Γαμηλιο ταξιδι αρχες Νοεμβριου

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω δεν συμφωνω ...σαφεστατα και ειναι δικη σας η επιλογη ...αλλα μιας και μας ρωτατε ...
Δε συμφωνω εννοω με το σκεπτικο να μεινω παραπανω μερες Ντουμπαι και να χαλασω τα λεφτα που θα γλυτωσω απο Αμερικη σε ψωνια .Δε χρειαζεται παραπανω μερες το Ντουμπαι ..δεν εχει κ την πληθωρα των αξιοθεατων αλλωστε.
Η Αμερικη ειναι σαφως καλυτερη ..το γαμηλιο ειναι κατι που γινεται μια φορα (λεμε τωρα:haha::haha:) και αξιζει το καλυτερο κ ας δαπανηθουν κ καποιες ωρες παρπανω.Ντουμπαι πατε κ καποια Χριστουγεννα ενα 4ημερακι .
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Η ζυγαριά γέρνει προς το Dubai γιατι είναι ποιο οικονομικά και ποιο κοντα ως προς την Ελλάδα και χρειάζεται λιγότερες ώρες πτήσης ....! Και αποφασίσαμε ότι εκει που θα πηγαίναμε Miami και θα χαλαγαμε με περισοτερα χρήματα να τα δώσουμε στο Dubai και να κάτσουμε παραπάνω νύχτες να βρούμε δικό μας αμάξι και να ψωνισουμε ότι μας αρέσει και αξίζει !
Δεν ξέρω αν το σκεφτόμαστε καλα ;;;
Και δεν πάτε καλύτερα στο Ναύπλιο? Ακόμα πιο κοντά, δε χρειάζεται καθόλου ώρες πτήσης, μπορείς να κάτσεις πολύ παραπάνω νύκτες με τα ίδια χρήματα, να έχεις το δικό σου αμάξι, να ψωνίσεις ότι θες, και έχεις και το επιπλέον πλεονέκτημα ότι μιλάς τη γλώσσα...
 

argi17

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Στο Ναύπλιο ....! Ρε παιδιά ηπαμε να πάμε στο εξωτερικό !
Τελικά υπάρχει κάποιος που να έχει παει Dubai για να μας πει πως πέρασε εκει ;;;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Κακως δεν πατε Αμερικη.

Αν ειναι ετσι να πατε στο εξοχικο σας,να μην ξοδεψετε χρηματα σε μετακινησεις,ουτε καν σε ξενοδοχειο,πραγμα που σημαινει παραπανω λεφτα για ψωνια!!!


Ναιιιιιιι!!Ψωνια-ψωνια-ψωνια!!

Το θεμα,για εμενα,στο γαμηλιο ταξιδι,ειναι να πας καπου οπου με δυσκολια θα μπορουσες να ταξιδεψεις υπο κανονικες συνθηκες.
Καπου οπου αυτη τη στιγμη εχεις την οικονομικη δυνατοτητα,τον διαθεσιμο χρονο.

Και ενα ταξιδι στο Ντουμπαι δεν ειναι και απιαστο ονειρο.
Αλλα για πολλους η Αμερικη ειναι.

Ενα ειναι σιγουρο ομως.
Οτι για οσους εχουν παει και στα δυο δεν υπαρχει συγκριση μεταξυ των δυο.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Η ζυγαριά γέρνει προς το Dubai γιατι είναι ποιο οικονομικά και ποιο κοντα ως προς την Ελλάδα και χρειάζεται λιγότερες ώρες πτήσης ....!
Ακομα κι αν ολοι σου λενε (κι εγω μαζι) οτι δεν αξιζει?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Τελικά υπάρχει κάποιος που να έχει παει Dubai για να μας πει πως πέρασε εκει ;;;
Αρκετοι εχουμε παει..απλα στο πρωτο σου ποστ λες οτι διαβασατε τα αρθρα εδω μεσα και μετα καταληξατε , οποτε θεωρησα οτι εχετε διαβασει τις ιστοριες μας.
Λοιπον εν ολιγοις το Ντουμπαι ειναι απροσωπο , αχρωμο και πολυς ντορος για το τιποτα κατα τη γνωμη μου. Δεν αξιζει για ξεχωριστο ταξιδι απο μονο του. Υπαρχουν πολυ καλυτερα μερη και αν η αποσταση ειναι το θεμα σας , πατε καπου στην Ευρωπη. Μπορει το Μαιάμι να ειναι πιο ακριβο , αλλα ειναι αστειο ακομα και να το βαζουμε στην ιδια προταση με το Ντουμπάι.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Στο Ναύπλιο ....! Ρε παιδιά ηπαμε να πάμε στο εξωτερικό !
Τελικά υπάρχει κάποιος που να έχει παει Dubai για να μας πει πως πέρασε εκει ;;;
Ναι υπαρχει. Ειπαμε για 4 μερες καλα ειναι... Ψωνια στο Ντουμπαι; Καποτε. Τωρα ειναι ολα πανακριβα.
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Αν και παντα ειμαι στην απεναντι πλευρα με τους (περισσοτερους) που συχαινονται το Ντουμπαι οταν ανοιγει τετοιο θεμα, αυτη τη φορα θα συμφωνησουμε ολοι. Εγω περασα ωραια στο Ντουμπαι, αλλα ηξερα γιατι πηγαινα. Οχι να περασω μια εβδομαδα σε αμερικανικου τυπου εμπορικα κεντρα κανοντας ανουσιες αγορες (τα περισσοτερα ειναι περιπου σε τιμες Ελλαδας), αλλα να χαρω τις απεραντες αμμωδεις παραλιε και το ασυγκρητο value for money των 5* ξενοδοχειων με σερβις που δεν θα μου τυχει ουτε στα ονειρα μου στην Ελλαδα. Απο την αλλη ρε παιδι μου, νεονυμφοι να κατσετε τοσες ημερες βλεποντας ουρανοξυστες, ανιοπεδες γεφυρες και κλιματιζομενα εμπορικα κεντρα? Δεν το κοβω για τοσο ρομαντικο.

Καλο για στοποβερ αλλα με τιποτα για γαμηλιο.

ΥΓ: Οταν προτεινα παραπανω Ντουμπαι εννοουσα φυσικα στοποβερ για Μαυρικιο
 

argi17

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Παιδιά σας ευχαριστούμε όλους για τις συμβουλές σας και τις γνώμες σας και για τον χρόνο που μας αφιερωσατε ...!
Έχουμε μπερδευτεί λίγο πλέον ποια !!! Δεν ξέρουμε που να πάμε ! Μήπως να το κοιτάξουμε απο την αρχή ξανά ....
Απο την πρώτη στιγμή που έπεσε στο τραπέζι το θέμα γαμήλιο ταξίδι σκεφτήκαμε κάπου ξωτικά ... Αλλά μετά απο ψάξιμο και τις πληροφορίες ενός τουριστικού γραφείου το ξεχάσαμε γιατί μας είπαν ότι σε αυτά τ μέροι πας για να ήρεμησεις ένταξη δε λέω να χαλαρώσουμε να μένουμε λίγο μόνοι μας μακριά απο τα καθημερινά προβλήματα αλλά πόσο να κάτσεις σε μια παραλία όλη μέρα και να μένεις σε καλύβες χωρίς ( ντουβαρια ) μου φαίνεται λίγο γέλιο. ( δεν το έχω ζηση μπορεί να ειναι πολύ καλο !!!! )
Αλλα να δούμε και κόσμο και διαφορετικά πράγματα !!!
Τελικά υπάρχει κάτι άλλο ;
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Τιποτε αλλο....
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Κλαίω !!!!!!!!!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.840
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom