Γεία χαρα σε όλους!

kosvik

Member
Μηνύματα
121
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Καλησπέρα κι από μένα σαν νέο μέλος που είμαι.Καταρχήν ένα μπράβο στους δημιουργούς και τα μέλη του site, πολύ καλή δουλεία.
Εγώ ακολουθώ την συμβουλή του παππού ,και προσπαθώ όσο και όποτε μπορώ να ταξιδεύω.
Ο παππούς που λέτε όταν κάηκε το σπίτι του πριν μερικά χρόνια από την στεναχώρια του έπαθε ένα ελαφρύ εγκεφαλικό.Όλοι βέβεια νομίζαμε ότι στεναχωρήθηκε για το σπίτι ο ίδιος όμως στεναχωρήθηκε για τα άλμπουμ με τις φωτογραφίες απο 40χρόνια ταξίδια.Ήταν ταξιδιάρης ο παππούς και αύτη την ευχή μας είχε δώσει ,καλή του ώρα.
:clap::clap::clap::clap:Γειά σας!
 

marigoula

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη-Βέρνη-Ζυρίχη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα-Βραζιλία-Λατιν.Αμερ
Ε τον παππού...! Η γιαγιά μου ήταν έτσι ταξιδιάρα. Από αυτήν πήρα και το όνομα και την χάρη. Όνειρο της ήταν να μεγαλώσω λίγο να με παίρνει μαζί γιατί ο μπαμπάς μου ο κολλημένος με είχε μοναχοκόρη και δεν με εμπιστευόταν στα χέρια κανενός. Μου διηγιόταν θυμάμαι ιστορίες από της πυραμίδες και την τυνησία... Την έχασα πριν 3 χρόνια στα 58 της και η παρουσία της μου λείπει αφάνταστα...Και οι διηγήσεις της μαζί.
Με κατασυγκίνησες με τον παππού :)
Καλώς ήρθες στην παρέα μας.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
:welcome2:kosvik
ωραια ευχη σας εδωσε ο παππους!
Οσο για το ταξιδι ονειρο που εχεις , ακομα και οταν πας στην καραιβικη , παλι ταξιδι-ονειρο θα ειναι :). Εχεις καποιο συγκεκριμενο μερος ή νησι που θελεις να πας?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλώς ήρθες και ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια. :)

Ωραίος ο παππούς. Αφού σε έβαλε και στα χνάρια του ακόμα καλύτερα.
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.033
Likes
1.595
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Γειά σου kosvik (Κώστας μήπως ;). Πήγες και Τασμανία βρε θηρίο ; Θα περιμένουμε καμμιά περιγραφή από εκεί.
 

kosvik

Member
Μηνύματα
121
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
:welcome2:kosvik
ωραια ευχη σας εδωσε ο παππους!
Οσο για το ταξιδι ονειρο που εχεις , ακομα και οταν πας στην καραιβικη , παλι ταξιδι-ονειρο θα ειναι :). Εχεις καποιο συγκεκριμενο μερος ή νησι που θελεις να πας?
To σίγουρο είναι ότι θα ήθελα να πάω σε όλα!Πρώτες μου επιλογές κούβα και τζαμαίκα.
 

Elenask

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ-XΑΒΑΗ!
Συνδυασε τα και τα δύο!Είναι μακρινό το ταξιδι, η iberia δεν είναι οτι καλύτερο, οπότε προσπάθησε να μείνεις όσο περισσότερο μπορείς!
Πήγα για 9 μέρες Κούβα και το μετάνιωσα!!!!!!!!Δεν πρόλαβα να δώ όσα θα ήθελα.
Έπρεπε να συνδυάσω και κάτι ακόμα...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Κι εγω θελω Τζαμαικα!
Η αληθεια ειναι οτι η Τζαμαικα ξεχωριζει απο την υπολοιπη καραιβικη. Εχει δικη της προσωπικοτητα..ειναι η μουσικη , η κουλτουρα..δεν ξερω. Παντως τα υπολοιπα μικροτερα νησια εχουν αρκετα κοινα χαρακτηριαστικα ανα ομαδες (τα γαλλοφωνα , τα ισπανοφωνα) , που αν πας στο ενα ειναι σα να πηγες σε ολα του γκρουπ. Αλλα η Τζαμαικα ειναι γκρουπ απο μονη της :lol:.
 

kosvik

Member
Μηνύματα
121
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Γειά σου kosvik (Κώστας μήπως ;). Πήγες και Τασμανία βρε θηρίο ; Θα περιμένουμε καμμιά περιγραφή από εκεί.
Δύστυχώς όχι.Πήγα sydney,melbourne και surferes paradise(φανταστικό μέρος).Σε 19 ημέρες που έκατσα δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα,καταρχήν θέλεις 2-3 ημέρες να συνηθίσεις την αλλαγή της ώρας

afarm2.static.flickr.com_1199_706701237_e7458ec575.jpg



awww.abovephotography.com.au_misc_suburbs_Surfers_Paradise.jpg



Έβαλα δύο φώτο από surfers paradise(από το ίντερνετ) για να πάρεις μια γεύση!
Με τήν πρώτη ευκαιρία θα γράψω λεπτομέρειες.
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
καλως ηρθες και μπραβο στον παππου!!! το ΄'χω σκεφτει κι εγω παντως kosvik, οτι δεν μπορω να εγκαταλειψω το φλεγομενο σπιτι μου (αν συμβει ποτε) αφηνοντας τις αναμνησεις μου να γινουν σταχτη...
και πραγματικα εντυπωσιακες οι φωτο που εβαλες... περιμενουνε εμπειρια!!!!
 

fosia

Member
Μηνύματα
36
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
είναι υπό συζήτηση
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Καλώς ήρθες! Ελπίζω να γίνουμε κι εμείς οι παππούδες/γιαγιάδες με τις τόσες αναμνήσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.878
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom