Γατούλα σε πλοίο

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Καλησπέρα, αρχές Αυγούστου σκεφτόμαστε οικογενειακώς να κάνουμε ένα ταξίδι στην Σαντορίνη με το πλοίο Blue Star Delos. Μαζί μας θα ταξιδεψει και η γατούλα μας. Γνωρίζετε μήπως υπάρχει κάποιος περιορισμός για τα κατοικίδια στο πλοίο αυτό για την οικονομική θέση όσοι έχετε ταξιδέψει; Επειδή θα την έχουμε σε κουτάκι ταξιδιού, υπάρχει πρόβλημα; Σας έχει τύχει ποτέ κάτι; Πέρσυ που είχαμε πάει Νάξο με το Champion Jet 2, δεν δημιουργήθηκε κανένα θέμα και ταξίδεψε μαζί μας κανονικά και όχι στους ειδικά διαμορφωμένους χώρους-κλουβιά του πλοίου.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
με το πλοίο Blue Star Delos. Μαζί μας θα ταξιδεψει και η γατούλα μας. Επειδή θα την έχουμε σε κουτάκι ταξιδιού, υπάρχει πρόβλημα; Σας έχει τύχει ποτέ κάτι; .
Ναι εχει τυχει πολλες φορες διαπληκτισμοι, διαμαρτυριες και ολα να τα εισπραττει το πληρωμα, το μονο που δεν εχει ευθυνη..
Φιλικη συμβουλη: δεν θα εχετε κανενα προβλημα αρκει να ακολουθησετε πιστα τις οδηγιες του πληρωματος. Διαβασε τη σχετικη εγκυκλιο που βρισκεις με απλη αναζητηση στο γκουγκλ αλλα να θυμασαι οτι μπορεις να επικαλεστεις το νομο οταν εισαι ενταξει απεναντι του..δηλ ηλεκτρονικη σημανση, πληρες βιβλιαριο κλπ...μακαρι να εισαι στο 1% των ιδιοκτητων ζωων που ειναι ενταξει...αλλιως διπλωματια.
 

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ναι εχει τυχει πολλες φορες διαπληκτισμοι, διαμαρτυριες και ολα να τα εισπραττει το πληρωμα, το μονο που δεν εχει ευθυνη..
Φιλικη συμβουλη: δεν θα εχετε κανενα προβλημα αρκει να ακολουθησετε πιστα τις οδηγιες του πληρωματος. Διαβασε τη σχετικη εγκυκλιο που βρισκεις με απλη αναζητηση στο γκουγκλ αλλα να θυμασαι οτι μπορεις να επικαλεστεις το νομο οταν εισαι ενταξει απεναντι του..δηλ ηλεκτρονικη σημανση, πληρες βιβλιαριο κλπ...μακαρι να εισαι στο 1% των ιδιοκτητων ζωων που ειναι ενταξει...αλλιως διπλωματια.
Έχω διαβάσει απο google!! Θα κάνω και ένα τηλέφωνο στα γραφεία της Blue Star! Ευχαριστώ;)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Έχω διαβάσει απο google!! Θα κάνω και ένα τηλέφωνο στα γραφεία της Blue Star! Ευχαριστώ;)
Κανεις δεν θα σου φερει αντιρρηση. Κοινη λογικη. Εστω και ενας να παραπονειται (αλλεργιες, φοβιες και ψυχωσεις..) το σεβομαστε και αλλαζουμε χωρο. Τοσο απλα. Μετακινουμαι με γατες 30+ χρονια με ολα τα ΜΜΜ και σε διηπειρωτικα..ουδεποτε ειχα θεμα χρησιμοποιωντας την κοινη λογικη και τους νομους βεβαια.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Sorry για το off topic αλλα θα την πω την αμαρτια μου.Διαβαζοντας τον τιτλο σκεφτηκα πως προκειται για ¨ιδιαιτερη¨ταξιδιωτικη ιστορια:)
 

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Κανεις δεν θα σου φερει αντιρρηση. Κοινη λογικη. Εστω και ενας να παραπονειται (αλλεργιες, φοβιες και ψυχωσεις..) το σεβομαστε και αλλαζουμε χωρο. Τοσο απλα. Μετακινουμαι με γατες 30+ χρονια με ολα τα ΜΜΜ και σε διηπειρωτικα..ουδεποτε ειχα θεμα χρησιμοποιωντας την κοινη λογικη και τους νομους βεβαια.
Έγινε, ευχαριστώ και πάλι!

Sorry για το off topic αλλα θα την πω την αμαρτια μου.Διαβαζοντας τον τιτλο σκεφτηκα πως προκειται για ¨ιδιαιτερη¨ταξιδιωτικη ιστορια:)
Συγγνώμη πράγματι ο τίτλος δεν είναι τόσο κατατοπιστικός. Την επόμενη φορά αν ανοίξω νέο, θα είμαι πιο ακριβής!:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.408
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom