Γαμήλιο ταξίδι τον Οκτώβριο στην Σεβίλλη

yannmavr

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημερα παιδιά, είμαι νέος στο φορουμ και θα ήθελα τις συμβουλές αφού οι περισσότεροι έχετε αρκετές εμπειρίες από ταξίδια!!! Αρχές Οκτωβρίου θα πάμε με την μέλλουσα σύζυγο ταξίδι στην Σεβίλλη. Οι ημερομηνιες είναι 3/10 με 10/10. η αφιξη και η αναχώρηση θα είναι από Μάλαγα.
Το θέμα είναι ότι από εκεί θα πάρουμε τρένο για Σεβίλλη και τουμπαλιν οπότε Πόσο εύκολο είναι σαν μετακίνηση;;; ( στην επιστροφή θα είμαστε απ την προηγούμενη μέρα Μάλαγα για να γυρίσουμε και εκεί λίγο τη πόλη)
Αργό τρένο η γρήγορο;; επίσης ξενοδοχείο μέσα στην παλια πόλη η πιο έξω δίπλα σε μετρο;;; το σκεφτόμουν επειδή θα πάμε και καμία εκδρομή σε Κόρδοβα η καντιθ μήπως το μέτρο κοντά βοηθάει στις μετακινήσεις αυτές!!
Τέλος επειδή δεν έχει πρωινό στα ξενοδοχεία που έχω βρει( στο μπατζετ μας) μπορείτε να προτείνετε γενικά μαγαζιά για φαΐ καφέ ποτό πρωινό ή οτιδήποτε άλλο θεωρείται χρήσιμο;;;
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλημερα παιδιά, είμαι νέος στο φορουμ και θα ήθελα τις συμβουλές αφού οι περισσότεροι έχετε αρκετές εμπειρίες από ταξίδια!!! Αρχές Οκτωβρίου θα πάμε με την μέλλουσα σύζυγο ταξίδι στην Σεβίλλη. Οι ημερομηνιες είναι 3/10 με 10/10. η αφιξη και η αναχώρηση θα είναι από Μάλαγα.
Το θέμα είναι ότι από εκεί θα πάρουμε τρένο για Σεβίλλη και τουμπαλιν οπότε Πόσο εύκολο είναι σαν μετακίνηση;;; ( στην επιστροφή θα είμαστε απ την προηγούμενη μέρα Μάλαγα για να γυρίσουμε και εκεί λίγο τη πόλη)
Αργό τρένο η γρήγορο;; επίσης ξενοδοχείο μέσα στην παλια πόλη η πιο έξω δίπλα σε μετρο;;; το σκεφτόμουν επειδή θα πάμε και καμία εκδρομή σε Κόρδοβα η καντιθ μήπως το μέτρο κοντά βοηθάει στις μετακινήσεις αυτές!!
Τέλος επειδή δεν έχει πρωινό στα ξενοδοχεία που έχω βρει( στο μπατζετ μας) μπορείτε να προτείνετε γενικά μαγαζιά για φαΐ καφέ ποτό πρωινό ή οτιδήποτε άλλο θεωρείται χρήσιμο;;;
Με τόσες ωραίες πόλεις και θα κάτσετε και τις 6 νύχτες στη Σεβίλλη; Όχι ότι δεν είναι όμορφη, το κάθε άλλο, αλλά με μια βδομάδα να επισκεφθείτε οπωσδήποτε και Κόρδοβα και Γρανάδα. Εγώ θα έσπαγα τις διανυκτερεύσεις σε 3 Σεβίλλη, 2 Γρανάδα κι από 1 σε Κόρδοβα και Μάλαγα. Με αυτό το σκεπτικό να βρείτε ξενοδοχείο μέσα στην παλιά πόλη της Σεβίλλης.
 

yannmavr

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Θα κάνουμε εκδρομές ημερησίες αλλά σκεφτόμασταν να.μην αλλάζουμε ξενοδοχεία και πακετάρουμε συνέχεια!! Επίσης έψαξα μήπως μπορέσω να πάω φαρο Πορτογαλίας αντί για καδιθ αλλά δεν είδα φως!! Επίσης όσον αφορά τις διανυκτερεύσεις μ αρέσει να ζω την πόλη και όχι απλά να δω τα αξιοθέατα για αυτό βαλαμε Σεβίλλη ώστε να βγούμε να το ευχαριστηθουμε,άλλωστε διάβασα ότι είναι ζωντανή πόλη.

Ααα Επίσης ξέχασα να σας πω ότι μιλάω την γλώσσα οπότε θα μπορούμε να κυκλοφορησουμε σχετικά ευκολα! Από μαγαζιά φαγητού έχετε προτάσεις;;
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.515
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom