Γεια σας fellow travellers

Eleni 29

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Είμαι η Ελένη λοιπόν και σας καλησπερίζω! Έπεσα πάνω στο φόρουμ καθώς έψαχνα στο google "ταξιδεύοντας με μωρό". Σχεδιάζουμε ταξιδάκι σε δύο μήνες στο Παρίσι και ο μικρός μας θα είναι μόλις 13 μηνών! Το 'χω ρίξει στο διάβασμα λοιπόν για να οργανώσω ένα υπέροχο ταξίδι για όλους μας.

Πιο πολύ αυτό που με απασχολεί είναι τι θα τρώει το μωρό, που όπως όλα τα μωρά, τρώει συγκεκριμένα πράγματα και ώρες! Τι μου προτείνετε να διαβάσω; Έχει συζητηθεί κάτι παρόμοιο εδώ;:p
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.163
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλως ηρθες... Δεν ξερω και πολλα απο μωρα αλλα κρεμες και τετοια δεν τρωνε; Ψαξε στο γκρουμπ με "ταξιδια με παιδια" (καπως ετσι). Εχει εδω χαζομαμαδες και χαζομπαμπαδες να φαν κι οι κοτες για να σε βοηθησουν...
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.224
Likes
5.770
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Επειδή είμαι και γω σε παρόμοια φάση αναζήτησης, χωρίς όμως να το έχω κάνει ακόμη, έχω να σου προτείνω τα εξής:
Να νοικιάσετε ένα διαμέρισμα με εξοπλισμένη κουζίνα έτσι ώστε να μαγειρεύεις για τον μικρό όπως θα το έκανες και σπίτι σου. Στην αγορά υπάρχουν ανοξείδωτα δοχεία με ένα ή δύο μπωλάκια μέσα που κρατάνε το φαγητό ζεστό για πολλές ώρες. Έτσι ετοιμάζεις από το πρωί μια μερίδα φαγητό και μια κρέμα πχ και τα παίρνεις μαζί σου και το μωρό τα τρώει ζεστά στην ώρα του.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλως ηρθες !Νομιζω και γω οτι το διαμερισμα ειναι καλη περιπτωση.Παρτε πολυ ζεστα ρουχα γιατι το κρυο ξυριζει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.278
Μηνύματα
886.090
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom