Γεια σε όλους!

Vesna

Member
Μηνύματα
28
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βλάστη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Καναδάς, Αργεντινή
Γεια σε όλους!

Είμαι η Vesna και όπως λέει και το όνομά μου (άνοιξη στα Σέρβικα) λατρεύω την άνοιξη!!! Να μου πείτε, τι σχέση έχει αυτό, αφού τώρα έχουμε φθινόπωρο? Και θα απαντήσω, ναι, εδώ μπορεί να είναι φθινόπωρο, είναι όμως τόσο μεγάλος ο κόσμος μας... που τσουπ (!!!) κάπου αλλού τώρα είναι άνοιξη και μπορούμε να βρεθούμε εκεί με 1-2 αεροπλάνα! Από την άλλη όμως, δε θα ήταν βαρετό να είναι συνέχεια άνοιξη, να είναι συνέχεια όλα μέλι-γάλα? Γι' αυτό πιστεύω πως όλες οι εποχές έχουν τη χάρη τους, όπως και όλα τα μέρη μπορούν να μεταμορφωθούν από εποχή σε εποχή! Είναι ωραίες οι εναλλαγές, είναι το αλατοπίπερο που κάνει τη ζωή πιο ενδιαφέρουσα! Όμως, αρκετά σας κούρασα με τις εποχές...!

Ε, ναι λοιπόν, για να είμαι κι εγώ εδώ σημαίνει πως μ' αρέσουν τα ταξίδια!! Μ' αρέσουν γιατί σε κάνουν να ξεφεύγεις απ' τα στενά όρια της καθημερινότητας, να γνωρίζεις νέα μέρη, άλλους πολιτισμούς, άλλους ανθρώπους με διαφορετικές συνήθειες, νοοτροπίες και ενδιαφέροντα! Μ' αρέσουν γιατί ανοίγει το μάτι, αλλά και το μυαλό, γιατί βλέπεις πόσο πολλές αλήθειες υπάρχουν...

Είναι γεγονός ότι δεν έχω κάνει πολλά ταξίδια έξω απ' τα σύνορα της χώρας μας (καλά, όσα κι αν είχα κάνει ποτέ δε θα ήταν αρκετά!!) όμως δεν υποτιμώ καθόλου την Ελλάδα μας, που παρά το μικρό της μέγεθος έχει τόσες πολλές εναλλαγές τοπίου... είναι εκπληκτικό!!! Αγαπώ ιδιαίτερα τη φύση, λατρεύω τα ζώα και έχω μεγάλη αδυναμία στη βόρεια Ελλάδα... Αλλά όλα αυτά θα τα δούμε εν καιρό!

Για την ώρα ήθελα απλά να συστηθώ και να ευχηθώ σε όλους πολλά και καλά ταξίδια σε μέρη ξεχωριστά!

Σας φιλώ, Vesna! :)
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Καλως ηρθες στην παρεα μας Vesna!!!

Επιτελους γραφτηκες!!!! :clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:


Ωραιος προλογος! Μμμ και απ' οτι βλεπω στο χαρτη εχουμε παει και Βενεζουελα!!!
Ωρα λοιπον να διαβασουμε και τιποτα απο εκεινα τα μερη! Τι λες;;;

Ρε εσυ εχουμε κοινα ταξιδια/ονειρα; Τι σημαινει αυτο;;;;;

Παιδες η κολλητη μου,η "αδερφη" μου!

Καλως ηρθες!!!!!
 

Vesna

Member
Μηνύματα
28
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βλάστη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Καναδάς, Αργεντινή
Εμ, αν δεν ταιριάζαμε δε θα συμπεθεριάζαμε κουμπαρούλα!!!

Και όπως όλοι καταλάβατε, είμαι φίλη της getxo! Και όχι ό,τι κι ό,τι φίλη, κολλητή!!! Βλέπετε τόσο καιρό μ' έχει φάει, μπήκα κι εγώ να γραφτώ να δω τι παίζει από πρώτο χέρι! Με κάποιους από εσάς βέβαια έχουμε ήδη γνωριστεί, αν θυμάστε... Τώρα θα τα λέμε πιο συχνά!
:D


Καλως ηρθες στην παρεα μας Vesna!!!

Επιτελους γραφτηκες!!!! :clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:


Ωραιος προλογος! Μμμ και απ' οτι βλεπω στο χαρτη εχουμε παει και Βενεζουελα!!!
Ωρα λοιπον να διαβασουμε και τιποτα απο εκεινα τα μερη! Τι λες;;;

Ρε εσυ εχουμε κοινα ταξιδια/ονειρα; Τι σημαινει αυτο;;;;;

Παιδες η κολλητη μου,η "αδερφη" μου!

Καλως ηρθες!!!!!
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Kαλωσήρθες και από μένα ,:welcome2:
αλήθεια η Βλάστη που είναι ο επόμενος προορισμός σου που είναι ?ομολογώ ότι δεν την έχω ακούσει:rolleyes:
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
καλως ηρθες ,κολλητη της Ευαγγελιας ...:lol:

Κολλητη Ευαγγελιας = εγγυηση :clap:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Kal;vw ήρθες!! Πολύ τυχερές που είστε δυό κολλητές και έχετε την ίδια τρέλλα!! Εμένα κανένας φίλος δεν είναι τόσο τρελλός... :( Που να πώ τον πόνο μου και γώ...;
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
αλήθεια η Βλάστη που είναι ο επόμενος προορισμός σου που είναι ?ομολογώ ότι δεν την έχω ακούσει:rolleyes:
Πρέπει να εννοεί τη Βλάστη Κοζάνης, λογικά ;)

Dobro nam dosla Vesna, καλώς μας ήρθες και καλά ταξίδια! Διάλεξες πολύ ωραίο nickname κατά την ταπεινή μου άποψη :cool:
 

Vesna

Member
Μηνύματα
28
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βλάστη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Καναδάς, Αργεντινή
Καλώς σας βρήκα (με μια μικρή καθυστέρηση...)!!!

Ναι, τη βλάστη Κοζάνης εννοώ! Βασικά το συγκεκριμένο ταξίδι επειδή είναι προγραμματισμένο να γίνει μέσα στον Οκτώβρη (που κατά τη γνώμη μου είναι ο ιδανικός μήνας για να επισκεφτεί κανείς βουνά με φυλλοβόλα δέντρα, επειδή τότε τα φύλλα είναι κατακόκκινα και το θέαμα πανέμορφο!) δεν είναι 100% σίγουρο ότι θα καταφέρω να το κάνω, γιατί ενώ από τη μία ο μήνας Οκτώβρης είναι μοναδικός γι' αυτό το ταξίδι, από την άλλη όμως έχω ένα μικρό θεματάκι με τη δουλειά... Αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα καταφέρω να ξεκλέψω λίγες μέρες χιχιχι!!! Εννοείτε πως θα σας ενημερώσω!

Αν και... κάτι που πρέπει να γνωρίζετε, είναι ένα μεγάλο μειονέκτημα που έχω! Δυστυχώς δυσκολεύομαι να συγκρατήσω ονόματα τοποθεσιών και αυτό... χμμμ... ίσως αποτελέσει πρόβλημα όταν θα έρθει εκείνη η ώρα να περιγράψω κάποιο ταξίδι! Θα τα βρούμε όμως αυτά εν καιρώ!

Όσο για το "ονοματάκι" μου, έχει διπλό συμβολισμό! Τον πρώτο τον ανέφερα ήδη (άνοιξη). Όσο για τον δεύτερο, έτσι ονομάζεται μία από τις αρκούδες του καταφυγίου της καφέ αρκούδας στο Νυμφαίο (αχ, πάλι στα βουνά το γύρισα!) και το γλυκύτατο αυτό ζώο, με το οποίο λίγο-πολύ όλοι μεγαλώσαμε (και ποιός δεν είχε ως παιδί ένα αρκουδάκι στο κρεβάτι του?) τυχαίνει να είναι η αδυναμία μου!!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
1. Να κρατας σημειωσεις!!!

2. Γιατι δε τα λες ολα;;; Οτι η Vesna ηταν η "κορη" σου για 2 χρονια;;

Καλημερα! :)
 

Vesna

Member
Μηνύματα
28
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βλάστη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Καναδάς, Αργεντινή
Οk... είναι αλήθεια ότι είχα υιοθετήσει τη Vesna για 2 χρονιές, απλά δε θεώρησα ότι υπήρχε λόγος να το αναφέρω, αφού τώρα δεν είμαι πια "μαμά" της... σνιφ!
Καρφί! Ε, καρφί!!
Είδες antoni πώς είναι να έχεις τα ίδια ενδιαφέροντα με τους φίλους σου? Σου προδίδουν τα "μυστικά"!! (αστειεύομαι φυσικά gextίτσα μου εσύ!!)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.378
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom