Ιταλία Γαστρονομικές budget διακοπές στη Ρώμη

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Μα καλά, έγραψα εγώ πουθενά ότι κάθισα να πιω τον καφέ μου με θέα το Πάνθεον?? Δυο καφέδες είπα ότι πήραμε, στα ορθια, έναν με 1 ευρω και έναν με 0.80 λεπτά!!

Οι τιμές που ανέφερα για συγκεκριμένα μαγαζιά -επώνυμα- όσο κι αν αμφισβητηθούν, μπορούν εύκολα να διασταυρωθούν από τις χιλιάδες κριτικών που υπάρχουν στο διαδίκτυο για αυτά και, ναι, είναι πέρα για πέρα αληθινές.

Τώρα για τις αποστάσεις!!!! Ναι , τις έκανα!! και πολλές φορές.... αν θεωρείς απαγορευτικό το trastevere-piazza navona- trastevere, μου φαίνεται παράξενο!! Δεν είπα ότι περπάτησα λίγο ή ότι διακτινίστηκα....τα πόδια μου δε μπορούσα να πάρω μετά από κάποια ώρα!! Ταξίδι, όμως, πάμε, και το ταξίδι θέλει περπάτημα. Ειδικά σε μια πόλη σαν τη Ρώμη!
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Ελπιζω να απολαυσες τις φωτογραφιες που περασα.Καλο σου βραδυ και την επομενη φορα που θα πας στην Ρωμη ελπιζω να εχεις την δυνατοτητα να βγαλεις την κοπελα σου σε κανονικο εστιατοριο και οχι σε ντονεραδικο ή σε εστιατοριο με μια μεριδα για 2.:)
Για πες μου πού φάγατε συγκεκριμένα. Ετσι από περιέργεια....
 

fantasma

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Μα καλά, έγραψα εγώ πουθενά ότι κάθισα να πιω τον καφέ μου με θέα το Πάνθεον?? Δυο καφέδες είπα ότι πήραμε, στα ορθια, έναν με 1 ευρω και έναν με 0.80 λεπτά!!

Οι τιμές που ανέφερα για συγκεκριμένα μαγαζιά -επώνυμα- όσο κι αν αμφισβητηθούν, μπορούν εύκολα να διασταυρωθούν από τις χιλιάδες κριτικών που υπάρχουν στο διαδίκτυο για αυτά και, ναι, είναι πέρα για πέρα αληθινές.

Τώρα για τις αποστάσεις!!!! Ναι , τις έκανα!! και πολλές φορές.... αν θεωρείς απαγορευτικό το trastevere-piazza navona- trastevere, μου φαίνεται παράξενο!! Δεν είπα ότι περπάτησα λίγο ή ότι διακτινίστηκα....τα πόδια μου δε μπορούσα να πάρω μετά από κάποια ώρα!! Ταξίδι, όμως, πάμε, και το ταξίδι θέλει περπάτημα. Ειδικά σε μια πόλη σαν τη Ρώμη!
Δεν θεωρησα απαγορευτικο το τραστεβερε - πιατσα ναβονα.Απλα δεν το κανεις οπως ειπες σε ελαχιστο χρονο.Φυσικα και θελει περπατημα και πολυ μαλιστα.Με τις τιμες σου ειπα επιμενω οτι ειναι πολυ λιγα τα λεφτα που γραφεις.Δεν ειπα οτι ξοδευεις μια περιουσια ουτε ομως και ψιχουλα.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Ελπιζω να απολαυσες τις φωτογραφιες που περασα.Καλο σου βραδυ και την επομενη φορα που θα πας στην Ρωμη ελπιζω να εχεις την δυνατοτητα να βγαλεις την κοπελα σου σε κανονικο εστιατοριο και οχι σε ντονεραδικο ή σε εστιατοριο με μια μεριδα για 2.:)
Καταλαβες Samion....οταν ξαναπας στη Ρωμη,αν μπορεις βεβαια,πηγαινε την κοπελλα σου σε γκουρμε εστιατοριο.....και οχι εκει που την πας συνηθως.....
πεθαινω στο γελιο :haha: :haha: :haha:
Φαντασμα,ετσι,ακριβως ειναι οπως τα λεει η rosa.....
 

fantasma

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Καταλαβες Samion....οταν ξαναπας στη Ρωμη,αν μπορεις βεβαια,πηγαινε την κοπελλα σου σε γκουρμε εστιατοριο.....και οχι εκει που την πας συνηθως.....
πεθαινω στο γελιο :haha: :haha: :haha:
Φαντασμα,ετσι,ακριβως ειναι οπως τα λεει η rosa.....
Μιλησε κανεις για γκουρμε εστιατοριο?Θα μας τρελανετε?
Τι να πεις.Μια χαρα.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Φαντασμα,με το πρωτο ποστ σου στο φορουμ,βρηκες την ιστορια της rosa,και την κρινεις σαν βγαλμενη απο το μυαλο της,χωρις ουσιαστικα να παραθετεις την δικη σου εμπειρια.....
Αν εσυ,ετρωγες,με περισσοτερα χρηματα η μια διαδρομη σου ετρωγε τη μιση μερα,αυτο ειναι δικο σου προβλημα.....δεν σημαινει και τιποτα,οτι εσυ,επειδη πηγες μια φορα,εγινες και ειδικος....
 

fantasma

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Φαντασμα,με το πρωτο ποστ σου στο φορουμ,βρηκες την ιστορια της rosa,και την κρινεις σαν βγαλμενη απο το μυαλο της,χωρις ουσιαστικα να παραθετεις την δικη σου εμπειρια.....
Αν εσυ,ετρωγες,με περισσοτερα χρηματα η μια διαδρομη σου ετρωγε τη μιση μερα,αυτο ειναι δικο σου προβλημα.....δεν σημαινει και τιποτα,οτι εσυ,επειδη πηγες μια φορα,εγινες και ειδικος....
Οταν θα μου δωθει η ευκαιρια θα γραψω και γω την δικη μου εμπειρια.Τωρα εαν εσυ εγινες ειδικη με 1095 ποστ τοτε ναι εισαι ειδικη.Δεν ξερω ομως που.Παρεθεσα την αποψη μου και την διαφωνια μου σε καποια πραγματα που εγραψε η Ροζα.Ειναι κακο?Δεν νομιζω.Διαβασα πολλες ιστοριες και πραγματικα δεν εχω να πω κατι το αντιθετο.Ουτε σημαινει οτι εχω παει μονο Ρωμη.:)
Οποτε χωρις να γνωριζεις επιτιθεσαι σε καποιον που εκανε το πρωτο του ποστ και κριτικαρε μια ιστορια καποιου.Τις υπερβολες κριτικαρα και τπτ αλλο.Καλη σου νυχτα.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δεν θεωρησα απαγορευτικο το τραστεβερε - πιατσα ναβονα.Απλα δεν το κανεις οπως ειπες σε ελαχιστο χρονο.Φυσικα και θελει περπατημα και πολυ μαλιστα.
1200 μέτρα δεν είναι πολύ περπάτημα (εκτός και αν είσαι υπερήλικας ή καπνίζεις πολύ ή έχεις συνηθίσει τις πανοραμικές ξεναγήσεις των γκρουπς).

http://goo.gl/maps/5lXcR
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Δεν θεωρησα απαγορευτικο το τραστεβερε - πιατσα ναβονα.Απλα δεν το κανεις οπως ειπες σε ελαχιστο χρονο.Φυσικα και θελει περπατημα και πολυ μαλιστα.Με τις τιμες σου ειπα επιμενω οτι ειναι πολυ λιγα τα λεφτα που γραφεις.Δεν ειπα οτι ξοδευεις μια περιουσια ουτε ομως και ψιχουλα.
δεν είπα ότι το έκανα σε ελάχιστο χρόνο. Συγκεκριμένα, το ξενοδοχείο μου από την Piazza Navona απείχε 2χλμ. Είναι πολλά?

Οσο για τις τιμές, όσο κι αν επιμένεις, εγώ τόσα πλήρωσα. Δεν ανέφερα ότι αυτό είναι το μέσο μπάτζετ κάποιου για να φάει στη Ρώμη. Ανέφερα απλά ότι υπάρχουν και αυτές οι επιλογές για όποιον δε θέλει ή δεν έχει χρήματα για να ξοδέψει.
 

katerinanina

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
πολυ ωραια τα περιγραφεις, θελω να παω κι εγω, μπορεις να μου πεις λιγο σε ποιο ξενοδοχειο εμενες, να μου το στειλεις, και σε ολα αυτα που λες οτι εφαγες ειναι ευκολα να τα βρεις γιατι τα περιγραφεις ως ευκολα,δε θα χαθω κοινως και θα ταβρω, γιατι δε θελς να με πιασουν κοροιδο οπως συμβαινει στις ελληνικες αποδρασεις και να δωσω μια περιουσια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.763
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom