Γαμηλιο στο Ντουμπαι.μερες?

Μηνύματα
777
Likes
622
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Κατ' αρχήν να ζήσετε. Αλλά για να ζήσετε ευτυχισμένοι, δείτε το Ντουμπάι 2 μέρες μόνο ως stopover για κάπου αλλού που να αξίζει τον κόπο. Ειδικά αν είναι για τώρα σύντομα, με τις θερμοκρασίες εκεί θα ψηθείτε και... πού όρεξη για γαμήλιους εναγκαλισμούς.
Προτιμήστε κάτι διαφορετικό, ίσως πιο εξωτικό πχ Μαυρίκιο, Σευχέλλες, Ταυλάνδη κλπ.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Αν διαλεξεις ενα πολυ ακριβο ξενοδοχειο θα ζησεις τη χλιδα. Απο θαλασσα δεν λεει πολλα και το σαφαρι ειναι μια τουριστικη χαζομαρα. Δυο μερες σαν σταση για αλλου ειναι οτι πρεπει.Τα προλαβαινεις να τα δεις ολα.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Λοιπόν εγώ στο Ντουμπάι όταν πήγα κι ας κοροϊδεύουν όλοι πέρασα ωραία. Πόλυ ωραία. Αλλά γιατί έτσι ήταν το μουντ μας κι έτσι θα περνάγαμε όπου και να πηγαίναμε. Θα σου έλεγα να μην πας γαμήλιο στο Ντουμπάι. Μην πας. Έχει τοοοοοοοοόσα άλλα μέρη στον κόσμο για να πας γαμήλιο που πίστεψε με δεν υπάρχει λόγος να πας στο Ντουμπάι. Άκουσε με. Δεν το κράζω. Απλά μην πάς. Ψάξτο και πήγαινε αλλού. Απλά.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
και νικος και ντουμπαι και γαμηλιο??ολα μαζι???:shock::shock:

να ζησετε, η ωρα η καλη!!:clap:
 

ArmoredSaint

Banned
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Υποθέτω ότι είναι Ρασ Αλ Χέιμα στο Cove Rotana Resort?
Το έχω κάνει αυτό το ταξίδι. Θα σου έλεγα να προτιμήσεις το 9ήμερο διότι θα έχετε και 5 μέρες στο Resort να χαλαρώσετε στην πισίνα και να ηρεμήσετε απο την κουραση που θα εχετε περασει λογω του γαμου.
Απο την άλλη αν δεν θέλετε ξεκούραση και χαλάρωση μπορείτε να μην πάτε στο resort αν και εγώ το πρότείνω. Το Ντουμπαι όπως θα εχεις καταλαβει αλλοι θα το μισησουν και αλλοι θα το λατρεψουν. Εγω ειμαι απο τους ανθρωπους που τους αρεσε και ισως σε 5-6 χρονια που θα εχουν φτιαξει τα νησακια που απεικονιζουν τον χαρτη του κοσμου να ξαναπαω. Αν οντως εχεις αποφασισε να πας Ντουμπαι παρε το 9ημερο και θα περασεις καλά. Για το σαφαρι ελπιζω να μην εισαι απο αυτους που ζαλιζονται ευκολα γιατι θα τα δεις ολα.
Ότι χρειαστείς απο πληροφορίες σχετικές πες μου
 

Giovanna

Member
Μηνύματα
24
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Bora Bora
Η δική μου εμπειρία σε Bullets:


  • To σαφάρι πολύ τουριστικό μεν, αλλά ...καταπληκτικές φωτογραφίες στην έρημο! Πως θα βλέπαμε αμμόλοφους αλλιώς; Μην το κάνεις μόνο αν έχεις πάει σε έρημο αλλού.
  • Burj Al Arab - τρέζ εκπληκτίκ, αλλά προετοιμάσου για την τιμή... 200 ευρώ για 3 ποτά και ένα πιάτο με 5 κουτιαλιές (5 χωρίς υπερβολή) με απίστευτες περίερες γεύσεις. Αλλά η θέα ΟΛΑ τα λεφτά. Διαλέγεις και παίρνεις!
  • Hotel Atlantis: Αν θες να κάνεις μπάνιο με δελφίνι, να ταίσεις σαλάχι, να νεροτσουλιθρίσεις χαλαρώνοντας κλπ κλπ, το συστήνω ανεπιφύλακτα. Εμένα ήταν highlight στο ταξίδι μου.
  • Malls και shopping - τίποτα ιδιέταιρο. Και στο attica ίδιες τιμές παίζουν. Και είχα πάει σε shopping festival, όχι παίξε γέλασε.
  • Χιονοδρομικό κέντρο μέσα στο εμπορικό: είναι καλό για τη φάση. Ξεδίνεις με λίγο σκι μέσα στο χαμό και τη ζέστη. Ωραίο για μία φορά, δε θα το ξαναέκανα.
  • Βόλτα με καμήλα: έχει πολύ πλάκα γιατί το ζωντανό αυτό κουνιέται πολύ περίεργα! Δοκιμάστε το, είναι και πολύ φτηνό.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.855
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
το αν θα σου αρεσει το Ντουμπαι ειναι μεγαλη ιστοραι
γνωστο μου ζευγαρι, πηγε 2 μερες Ντουμπαι και μετα Μαυρικιο (ή μαλδιβες) και οταν γυρισανε λεγανε: καλυτερα να πηγαιναμε ολες τις μερες Ντουμπαι

περι ορεξεως...
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
το αν θα σου αρεσει το Ντουμπαι ειναι μεγαλη ιστοραι
γνωστο μου ζευγαρι, πηγε 2 μερες Ντουμπαι και μετα Μαυρικιο (ή μαλδιβες) και οταν γυρισανε λεγανε: καλυτερα να πηγαιναμε ολες τις μερες Ντουμπαι

περι ορεξεως...
Άτσα! Αυτό θα είναι το επίσημο ανέκδοτο του τράβελ στόρις!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.401
Μέλη
38.937
Νεότερο μέλος
kyzas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom