Γειά σας παιδιά

tania

Member
Μηνύματα
203
Likes
179
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξέρω!
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο ταξίδι
Γεια σε όλους στο forum και καλώς σας βρίσκω και εγώ. Το site είναι τέλειο και το ανακάλυψα ψάχνοντας για ταξίδια. Εντυπωσιάστηκα από τους πλούσιους ταξιδιωτικούς χάρτες που έχετε εδώ και θέλω να βάλω τα κλάμματα γιατι εγώ το καημένο έχω βγει μόλις τρεις φορές εκτός Ελλάδας. :shock:
Ωραία είναι τα ταξίδια λοιπόν, μου αρέσουν κι εμένα, αλλά η αλήθεια είναι πως το μεγαλύτερο πάθος μου είναι τα βιβλία μου, οπότε δε ξέρω αν συμμερίζομαι απόλυτα ότι το πιο σπουδαίο πράγμα στη ζωή είναι να ταξιδεύεις, όπως υποστηρίζουν πολλοί εδώ. Είναι ωραίο πράγμα πάντως και σε κάθε περίπτωση χαίρομαι που σας βρήκα!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το καλύτερο πράγμα στη ζωή είναι να διαβάζεις ένα βιβλίο στη γέφυρα του Brooklyn. :bounce:

Καλώς ήρθες. :)
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Γιατί με το βιβλίο λίγα ταξίδια κάνεις; Καλώς ήλθες στην παρέα μας. Καλά σου ταξίδια (πραγματικά ή μέσα από τις σελίδες των αγαπημένων μας βιβλίων)!!
 

marakixin

Member
Μηνύματα
148
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
αγια-πετρουπολη
ενα απο τα μεγαλυτερα παθη ειναι τα βιβλια οπως λες και εσυ γιατι σε ταξιδευουν σε ολη την γη . αλλα οταν κρατας ενα αγαπημενο βιβλιο και καθεσαι στην πιατσα ντι σπανια η στα σκαλια του Πανθεον ολα ειναι διαφορετικα... τα βιβλια ειναι ταξιδια μυαλου καρδιας ψυχης. τα ταξιδια ειναι ολα αυτα αλλα και χιλιαδες αλλλες μικρες στιγμες και εικονες που τις κουβαλας και αυτες σαν φυλακτα. ουτε εγω εχω ταξιδεψει πολυ στο εξωτερικο αλλα το μελλον ειναι μπροστα σου και μην ξεχνας η ελπιδα εμεινε τελευταια μεσα στο κουτι της Πανδωρας να μας θυμηζει πως ολα συνεχιζονται.... καλα ταξιδια με τους τροπους που θα διαλεξεις και καλως ηρθες
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλως ηρθες Τανια , ουτε εγω εχω ταξιδεψει πολυ , τουλαχιστον οχι τοσο οσο θα ηθελα αφου για μενα το πιο σπουδαιο πραγμα στη ζωη ειναι τα ταξιδια.Δε χρειαζεται να το συμμεριζεσαι , αφου σου αρεσουν και τα ταξιδια εδω βρισκεσαι στο σωστο μερος! Και τα βιβλια μου αρεσουν και σαφως με ταξιδευουν.
Η διαφορα ειναι οτι οταν διαβαζω μεσα απο τις σελιδες ταξιδευω παντου.
Αλλα οταν ταξιδευω ποτε δε διαβαζω γιατι δε θελω να παω πουθενα.Θελω να ειμαι εκει και να το ζω.

Καλα ταξιδια οπου επιθυμεις!:)
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
:welcome: tania! μην αγχωνεσαι... εχεις κανει την αρχη... θα ερθει και η συνέχεια των ταξιδιών σου.
 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού..αρκεί να φεύγω
Καλώήρθες και από μένα. Μπορεί όπως λες να μην έχεις ταξιδέψει πάρα πολύ (ούτε κι εγώ άλλωστε) αλλά έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου και κοίτα να τον εκμεταλλευφθείς όσο καλύτερα μπορείς . Όσο για τα βιβλία.......τεράστιο ταξίδι και μερικές φορές το πιο μακρινό .......στο βάθος της ανθρώπινης ψυχής.
 
Μηνύματα
34
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νορμανδία
Ταξίδι-Όνειρο
το...ψάχνω ακόμη !
Καλώήρθες και από μένα. Μπορεί όπως λες να μην έχεις ταξιδέψει πάρα πολύ (ούτε κι εγώ άλλωστε) αλλά έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου και κοίτα να τον εκμεταλλευφθείς όσο καλύτερα μπορείς . Όσο για τα βιβλία.......τεράστιο ταξίδι και μερικές φορές το πιο μακρινό .......στο βάθος της ανθρώπινης ψυχής.
Κι όμως,ένα πραγματικό ταξίδι...γεμάτο μυρωδιές,γεύσεις,εικόνες,ήχους απο τόπυς κοντινούς η μακρινούς,΄μας κάνει πιο..ώριμους,πιο.."ανθεκτικούς" όταν μέσα απο ένα βιβλίο θα προσπαθήσουμε να ταξιδεύσουμε στο βά8οσ της ψυχής μας :)
 
Μηνύματα
34
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νορμανδία
Ταξίδι-Όνειρο
το...ψάχνω ακόμη !
Γεια σε όλους στο forum και καλώς σας βρίσκω και εγώ. Το site είναι τέλειο και το ανακάλυψα ψάχνοντας για ταξίδια. Εντυπωσιάστηκα από τους πλούσιους ταξιδιωτικούς χάρτες που έχετε εδώ και θέλω να βάλω τα κλάμματα γιατι εγώ το καημένο έχω βγει μόλις τρεις φορές εκτός Ελλάδας. :shock:
Ωραία είναι τα ταξίδια λοιπόν, μου αρέσουν κι εμένα, αλλά η αλήθεια είναι πως το μεγαλύτερο πάθος μου είναι τα βιβλία μου, οπότε δε ξέρω αν συμμερίζομαι απόλυτα ότι το πιο σπουδαίο πράγμα στη ζωή είναι να ταξιδεύεις, όπως υποστηρίζουν πολλοί εδώ. Είναι ωραίο πράγμα πάντως και σε κάθε περίπτωση χαίρομαι που σας βρήκα!
Kαλώς..αφίχθης tania :)
 

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
καλα τα ταξιδια μεσο του βιβλιου αλλα η πραγματικοτητα εχει αλλη χαρη.

welcome
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Τάνια, καλώς μας ήρθες
Και τα βιβλία και τα ταξίδια είναι περιπλανήσεις του νου
Είσαι στο σωστό δρόμο
Βρήκες τη σωστή σελίδα
Μην ανησυχείς για τις μικρές ταξιδιωτικές σου εμπειρίες
΄Εχεις τα μεράκι και το μικρόβιο
Αυτά αρκούν για να γυρίσεις τη γη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.980
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom