Γειά σας!

vaso

Member
Μηνύματα
5
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Μόνο ένα??
Μόλις εχθές σας ανακάλυψα καθώς έψαχνα να βρώ κάποια στοιχεία για ένα ταξίδι που θέλω να κάνω το Πάσχα (ελπίζω να γίνει).
Ενθουσιάστηκα με το forum και με τις πολύτιμες πληροφορίες που μπορεί κάποιος να συλλέξει.
Πάντα μου άρεσε να ταξιδεύω και έχω πάει σε πολλά μέρη στην Ελλάδα - κυρίως νησιά. Στο εξωτερικό έχω πάει σε πολύ λίγα μέρη. Πριν κάποια χρόνια είχα πάει Βουδαπέστη και πέρσι Τυνησία (υπέροχα κυρίως νότια, στα μέρη της ερήμου).
Πάντα με ενθουσίαζε η Αφρική και για αυτό λέω το επόμενο ταξίδι μου να είναι Αίγυπτο.:clap:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Γεια σου Βασω και :welcome2:
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
καλωσορισες Βάσω... να το κανεις το ταξιδι, να το κανεις... θα σε ενθουσιασει και ειδικα ο νειλος...:D
 

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος των ΗΠΑ
:welcome2: βασω σου ευχομαι να πας συντομα στην αιγυπτο και να κανεις πολλα ακομα ταξιδια
 

vaso

Member
Μηνύματα
5
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Μόνο ένα??
Σας ευχαριστώ

'Οταν μπήκα η πρώτη ιστορία που διάβασα vzango, ήταν η δική σου για το ταξίδι σου στην Αίγυπτο. Ξετρελάθηκα με τον τρόπο που περιέγραψες αυτή την εμπειρία και θέλω να κάνω το πακέτο Κάιρο-Αλεξάνδρεια-Κρουαζιέρα στον Νείλο (8 ήμερο) με το Pyramis, μιας και ήταν το ίδιο τουριστικό γραφείο που πήγα και Τυνησία. Σε γενικές γραμμές έμεινα ευχαριστημένη και μας το σύστησαν κι άλλα άτομα ειδικά για την συγκεκριμένη εκδρομή. Ψάχνομαι λίγο για ποιό ξενοδοχείο να κλείσουμε MARRIOTT ή GRAND HYATT. Αν θυμάμαι καλά εσύ πρέπει να πήγες με το πρώτο??? και ήταν καλά. Από τα αλλά άτομα του group άκουσες γνώμες και για το δεύτερο? Και για το κρουαζερόπλοιο το Crown Empress σκέφτομαι κι εγώ.
 

vaso

Member
Μηνύματα
5
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Μόνο ένα??
Σε ευχαριστώ πολύ Λευτέρη και για εσένα εύχομαι να πραγματοποιήσεις όλα τα ταξίδια που έχεις ονειρευτεί.
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
βασω εχεις ολα τα καλα στο τσεπακι σου... αρκει να εχεις και καλη παρεα. το mariott ειναι πολυ ζεστο ξενοδοχειο-παλατι αλλα οχι στο κεντρο.. εμενα δεν με χαλασε καθολου παντως...ειχε πολλα να δεις και εκει γυρω... παντως, ιεναι εμπειρια λογω του κηπου του και των ...Αραβων... αν εχεις και τον ξεναγο μου (σπυρος) που τον ειχε και ο dk Δημητρης, θα περασεις κι εσυ πολυ...αρχοντικα. αλλα γενικα το πρακτορειο αιναι αξιοπιστο. Το κρουαζιεροπλοιο αυτο (θυλικο) εχει και μεγαλυτερες τζαμαριες απο το (αρσενικο) emperror...:xalara: στη διαθεση σου...
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.888
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
:welcome: Πολλά και κυρίως καλά ταξίδια, μέσα κι έξω!
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Και τα δύο ξενοδοχεία είναι καλά αλλά το marriott είναι θεικό. Εχω μείνει εκεί και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Μεγάλο και ωραίο δωμάτιο, Πολύ καλή θέα στο Νείλο και οι κήποι από πίσω, ειλικρινά δεν παίζονται!!!Συν το γεγονός ότι έχει δύο πολύ καλά εστιατόρια (5 λεπτά με τα πόδια), το abu el sid και ένα άλλο με ευρωπαική κουζίνα (δεν θυμάμαι το όνομα).
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.336
Μηνύματα
888.680
Μέλη
39.000
Νεότερο μέλος
Thanos Kadetsis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom