Γεια σε ολους και ολες!

Christos1968

Member
Μηνύματα
144
Likes
54
Γεια χαρά στην παρέα. Είμαι κι εγώ πατέρας 2 κοριτσιών 7&11 χρόνων. Από 6 μηνών ταξιδεύουν μαζί μας. Πιστευω ότι τα ταξίδια είναι ότι καλύτερο μπορεί να δώσει ένας γονιός στα παιδιά του. Ψαχνουμε κι εμείς ένα ασφαλη προορισμό τα Χριστούγεννα / Πρωτοχρονιά . Είμαστε από Κρήτη και τα εισητήρια από το νησί στην Αθήνα κοστίζουν οσο το Αθήνα Λονδίνο. Σκεφτόμουν για ένα road trip αυτή τη φορά.
Μια ιδέα είναι να μπω στο καράβι με το αυτοκίνητο μου Ηράκλειο- Πειραιά- Πάτρα- Αγκονα κι από κει μέχρι Γερμανία.
Ή να ανέβουμε αεροπορικώς Θεσσαλονίκη να ςνοικιασουμε αυτοκίνητο και να πάμε που? Έχω ακούσει τα χειρότερα για τους Βαλκάνιους. Κακοί δρόμοι, κλέφτες και λιποδητες κλπ κλπ.
Μήπως είναι καλύτερα να μην κάνω τίποτα από τα δύο λόγω χειμώνα, μιας και θα έχω παιδιά μαζί μου.? και να διαλέξω έναν προορισμό ?
Ακούω τους πιο έμπειρους
Ευχαριστώ
 

katp

Member
Μηνύματα
22
Likes
19
Γεια σας!Έχουμε ταξιδέψει άπειρες φορές με τα παιδιά σχεδόν σε όλα τα Βαλκάνια με αυτοκίνητο.Ρουμανια,Βουλγαρία,Σερβία,Κροατία,Σλοβενία. Κανένα πρόβλημα υπέροχα τοπία,ωραίο φαγητό αν σας αρέσουν λίγο τα πικάντικα αλλά και ευρωπαϊκό,ωραία μουσεία αρκετά καλοί δρόμοι αλλά και ευρωπαϊκοί αυτοκινητοδρομοι. Ασφάλεια ναι εμείς δεν νιώσαμε ποτέ ανασφάλεια.

Και πολύ όμορφα κάστρα ξέχασα να πω.Οτι θέλετε ρωτήστε με
 
Last edited by a moderator:

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Έχετε δει καθόλου τις προσφορές της ryanair από χανιά;
Δεν ξέρω αν βέβαια οι δικές σας ημερομηνίες είναι ευέλικτες αλλά φαντάζομαι δε χάνετε τίποτα να ριξετε μια ματιά
 

Christos1968

Member
Μηνύματα
144
Likes
54
Έχετε δει καθόλου τις προσφορές της ryanair από χανιά;
Δεν ξέρω αν βέβαια οι δικές σας ημερομηνίες είναι ευέλικτες αλλά φαντάζομαι δε χάνετε τίποτα να ριξετε μια ματιά
Η Ryanair το χειμώνα κάνει πτήση Αθήνα Θεσσαλονίκη. Δυστυχώς δεν έχει τίποτε αλλο
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.367
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom