Γερμανία: Σε «καραντίνα» οι επιβάτες από την Ελλάδα μέχρι και τον Μάιο του 2018

Alpha14

Member
Μηνύματα
119
Likes
203
Θεσσαλονίκη-Berlin Schönefeld την Παρασκευή, πήγε όλο το αεροπλάνο μέσω διαδρόμων για έλεγχο.
Γρήγορη διαδικασία, ούτε δέκα λεπτά καθυστέρηση... Απλά κοιτούσαν ταυτότητες/διαβατήρια, κάποιες φορές και με μεγεθυντικό φακό.
Δεν πήρε το μάτι μου κάποιον να αντιμετωπίζει πρόβλημα, δεν ξέρω πόση παραπάνω ώρα θα κρατούσε ενδεχόμενος δεύτερος έλεγχος.
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Καλα νεα δεδομενω των αρχικων που ειχαμε ακουσει...φαινεται να εξομαλυνεται καπως η κατασταση
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Tην ίδια στιγμή που σε 18,884 φτάνει ο αριθμός των Βέλγων με τις υπερσύγχρονες, τσιπάτες και ατσαλάκωτες ταυτότητες που είναι ύποπτοι για σχέσεις με την τρομοκρατία, εμείς ακόμα δεν υποβάλλουμε όλες τις πτήσεις από Βέλγιο σε ελέγχους.

https://www.rtbf.be/info/belgique/d...ichees-par-la-police-belge-en-2017?id=9585968
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Δεν ξέρω τι γίνεται στη Γερμανία αλλά εγώ πριν λίγες μέρες πήγα και γύρισα από τη Ζυρίχη και πουθενά δεν έδειξα και δεν μου ζητήθηκε ταυτότητα ή διαβατήριο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Δεν ξέρω τι γίνεται στη Γερμανία αλλά εγώ πριν λίγες μέρες πήγα και γύρισα από τη Ζυρίχη και πουθενά δεν έδειξα και δεν μου ζητήθηκε ταυτότητα ή διαβατήριο.
Φαντάζομαι εννοείς εκτός από την επιβίβαση. Το όλο θέμα είχε προκύψει με τη Γερμανία. Η Ελβετία δεν ακούστηκε πουθενά.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Εννοώ εκτός από το boarding pass στη Θεσσαλονίκη δεν έδειξα πουθενά τη ταυτότητα και στην επιστροφή το ίδιο όλα τα πορτακια άνοιγαν μόνο με το σκαναρισμα του boarding pass όπως και στο gate πριν την επιβίβαση το σκαναρες πάλι μόνος μπροστά στους υπαλλήλους της swiss και περνούσες.οτι όνομα και να έγραφε το εισιτήριο περνούσες και δεν έγινε ποτέ και πουθενά ταυτοπροσωπια
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Καλοκαίριασε... σιγά μην άφηναν αυτό το απαράδεκτο μέτρο και να ταλαιπωρούνται οι σανδαλοφόροι συμπατριώτες τους γυρίζοντας απ' τις διακοπές τους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.422
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom