Γαμπρός κ νύφη ψάχνονται....

Irakleia

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους, πολύ χαίρομαι που υπάρχει ένα forum σαν αυτό, ναι ναι μόλις το ανακάλυψα κ μη φανταστείτε πως ταξιδεύω εκτός Ελλάδα... λίγες φορές μόνο, δυστυχώς, καθώς ήθελα κ θέλω να ανακαλύψω κάθε χωριουδάκι της χώρας μας... Τελοσπαντων στο θέμα μας τώρα... τον Απρίλη παντρεύομαι κ θέλω να μου πείτε ιδέες για το που μπορούμε να πάμε για 6 μερες Θέλουμε μικρή πόλη ή χωριό, να μην έχει κ πολλά αξιοθέτα, κάτι χαλαρό, ρομαντικό... βουνό, θάλασσα, λίμνη κοκ είμαστε βολικοί
Όλες οι ιδέες καλοδεχούμενες...
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Η ώρα η καλή. Δεν μας λες που έχετε ήδη πάει να πάρουμε μια ιδέα. Ρομαντικό μέρος για μένα είναι π.χ. τα Ζαγοροχώρια και προσφέρονται για χαλαρές, ρομαντικές βόλτες. Αν δεν έχετε πάει είναι μια λύση. Επίσης η ορεινή Αρκαδία έχει πολύ γραφικά χωριουδάκια. Επιπλέον η Μονεμβασια με τα γραφικά σοκάκια,την αύρα παρελθόντος και τα ωραία εστιατόρια.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Η ώρα η καλή! Ζαγοροχώρια, Μάνη, Πρέσπες και Νυμφαίο.
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Αν και δεν έχω πάει θεωρώ, με όσα έχω ακούσει, ότι και η Καστοριά είναι μία καλή επιλογή. Όσό για τα ζαγοροχώρια θα συμφωνήσω! Υπέροχα χωριουδάκια, φοβερό φαγητό. Μονεμβασιά εξίσου όμορφη αλλά για λίγες μέρες ίσως... Εκτός και αν το κάνετε στυλ roadtrip και μείνετε και σε άλλες περιοχές! Η ώρα η καλή..!!!!

Τώρα αν τυχόν ψάνχεσαι για εξωτερικό για κάτι μαζεμένο όμορφο και γραφικό θα σου έλεγα την Βουδαπέστη που είναι και πολύ πολύ οικονομικός προορισμός. Έχει και τα σπα!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.959
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα σε όλους, πολύ χαίρομαι που υπάρχει ένα forum σαν αυτό, ναι ναι μόλις το ανακάλυψα κ μη φανταστείτε πως ταξιδεύω εκτός Ελλάδα... λίγες φορές μόνο, δυστυχώς, καθώς ήθελα κ θέλω να ανακαλύψω κάθε χωριουδάκι της χώρας μας... Τελοσπαντων στο θέμα μας τώρα... τον Απρίλη παντρεύομαι κ θέλω να μου πείτε ιδέες για το που μπορούμε να πάμε για 6 μερες Θέλουμε μικρή πόλη ή χωριό, να μην έχει κ πολλά αξιοθέτα, κάτι χαλαρό, ρομαντικό... βουνό, θάλασσα, λίμνη κοκ είμαστε βολικοί
Όλες οι ιδέες καλοδεχούμενες...
Δεν κατάλαβα από αυτά που γράφεις αν θες ΚΑΙ το Γαμήλιο σου να είναι στην Ελλάδα ή όχι.
 

Irakleia

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλημερα σας, ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας κ τις ευχές σας κ εύχομαι κ γω ότι επιθυμείτε!!!
Θα ήθελα εξωτερικό γιατί στην Ελλάδα έχουμε πάει σχεδόν παντού αλλά ήταν λάθος η διατύπωσή μου.
Μερικές πόλεις που έχω στο μυαλό μου είναι αρχικά η Καππαδοκία, μετά η Σκωτία, η Φλωρεντία κ η Αυστρία...
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
απο αυτες μονο η φλωρεντια ειναι πολη,οι αλλες ειναι χωρες.θα βοηθουσε να ησουν πιο συγκεκριμενη.ετσι και να θελει καποιος να προτεινει,δεν μπορει.
οκ,η καππαδικια ειναι τουρκικη επαρχια κι οχι χωρα!
 

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.273
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Να πατε στη βενετια. Απιστευτα ρομαντικος προορισμος!!!
Συμφωνώ με την @rubi. Η Βενετία είναι ο απόλυτος προορισμός για γαμήλιο ταξίδι. Αλλά επειδή είναι Απρίλιος και ίσως έχει απίστευτα πολύ κόσμο, θα μπορούσατε εναλλακτικά να πάτε στην Σιένα. Πανέμορφη μεσαιωνική πόλη και αν νοικιάσετε αυτοκίνητο μπορείτε να επισκεφτείτε και τη Φλωρεντία καθώς και τα μυθικά οινοποιεία της γύρω περιοχής (Τοσκάνη).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.511
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom