Γαμήλιο ταξίδι στην Αίγυπτο?

fotinip

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλημέρα παιδιά!!Παντρεύομαι και εγώ τον Απρίλη και θα ηθελα την βοήθεια σας.Το budget μας ειναι γύρω στα 1200 ευρώ και έχουμε περιπου 6 μερες στη διάθεση μας. Θα ήθελα και να δούμε κάτι και να ξεκουραστούμε. Ιδανικός προορισμός για μενα θα ηταν Αλεξάνδρεια κ Ηugrada. Δεν ξέρω όμως τι γίνεται με τις αναταραχές εκει. Γνωρίζει κανείς?
Μια άλλη ιδέα είναι Ντουμπάι...αλλα είδα πολλά αρνητικά εδω μέσα.
Τέλος Ισπανία...Αλλά που?
Please help me!!!:xmas_lol:
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Εγώ πήγα honeymoon στην Αίγυπτο το 2004. Φανταστικά. Κάιρο-Λουξορ-Κρουαζιέρα στο Νείλο- Κάιρο-Αλεξάνδρεια.
Η αίσθηση το να μπεις στην Πυραμίδα είναι ανεπανάληπτη. Τι να πει κανείς για την Κοιλάδα των Βασιλέων.
Ωστοσο είναι πλέον επικίνδυνη χώρα λόγω των τελευταίων αναταραχών.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
1.
Καλημέρα παιδιά!!2.
Παντρεύομαι και εγώ τον Απρίλη και θα ηθελα την βοήθεια σας.
3.Το budget μας ειναι γύρω στα 1200 ευρώ και έχουμε περιπου 6 μερες στη διάθεση μας.
4.Θα ήθελα και να δούμε κάτι και να ξεκουραστούμε. Ιδανικός προορισμός για μενα θα ηταν Αλεξάνδρεια κ Ηugrada. Δεν ξέρω όμως τι γίνεται με τις αναταραχές εκει. Γνωρίζει κανείς?
Μια άλλη ιδέα είναι Ντουμπάι...αλλα είδα πολλά αρνητικά εδω μέσα.
Τέλος Ισπανία...Αλλά που?
Please help me!!!:xmas_lol:
1. Σπέραααα
2. Ας πρόσεχες:xmas_mrgreen::xmas_mrgreen::xmas_mrgreen: Αφου το αποφασισες, να ζήσετε κάνοντας πολά ταξίδια.
3. Ανα ατομο υποθετω.
4. Απο τα 3 θα επέλεγα Ισπανία οπουδήποτε αν το επιτρέπουν τα χρήματα.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αντε πάλι με τις ταραχές.
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Είναι σα να έχει "ταραχές" στο Σύνταγμα και στο Κολωνάκι πχ πίνουν ανενόχλητα τον καφέ τους.
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
462
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
ασε που μεχρι τον Απρίλιο έχεις 3 μήνες οποτε και πρόβλημα να υπάρχει τώρα με ταραχές δεν ξέρεις πως θα είναι τότε. Τα επεισόδεια που βλέπεις στην τηλεόραση δεν γίνωνται 24ωρες το 24τετράωρο σε ολη την έκταση της Αιγύπτου, λαμβάνουν χώρα σε συγκεριμένα μερη και στιγμές.
κανε το προγραμμα σου και μην φοβάσαι.
Χουργκάντα θα σου έλεγα να μην πας εκτος αν σε ενδιαφέρουν οι καταδύσεις ή έχεις επισκεφτεί την υπόλοιπη Αίγυπτο.Προσωπική εκτίμηση είναι πολύ τουριστικό θέρετρο.
 

fotinip

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
ασε που μεχρι τον Απρίλιο έχεις 3 μήνες οποτε και πρόβλημα να υπάρχει τώρα με ταραχές δεν ξέρεις πως θα είναι τότε. Τα επεισόδεια που βλέπεις στην τηλεόραση δεν γίνωνται 24ωρες το 24τετράωρο σε ολη την έκταση της Αιγύπτου, λαμβάνουν χώρα σε συγκεριμένα μερη και στιγμές.
κανε το προγραμμα σου και μην φοβάσαι.
Χουργκάντα θα σου έλεγα να μην πας εκτος αν σε ενδιαφέρουν οι καταδύσεις ή έχεις επισκεφτεί την υπόλοιπη Αίγυπτο.Προσωπική εκτίμηση είναι πολύ τουριστικό θέρετρο.
Ευχαριστώ harilander, οπότε ποιο μερος θα πρότεινες για λίγη ξεκούραση??To Σαρμ ελ σειχη???
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Αυτή είναι η πλατεία Ταχριρ τισ πρώτες πρωινές ώρες στις 31/12/11(συγνώμη για την ποιότητα της φώτο αλλά είναι τραβηγμένη μέσα από αυτοκίνητο από κινητό).
Πέντε σκηνές όλες όλες και μερικοί ντόπιοι να παίζουν χαρτιά και τάβλι.
Αν πας Κάιρο μην ξεχάσεις να κάνεις βόλτα με φελούκα την νύχτα (μετά τις 2πμ) είναι μαγεία και θα είστε και εντελώς μόνοι ,εσείς ο Νείλος και ο βαρκάρης.
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.191
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom