω ως γνωστη αντιρρησιας... πιστευω οτι τα λεφτα που θα εδωσαν οι γονεις σας ομως θα ταν υπερδιπλασια για να τραπεζωσουν τοσα ατομα! :bleh:
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
:shock::shock::shock: Σοκ κ δεος. Στην καλυτερη περιπτωση δηλ 1000-1200 ατομα... Ο Χριστος κ η Παναγια! Μαλλον τα χω πολυ πιο μινιμαλ τα πραγματα στο μυαλο μου:D
Κ για να επανελθω ως γνωστη αντιρρησιας... πιστευω οτι τα λεφτα που θα εδωσαν οι γονεις σας ομως θα ταν υπερδιπλασια για να τραπεζωσουν τοσα ατομα! :bleh:
οχι οχι...αλλο τα προσκλητηρια και αλλο οι καλεσμενοι στη δεξιωση..επισης συνολικα 400 προσκλητηρια.μπορει να ειναι για καποια οικογενεια και αλλο σε μεμονομενο ατομο..επισης σκεψου το πρωτο σοι μονο ποσα δινει..

μη ξεφυγουμε και παμε αλλου...σιγουρα το καθε ζευγαρι εχει τα δικα του δεδομενα..απλα η πλειοψηφια γιαυτο το λογο πανε ακριβα ταξιδια μελιτος..και μου εκανε εντυπωση που η κοπελα ειπε θελω καπου οικονομικα.αλλο ενα οποιοδηποτε ταξιδι και αλλο του μελιτος.

παντως τα 2000? που ανεφερε ο traveller ειναι πολυ καλα πιστευω για την Οια στη Σαντορινη.
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
οχι οχι...αλλο τα προσκλητηρια και αλλο οι καλεσμενοι στη δεξιωση..επισης συνολικα 400 προσκλητηρια.μπορει να ειναι για καποια οικογενεια και αλλο σε μεμονομενο ατομο..επισης σκεψου το πρωτο σοι μονο ποσα δινει..

μη ξεφυγουμε και παμε αλλου...σιγουρα το καθε ζευγαρι εχει τα δικα του δεδομενα..απλα η πλειοψηφια γιαυτο το λογο πανε ακριβα ταξιδια μελιτος..και μου εκανε εντυπωση που η κοπελα ειπε θελω καπου οικονομικα.αλλο ενα οποιοδηποτε ταξιδι και αλλο του μελιτος.

παντως τα 2000? που ανεφερε ο traveller ειναι πολυ καλα πιστευω για την Οια στη Σαντορινη.
Ααα μαλιστα, καλη μαγκια, μισοι στο γαμο μισοι στη δεξιωση κ στα γλεντια...
Αν δεν περισσευουν λογικο μου ακουγεται να θελει κατι οικονομικο, απ το να μην πανε καθολου...
Κ επαναλαμβανω ειναι λιγα τα 2000. Αν μου βρεις για 7 βραδια στην Οια δικλινο καταλυμα με θεα, κρεββατι με ουρανο ή κουνουπιερα (ο,τι θες:haha:) κ πισινα ιδιωτικη (ναι απ αυτες που σταματουν εκει που ξεκιναει η θαλασσα κ νιωθεις ευφορια:cool:) με 800-1000... και επισης κανονισεις 7 τουλαχιστον γευματα (οχι σουβλακια, καλαμποκια, πασατεμπος στο ηλιοβασιλεμα) λιγο ρομαντικα, χωρια τα πηγαινε-ελα...τις μετακινησεις μεσα στο νησι, τους καφεδες και τα τοιαυτα,,,θα φροντισω μεχρι να αναχωρησω να παντρευτω κ γω!!:D:haha::haha: Προλαβαινω δεν προλαβαινω! χαχαχα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.843
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom