Γαμηλιο εμιρατα

Μηνύματα
7
Likes
0
Γεια σαςς...ειμαι καινουργια στο φορουμ και θα ηθελα την βοηθεια σας...αρχες οκτωμβρη παω ντουμπαι για γαμηλιο 8 ημερες και θα παω με γκρουπ κ απο οτι μ ειπανε δεν ειναι πανω απο 4 με 5 ατομα ..ξερω ντουμπαι με γκρουπ ακουγεται καπως αλλα ντρεπομαι που το λεω δεν ξερω καλαα αγγλικα και εχω επιφηλαξεις...μπορειτε να μου προτινεται σε ποια περιοχη μπορω να μινω η και ξενοδοχειο;;;συγνωμη αν σας κουρασα απλα εχω ανχος...Ευχαριστώ πολυυ....
 

Christos1968

Member
Μηνύματα
144
Likes
54
Γεια σαςς...ειμαι καινουργια στο φορουμ και θα ηθελα την βοηθεια σας...αρχες οκτωμβρη παω ντουμπαι για γαμηλιο 8 ημερες και θα παω με γκρουπ κ απο οτι μ ειπανε δεν ειναι πανω απο 4 με 5 ατομα ..ξερω ντουμπαι με γκρουπ ακουγεται καπως αλλα ντρεπομαι που το λεω δεν ξερω καλαα αγγλικα και εχω επιφηλαξεις...μπορειτε να μου προτινεται σε ποια περιοχη μπορω να μινω η και ξενοδοχειο;;;συγνωμη αν σας κουρασα απλα εχω ανχος...Ευχαριστώ πολυυ....
Dubai Marina και JBR είναι η καλύτερη περιοχή νομίζω. ( δες στην booking για ξενοδοχείο εκεί). Αν θέλεις πιο κεντρικά το JW Marriott Marquis αν στο επιτρέπουν τα οικονομικά. Φοβερό ξενοδοχείο. Έχει εξαιρετικό spa , εστιατόρια και bar για το βράδυ.
 
Μηνύματα
7
Likes
0
Dubai Marina και JBR είναι η καλύτερη περιοχή νομίζω. ( δες στην booking για ξενοδοχείο εκεί). Αν θέλεις πιο κεντρικά το JW Marriott Marquis αν στο επιτρέπουν τα οικονομικά. Φοβερό ξενοδοχείο. Έχει εξαιρετικό spa , εστιατόρια και bar για το βράδυ.
Ευχαριστώ για της πληροφοριες...μηπως ξερεις και με το σημα τι πρεπει να κανω;;;εχει κανενα προγραμμα που ναεχω σημα και να μπορω ναπαρω τηλ ελλαδα;;;
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ευχαριστώ για της πληροφοριες...μηπως ξερεις και με το σημα τι πρεπει να κανω;;;εχει κανενα προγραμμα που ναεχω σημα και να μπορω ναπαρω τηλ ελλαδα;;;
Οι χρεώσεις των Ελληνικών εταιριών είναι ακριβές και δεν σε συμφέρει περίπου 2-3 ευρώ το λεπτό. Αυτο που σε συμφέρει είναι η Tourist Sim απο την Du. Με 12 ευρω θα έχεις 20 λεπτά κλήσεων προς Ελλάδα, κάποια SMS που δεν θυμάμαι νούμερο τώρα και 200ΜΒ Ιντερνετ για μια εβδομάδα.
Το Marquis ειναι όντως ωραίο ξενοδοχείο άλλα κάποιες φορές έχει πάρα πολυ κόσμο.
 

Christos1968

Member
Μηνύματα
144
Likes
54
Ευχαριστώ για της πληροφοριες...μηπως ξερεις και με το σημα τι πρεπει να κανω;;;εχει κανενα προγραμμα που ναεχω σημα και να μπορω ναπαρω τηλ ελλαδα;;;
Οι κλίσεις από εκεί για Ελλαδα και internet ειναι πανάκριβες. Θα κατεβάσεις στο κινητό σου την εφαρμογή Mobile VoIP θα πληρώσεις με την πιστωτική σου κάρτα 10€. Στο ενημερωτικό λέει τις χρεώσεις ανά χώρα. Θα μιλάς ώρες και θα πληρώνεις 1€ καθώς και μυνήματα. Τώρα για internet θα πρέπει να βάλεις sim card δικιά τους. ETISALAT
 
Μηνύματα
7
Likes
0
Οι κλίσεις από εκεί για Ελλαδα και internet ειναι πανάκριβες. Θα κατεβάσεις στο κινητό σου την εφαρμογή Mobile VoIP θα πληρώσεις με την πιστωτική σου κάρτα 10€. Στο ενημερωτικό λέει τις χρεώσεις ανά χώρα. Θα μιλάς ώρες και θα πληρώνεις 1€ καθώς και μυνήματα. Τώρα για internet θα πρέπει να βάλεις sim card δικιά τους. ETISALAT
Ευχαριστώ πολυυυ...συγνωμη για της ερωτησεις μου απλα εχω λιγο ανχος...επισης θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε να μ πειτε τη διαδικασια στο αεροπλανο γιατι μπενω για πρωτη φορα κ θα ηθελα να ξερω οταν φτασω στο ντουμπαι τι διαδικασία για της βαλιτσες που πρεπει να παω πρεπει ναπερασω απο έλεγχο.. θα με βοηθησει πολη αν ξερετε ναμ πειτε!!!!
 

Christos1968

Member
Μηνύματα
144
Likes
54
Ευχαριστώ πολυυυ...συγνωμη για της ερωτησεις μου απλα εχω λιγο ανχος...επισης θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε να μ πειτε τη διαδικασια στο αεροπλανο γιατι μπενω για πρωτη φορα κ θα ηθελα να ξερω οταν φτασω στο ντουμπαι τι διαδικασία για της βαλιτσες που πρεπει να παω πρεπει ναπερασω απο έλεγχο.. θα με βοηθησει πολη αν ξερετε ναμ πειτε!!!!
Μόλις μπεις στο αεροπλάνο θα πάθεις πλάκα καμία σχέση με τα αεροπλάνα που ξέρεις. Έχει καμία 20αρια αεροσυνοδούς και μιλούν 20 γλώσσες. Βαριέμαι να σου απαριθμώ τις ανέσεις και το service. Θα δεις. Όταν φτάσετε μετά από 4 ώρες. Θα πας να πάρεις τις αποσκευές σας ακολουθοντας του υπόλοιπους επιβάτες . Αν σε περιμένουν έχει καλώς . Αλλιώς πέρνεις ταξί για το ξενοδοχείο. Είναι φτηνά τα ταξί εκεί. Είναι εύκολο θα δεις
 
Last edited by a moderator:

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
αφου πας με γκρουπ.τι ζορι τραβας?τι πως θα μπεις και θα βγεις και που θα μεινες..τα τακτοποιουν ολα τα πρακτορεια
 

Christos1968

Member
Μηνύματα
144
Likes
54
Με το που μπεις στο αεροπλάνο της Emirates θα πάθεις πλάκα. Θα σε καλοσορισουν καμία 20 συνοδοί σε 20 γλώσσες. Βαριέμαι να σου απαριθμώ τι έχεις να κανεις να στο αεροπλάνο. Η πτήση διαρκεί 4 ώρες και όταν φτάσεις θα ακολουθήσεις τους επιβάτες μέχρι τον ιμάντα να καταλάβεις βαλίτσες; ΜΗΝ ΞΕΧΆΣΕΙΣ καθώς θα βγεις από το χώρο των αποσκευών δεξιά έχει εναλακτηριο για να κάνεις συνάλλαγμα.ονο στο αεροδρόμιο έχει καλές τιμές
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δηλ. στο αεροδρόμιο έχει καλύτερες τιμές απ' την πόλη, απ' τα ανταλλακτήρια στα malls ας πούμε;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.516
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom