Γενικά Γεια! Προτάσεις για πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό για ζευγάρι;

kate_k

Member
Μηνύματα
26
Likes
2
Γεια σε όλους! Είμαι καινούρια στο travelstories και θα ήθελα να ζητήσω τη γνώμη σας. Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιον ρομαντικό προορισμό στην Ευρώπη για το πρώτο ταξίδι μας με τον φίλο μου στο εξωτερικό. Επίσης, προτείνετε να πάμε οργανωμένα ή μόνοι μας για πρώτη φορά; Ευχαριστώ!!
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
576
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Καλοσορισες στο φόρουμ! Πες μας λίγο περισσότερες λεπτομέριες. πχ Πότε θα πάτε; Τι σας αρέσει να κάνετε; Θέλετε άραγμα ή θέλετε αξιοθέτα, μουσεία κλπ;
 

kate_k

Member
Μηνύματα
26
Likes
2
Σωστά. Λοιπόν,για άνοιξη λέμε,γύρω σε Μάρτιο-Απρίλη. Ηλικίες 28 και 30. Δεν ψηνόμαστε για μουσεία και αρχαία αλλά δεν θα πάμε και για να καθόμαστε όλη μέρα αραχτοί για καφέ. Δηλαδή θα δούμε και αξιοθέατα. Επίσης θα ήθελα να είναι κάπου ρομαντικά, για πρώτο μας ταξίδι μαζί;)
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Το κλασσικο ειναι το Παρισι,αλλα δεν ξερουμε οικονομικα τι παιζει.Τετοια εποχη κανει ακομα κρυο,γι αυτο απο καθε αποψη θα ελεγα Ιταλια,Φλωρεντια ,ισως Βερονα με ολιγη απο Μιλανο..
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ρωμη ψηφιζω και εγω....και κανετε το επομενο Παρισι..Με λιγη καλη μελετη μπορειτε ανετα να κανετε το ταξιδι μονοι σας...εκτος και αν δεν εχετε χρονο για ψαξιμο,τοτε με γκρουπ
 

kate_k

Member
Μηνύματα
26
Likes
2
ευχαριστώ, με βοηθάτε πολύ!
όταν λες μόνοι μας; εννοείς να κλείσουμε ξεχωριστά μόνοι μας αεροπορικά και δωμάτια από sites; γιατί υπάρχουν και πακέτα απο γραφεία λίγο που κοίταξα για διαμονή+αεροπορικά..
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
τι το θελετε το γκρουπ νεοι ανθρωποι κι εδω διπλα?διαβασε λιγο,καντε ενα προγραμματακι,τσεκαρετε τιμες εισητηρια και ξενοδοχεια και φυγατε!
 

tpap

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
London
Ταξίδι-Όνειρο
Tokyo
1. Πόσες μέρες σκέφτεσαι:
Αν ειναι 2-3 τότε προτείνω Βενετία.
Αν ειναι 4-5, η Πράγα Μονή της ή σε συνδυασμό με Βουδαπέστη είναι μια καλή επιλογή.
Αν ειναι 5-6 και πάνω, θα πρότεινα να ξεκινούσατε να ανακαλύπτετε τους κλασσικους προορισμούς, Παρίσι ή Λονδίνο που την άνοιξη ειναι φανταστικά.

2. Σίγουρα μόνοι σας ειναι καλύτερα για να νοιώθετε ανεξάρτητοι και να ανακαλύπτετε μόνοι σας νέα πράγματα μαζί.
 

dionysia12367

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλβίδες
Σου προτείνω ανεπιφύλακτα Budapest!!!!!!!!! Το λάτρεψα αυτό το μέρος είναι Μαγευτική Πόλη, ειδικά το βράδυ που όλα είναι τόσο υπέροχα φωταγωγημένα!!!!
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.027
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom